Сьогодні: 11 серпня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Чому в Новогуйвинській селищній раді процвітає синдром «своєї сорочки»?

Чергова сесія Новогуйвинської селищної ради призначена розпорядженням в. о. селищного голови Олександра Ловинюка на 26 липня. Головним питанням порядку денного є внесення змін до бюджету Новогуйвинської селищної територіальної громади на 2022 рік, тобто на сесії буде розподілено перевиконання бюджету за перше півріччя. А сума ця чималенька!

Що ж відбувається в Новогуйвинській селищній раді і чому сесія запланована саме на 26 липня!

До 26 липня має змінити місце проходження військової служби депутат Новогуйвинської селищної ради, представник політичної партії «Пропозиція» Павло Плющ, що дасть йому змогу брати участь у сесіях селищної ради. І це такий необхідний 14-й голос, який дозволяє досягти мінімальної і такої необхідної секретарю селищної ради О.Ловинюку  депутатської більшості, щоб  безперешкодно приймати вигідні для купки депутатів рішення.

Нагадуємо, що формування цієї більшості розпочалося ще на першій сесії Новогуйвинської селищної ради під головуванням новообраного секретаря ради, представника політичної сили «Пропозиція» пана О. Ловинюка шляхом банального підкупу, який заключався в «дерибані» понад 50-ти земельних ділянок, котрі були розподілені серед депутатів, їх родичів та представників силових і владних структур Житомирщини. Мета очевидна: створити більшість та убезпечити прийняті нею рішення, від прискіпливої уваги силовиків. Відчувається «творча рука» куратора нинішнього секретаря, добре відомого, в певних колах міста Житомира та його околиць пана Руслана Годованого, депутата Житомирської обласної ради від партії «Пропозиція» (про його шлях в політиці, ми розповідали в попередній статті). 

Заради справедливості, слід зазначити, що депутати не є недосвідченими «дошкільнятами» і свідомо приймали вище згадане рішення, про що свідчить висловлювання на одній з недавніх сесій голови фракції партії  «Свобода» в селищній раді, депутата багаточисельних скликань сільських та Житомирської районної ради  Тетяни Голік яка сказала на публіку: я вже жалію , що ми прийняли участь в тому дерибані…».

В решті-решт дійшло до того, що на сесії селищної ради 15 липня 2022 року «свободівці» підтримали проект рішення «Про внесення змін до чисельності та структури апарату Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області». Пунктом 1.1. якого передбачено скорочення посади першого заступника селищного голови. За це проголосували, при відсутності будь-яких підстав, без будь-якого обговорення, не поставивши жодного запитання першому заступнику селищного голови. На сьогоднішній день цю посаду обіймає О.Б. Паньків, багаторічний соратник покійного селищного голови Сергія Крутія. Саме вони вдвох, протягом п’яти років, докладали чималих зусиль для створення цієї громади і таки здолали всі перешкоди. На виборах 25 жовтня 2020 року О.Паньків балотувався в депутати Новогуйвинської селищної ради за списком ВО «Свобода» і вніс вагомий внесок у загальну кількість набраних політичною силою голосів виборців, які дозволили отримати «Свободі» три депутатські мандати в селищній раді. Тут мова, мабуть, вже не про ідеологію і не про «сорочку», а про мораль та інші звичайні людські цінності. А щодо майбутнього Житомирської районної організації ВО «Свобода» після смерті Сергія Крутія, то його просто немає. Як немає нічого спільного між ідеологією ВО «Свобода» і благополуччям доньки очільника районної організації Т. Голік.

Декілька слів про депутатів Новогуйвинської селищної ради від партії «Свобода» окремо, бо вони «цього варті». Слова словами, але й подальші дії  після «дерибанного» голосування, були виключно спрямовані  на цілковиту підтримку секретаря ради О.Ловинюка. Вочевидь,  троє депутатів від «Свободи» (Тетяна Голік, Олександр Гребенюк, Анатолій Лихотворик) представники чи не єдиної в Україні ідеологічної партії, вирішили банально проміняти ідеологію партії на  відоме прислів’я  «своя сорочка ближче до тіла». Свободівські депутати селищної ради поставили на чільне місце інтереси родичів та свої власні, в першу чергу – це працевлаштування (донька депутатки Т.Голік Оксана Поплавська – начальник відділу культури, розвитку туризму, молоді і спорту Новогуйвинської селищноїради; дружина брата депутата А Лихотворика Наталія Лихотворик – староста Озерянківського  старостинського округу; депутат О.Гребенюк – завідуючий Троянівським відділенням районної лікарні, а його дружина Валентина Гребенюк – директор Троянівського ліцею). Тому  «свободівці» голосують за будь-яку пропозицію секретаря селищної ради О. Ловинюка, який нині виконує й обов’язки голови ради, інакше й бути не може, адже бояться втратити роботу.

Цікаво було б почути думку, з цього приводу, самого  О.Паньківа, якщо він виявить таке бажання.

До речі, пунктом 1.3. цього  ж рішення, передбачено скорочення посади заступника начальника відділу освіти Новогуйвинської селищної ради, яку обіймає голова депутатської фракції ПП «Слуга народу» в Новогуйвинській селищній раді Сергій Котвицький. У преамбулі цього рішення міститься посилання на розпорядження виконуючого обов’язки селищного голови О. Ловинюка від 25.05.2022 р.  №82-ОД  «про економію бюджетних коштів».

У наших подальших статтях ми окремо розповімо, як пан Ловинюк опікувався економією коштів в березні-травні цього року, виплачуючи заробітні плати і премії працівникам апарату які не те щоб на роботу не ходили, а перебували за межами області і за кордоном.

 Як кажуть, без коментарів.

Це просто шита  білими нитками спроба позбавитись небажаних працівників, яких не вдається підкупити, шантажувати, чи залякати для протягування вигіжнихрішень. Якщо О.Паньків може мати якісь запитання до депутатів «свободівців», та до деяких  інших, хоча як кажуть в Новогуйвинському, він сам «привів» на роботу в селищну раду пана О.Ловинюка, та вже потім був проти обрання його секретарем, то С. Котвицькому в даному випадку  варто дорікати лише самому собі. Адже він особисто, депутати фракції, яку він очолює, та деякі інші, котрі дослуховуються до його думки, своїми голосами «зробили» пана О. Ловинюка секретарем селищної ради. Саме   С. Котвицький повірив обіцянкам вищезгаданого «куратора» О.Ловинюка Руслана Годованого, чим добряче розсмішив усіх особисто знайомих з паном Р.Годованим житомирян.

Звичайно, до більшості доєдналася фракція «Європейська солідарність» в кількості трьох депутатів під «чітким» керівництвом депутата Житомирської обласної ради від цієї політичної сили Тетяни Парфентієвої. Тут все очевидно, адже ні для кого не таємниця, що у Житомирі «Пропозиція» та «Європейська солідарність» – це дві половинки одного цілого. А  пані Т. Парфентієва, будучи невисокої думки про розумові здібності та ділові якості нинішнього секретаря ради, очевидно, вирішила просто зачекати, поки він спіткнеться, щоб відразу бути «на коні». А всі три депутати  в селищній раді від «Пропозиції», знову ж таки, повністю залежні від своїх партійних керівників: О. Дорожинський працює в апараті Житомирської обласної ради, С. Чепюк – головний лікар стоматологічної клініки у Житомирі, яка є комунальною установою міської ради, І.Заєць – викладач в одній зі шкіл Житомир. А мер Житомира Сергій Сухомлин є представником тієї ж партії «Пропозиція».  То ж, напрошується висновок: хіба хочеш,  мусиш.

«Мусять» також натискати потрібну кнопку на пульті для голосування системи «рада-голос» і двоє депутатів, представників політичної сили «За майбутнє». Їх, працюючих в апараті селищної ради, секретар, не церемонячись, «загнав палкою» у більшість. Л. Руцька нещодавно стала депутатом, замінивши передчасно померлого депутата А.Михайлова.

Перед тим, як отримати мандат депутата, Лариса Андріївна попереджала (про це було чути по всьому Новогуйвинському) про свої наміри «всіх вивести на чисту воду». Але через декілька хвилин після вручення мандата, її депутатська заповзятість кудись поділася.  Перемогло бажання  допрацювати всього один рочок до омріяної пенсії. Працевлаштувавшись в селищній раді, пані Руцька втратила свою депутатську цноту  і стала повністю залежною від секретаря ради. Ефект разючий, натискання необхідної кнопки, і «ні пари з вуст». Подумаєш, проблема – вода каламутна, тут головне не помилитися при роботі з пультом, протягом року. А працюючому в апараті ради, в свої за  шістдесят років Віктору Попову  пообіцяли у разі «неправильного» голосування, окрім проживання на одну пенсію, широко висвітлити його недавнє минуле, в якості політичного та громадського діяча. І все, питання закрито.

Окремий випадок, приєднання до більшості з власної ініціативи (хоча й за певні обіцянки), такого собі «штрейкбрехера» в лавах фракції «Сила і честь» О. Захарчука. Складається враження, що людину цікавить виключно розмір заробітної платні та ще й одразу в декількох місцях,  а усе інше другорядне.

Таким чином, враховуючи, двох мовчазних та справно натискаючих на кнопки соратників по партії (вищезгадані П. Плющ та О.Когут), секретарю залишилося долучити ще мінімум двох депутатів. І він доволі легко вирішив цю проблему за допомогою знову ж таки обіцянок. Серед депутатів фракції «Батьківщина» є два фермери -О.Медведюк та В.Дєньга, а серед земель Новогуйвинської територіальної громади сільськогосподарського призначення є вільні земельні ділянки, невитребувані земельні паї та інше. Далі пояснювати не потрібно. Для В.Дєньги в цій ситуації вже й не має значення той факт, що саме О.Ловинюк та Р.Годований були ініціаторами його звільнення з посади секретаря Новогуйвинської селищної ради.

Зрештою, нікого не дивують ні забаганки цих двох депутатів-фермерів, ні їх «апетит». Незрозуміле інше, обидва вони досвідчені і освічені люди, їх вік каже про те, що освіту вони здобували за радянських часів, відповідно майже напевно читали М.Коцюбинського «Fata Morgana», то що вони почерпнули з цього твору… А, може, не читали?

Отак сформувалася депутатська більшість в Новогуйвинській селищній ради. Виникає риторичне питання: де тут інтереси виборців?  

Далі група з 14 депутатів, за словами відомого кіногероя «в простолюдді іменована шайкою», приступила до «штампування» рішень. Єдина проблема, дата скликання сесій, бо для успішного «дерибану» потрібна обов’язкова участь всіх чотирнадцять депутатів.

Очевидно, 26 липня  зберуться всі, адже є що ділити. До багатьох пунктів проекту рішення «Про зміни до бюджету Новогуйвинської селищної ради» більше питань, ніж відповідей. Та у 14-ти депутатів запитань не має зовсім. Левову частину перевиконання бюджету селищної ради за перше півріччя, запропоновано направити на фінансову підтримку військових частин в смт Озерне. Чи потрібно допомагати зараз військовим? Так, безумовно! І якомога більше! З цього приводу досягнуті певні усні домовленості. Навіть, якщо запропоновані суми перевищують ці домовленості, то не така велика проблема. Треба, значить, треба. Але громадяни хочуть знати в межах, що не становить військову таємницю, які суми та на які цілі будуть використані. Можливо за такої, хоча б часткової прозорості, в сусідніх з містом Житомир селах, на «невеличких» земельних ділянках, не з такою «грибною» швидкістю росли б «хатинки», оточені сонячними батареями. Питання: звідки гроші? Та поки що, крик душі мешканця Новогуйвинске Д.Пескова  в Facebook, залишається голосом волаючого в пустелі.

Така ситуація в органі місцевого самоврядування є неприйнятною взагалі, а під час війни в країні, це просто нонсенс. Депутатів шантажують, принижують. Думкою половини депутатського корпусу просто нехтують. Небажаних звільняють з роботи  волюнтаристськими  рішеннями (депутата А.Мельника –  з посади керівника комунальної установи, В Стаха –  з посади заступника селищного голови), бо декому потрібні  посади в певних цілях. Як наслідок, атмосфера в колективі наелектризована, нездорова. Чого тільки варта нещодавня привселюдна сварка у вестибюлі адмінбудівлі селищної  ради двох заступниць селищного голови з обопільними звинуваченнями в недостатньому патріотизмі та інше.

Чи не найбільше пригнічує те, що за півроку роботи нового керівника селищної ради О.Ловинюка навіть мови немає про стратегію розвитку. Не визначено, найважливіші проблеми та шляхи їх вирішення. Поточні проблеми вирішуються нашвидкуруч. Таке враження, що у нинішнього в. о. селищного голови всі помисли тільки про майбутні вибори, які невідомо коли відбудуться.

Чи про такий стан справ в громаді мріяв С. Крутій? Мабуть, ні. Точно ні, раз  його соратник О.Паньків пішов на конфлікт з секретарем, ризикуючи втратити своє «тепле» місце.

То ж очевидно, така ситуація потребує кардинальних і швидких змін. Варіантів зовсім небагато. Депутатам варто згадати, що саме вони є відповідальними за все те, що відбувається в громаді. Можливо, декому варто перечитати М.Коцюбинського, декому  згадати про свою гідність і всім разом усвідомити, що їм гуртом набагато легше нав’язати свою волю одній людини, маючи для цього всі важелі, чим цій одній людині, диктувати  свою волю їм усім, ще й з використанням таких цинічних методів. А далі, позбувшись синдрому «своєї сорочки» змінити керівника, обравши людину, яка для початку, припинить вакханалію та безлад, що дасть можливість їм, депутатам, вільно без тиску, приймати рішення, направлені на забезпечення  розвитку та життєдіяльності громади.

Якщо цього не відбудеться, то ситуація з великою ймовірністю зайде в глухий кут.  І тоді голова обласної військової адміністрації буде змушений прийняти рішення про утворення військової адміністрації в Новогуйвинській територіальній громаді. Тоді лад буде наведений таким чином.

Не виключено, що ситуація і «доклигає» до перемоги України у вйні (швидше би!), тоді дуже вірогідно, що люди, не чекаючи виборів, просто винесуть недолучих кермачів селищної ради зі своїх кабінетів.

Але, як після цього нинішнім депутатам дивитися в очі своїм виборцям.

Дуже сподіваюсь, що депутатів ще хвилює це питання.

Час покаже.

Все буде Україна.

Віра КУЗЬМЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.