Сьогодні: 11 серпня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ЧОМУ ЧУДНІВСЬКІ ДЕПУТАТИ ПЛЮЮТЬ НА  УКРАЇНСЬКЕ ЗАКОНОДАВСТВО?

Фермер Юрій ЦАПУН

Юрій Цапун – фермер з 23-річним стажем, людина досить відома на Чуднівщині. Його господарство «На валах» у селі Кілки було досить успішним, поки рейдери різного ґатунку не почали влаштовувати провокації.

У 2000 році Юрій Цапун отримав земельну ділянку у постійне користування, ця земля  стало основою його фермерського господарства.

Останні  зміни до земельного кодексу дають йому право викупити сьогодні цю землю у власність з розстрочкою платежу. Фермер вирішив скористатися цим правом. Він звернувся до Чуднівської міської ради з відповідною заявою та надав усі документи.

– Мною було виконано усі  вимоги ч. 2 ст. 128 Земельного кодексу України щодо подання заяви про викуп земельної ділянки, – розповідає Юрій Цапун. – Були зазначені необхідні відомості  та додано до клопотання документи, необхідність подання яких встановлює закон.

Однак земельна комісія Чуднівської міської ради від самого початку упереджено поставилася до заяви фермера. Вимагали одразу сплатити за землю 90% від її вартості та заключити договір оренди. Земельна комісія чомусь відмовила погодити питання викупу землі фермером Ю. Цапуном. І на сесії міської ради депутати проголосували проти і не надали дозволу на викуп землі.

А тепер пояснимо нашим читачам, чому чуднівські депутати не хочуть поважати українське законодавство.

7.06.2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Вказаним Законом було внесено зміни до Перехідних положень ЗК України та додано новий підпункт 6-1, який регулює питання щодо викупу фізичними особами земель, що перебувають на праві постійного користування з цільовим призначенням для ведення селянського (фермерського) господарства.

Так, пунктом 6-1 визначено, що громадяни України, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної і комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2010 року, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу.

Начебто усе зрозуміло і чітко. Але чомусь не для депутатів Чуднівської міської ради.

За позовом Ю. Цапуна до Чуднівської міської ради Житомирський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 12 травня 2022 року визнав протиправним дії Чуднівської міської ради щодо відмови в наданні Цапуну Ю.А. дозволу на продаж землі за результатами голосування на 11 сесії 8 скликання від 28.09.2021 року та зобов’язав Чуднівську міську раду повторно розглянути заяву Цапуна Ю..А. про надання дозволу на викуп земельної ділянки.

Згідно з ч. 5 ст. 128 ЗК України, підставою для відмови в продажу земельної ділянки є: а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки; б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; в) якщо щодо суб`єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності; г) встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність; ґ) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.

Тобто, підстави для відмови в продажу земельної ділянки Ю.Цапуну є чітко визначеними та не підлягають іншому тлумаченню чи розширенню.

То чому так вперто чуднівські депутати  не  хочуть виконувати норми закону?

Адже рішення суду, яке вступить в законну силу, буде підставою для звернення до суду щодо кожного депутата, якому плювати на закон.

Про це читайте у наступних номерах «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ».

Віра КУЗЬМЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.