Сьогодні: 11 серпня 2022 року - четвер

wordpress themes.

НАВІЩО ТОБІ МАНДАТ, ТОВАРИШ ДЕПУТАТ?

Депутате, для чого ти отримав мандат?

Це питання у Новогуйвинській селищній раді не виглядає риторичним. Депутатський мандат – це дозвіл на  дерибан. Депутат Новогуйвинської селищної ради Олександр Медведюк був обраний за списком партії «Батьківщина».

 Однак на початку цього року на обласній партійній конференції  «Батьківщини» було прийнято  запустити механізм імперативного мандату щодо депутата О. Медведюка. Для наших читачів пояснимо: партія з якихось причин вирішила забрати депутатський мандат у Медведюка і передати його комусь з достойніших представників  партії. Війна завадила довести цю юридичну процедуру. І поки що О. Медведюк ухвалює рішення Новогуйвинської селищної ради. І не забуває про власні шкурні інтереси.

На сесії Новогуйвинської селищної ради 17 грудня 2021 року в оренду фермерському господарству “АЛЕКС-АГРО” були передані неуспадковані земельні ділянки  загальною площею 19,0137 га за рахунок земельних паїв з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які знаходяться за межами населених пунктів на території Новогуйвинської селищної ради (раніше Руднє-Городищенської сільської ради) Житомирського району. Було встановлено  орендну плату за користування земельними ділянками у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки. А керівником і фактичним власним цього фермерського господарства є депутат Новогуйвинської селищної ради Олександр Медведюк. Землю в оренду пан Медведюк отримав поза конкурсом, так визначає законодавство щодо неуспадкованих паїв. І його не звинуватиш в даному разі  в порушенні якихось законів, боронь боже.

Однак вдамося до простих математичних розрахунків. Середня вартість оренди сільськогосподарської землі державної форми власності за межами населених пунктів у Житомирській області у 2021 році становила  3 433 грн.   Про це повідомили у головному управлінні держгеокадастру у Житомирській області.

Нормативна грошова оцінка ріллі по Житомирській області з розрахунку на 1 га станом на 1 січня 2022 становила 21 411,00 грн, визначена постановою Кабінету Міністрів України  від 03.11.2021 № 1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Невже цього не знають депутати Новогуйвинської селищної ради і таким чином дарують своєму колезі і фермеру бонус в понад 1000 гривень за кожен гектар? Невже бюджет громади тріщить від наповнення і там уже зайві гроші?

З другої спроби депутат і фермер Медведюк вирішив протягнути через сесію Новогуйвинської селищної ради ще одне рішення на користь свого фермерського господарства  «АЛЕКС АГРО». Адже відомо, що апетит має здатність збуджуватися. За рахунок земель реформованого КСП «Світанок»   він мав намір орендувати невитребувані та нерозподілені земельні паї   загальною площею 101,0533 га. Цього разу щось не залагодилося і депутати таке рішення не підтримали (можливо, щось змінилося, про це ми повідомимо читачів наступного разу).

Віра КУЗЬМЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.