Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

Майже 2 га землі, на яких зростають 80-річні ліси, повернуть Новогуйвинській селищній раді

За наполегливої, принципової правової позиції Житомирської обласної прокуратури у судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій, а також у Верховному  Суді України зобов’язано 16-х користувачів повернути до земель запасу Новогуйвинської селищної ради земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею 1,92 га.

Йдеться про те, що за розпорядженнями Житомирської райдержадміністрації (березень-травень 2009 рік) надано у користування, а згодом у приватну власність 16-м членам садового товариства – земельні ділянки по 0,12 га кожному для ведення садівництва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району.

Однак, прокурори встановили, що земельні наділи надані з порушенням вимог земельного законодавства. Зокрема, без розроблення проєкту землеустрою щодо їх відведення, погоджень відповідних органів державної влади та з порушенням порядку зміни цільового призначення. 

Більше того, надані у приватну власність ділянки перебували у постійному користуванні Станишівського лісництва ДП «Житомирське лісове господарство» (наразі –  ДП «Коростенське лісове господарство»), на яких зростають  рекреаційно-оздоровчі ліси віком понад 80 років.

Так, прокурори у січні 2013 року заявили  позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень Житомирської райдержадміністрації, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та зобов’язання повернути земельні ділянки. Однак Житомирський районний суд у задоволенні позову відмовив.

Проте прокурори не відступилися від законних вимог та продовжили захищати інтереси держави у судах вищих інстанцій, дійшовши до Верховного  Суду України, який відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Під час нового розгляду справи прокурори, з посиланням на експертні висновки, довели у суді неправомірність надання у приватну власність земель лісогосподарського призначення. Суд погодився з правовою позицією прокурорів та ухвалив законне й обґрунтоване рішення про задоволення позовних вимог.

Джерело: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.