Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ХТО ЗУПИНИТЬ СЕКРЕТАРЯ НОВОГУЙВИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЛОВИНЮКА?

Війна росії проти України відкинула на другий план вирішення неоднозначних та проблемних питань Українського законодавства, таких, наприклад, як Виборчий кодекс України, котрим запроваджуються вибори за партійними списками на найнижчому рівні – в сільських та селищних радах, чим практично знівельовано розрекламований до цього процес децентралізації. 

Та, водночас, війна і оголила та загострила ці проблеми аж до виникнення ситуацій «полювання на відьом», як наприклад, в Новогуйвинській селищній раді Житомирського району. Всі ми, звичайно,  розумні заднім числом, але…

На позачерговій сесії Новогуйвинської селищної ради 20.04.2022 року одному із депутатів, що пройшов до складу ради за списками політичної партії «ОПЗЖ», запропонували застрелитися…

І хто запропонував?

Зареєстрований селищною виборчою комісією кандидат на посаду Новогуйвинського селищного голови  на вибори 27.03.2022 року, які, звісно, не відбулися, Олександр Ловинюк, який нині є секретарем Новогуйвинської селищної ради та виконувачем обов’язки селищного голови.

А які ж тоді рекомендації виборцям, які обирали депутатів від певної політичної партії? Який спосіб самогубства пропонується тим з них, в кого немає зброї? Вам не здається, що схоже (еміграція, розстріли, ГУЛАГ) вже відбувалося в іншій державі, з якої ми вирвалися три десятиліття тому…

Та не так сталося, як гадалося…

Можливо, вже, нарешті, варто засвоїти уроки історії. Перестати цькувати один одного, сіяти розбрат на потіху ворогу. Варто почати думати та зважено приймати рішення, обираючи тих, хто продукує закони (і тоді вони будуть відповідати інтересам усіх громадян, а не окремих олігархічних груп), та тих, хто втілює законодавство на місцях вже в інтересах конкретної громади.

І тоді не буде на місцях ситуацій, як в Новогуйвинській селищній раді, де секретар ради, виконуючи обов’язки селищного голови з грудня 2021 року, організовує тиск на депутатів, використовуючи всі методи (в тому числі партійну приналежність, місця роботи їх самих та їх родичів, певні обіцянки), замовчуючи справжню причину конфлікту – ненадання згоди більшістю депутатів на дерибан секретарем, паном О. Г. Ловинюком, земель громади, розпочатий ще на першій сесії під його головуванням (рішення Новогуйвинської селищної ради № 897 від 24.12.2021 року).  Цим рішенням було розподілено 48 ділянок по 0,08-0,12 га під індивідуальне садівництво. Хто отримав ці ділянки? Адже протягом останніх десятиліть мешканці колишньої Новогуйвинської селищної ради не могли навіть оформити свої земельні ділянки, тому що багато спритників різними шляхами намагалися отримати тут земельні ділянки, які були цілком «конвертовані». Безперервні земельні скандали тут не стихали. І ось – така щедрість! Говорять, що землю могли отримати підставні особи, які пов’язані з  секретарем  селищної ради – Олександром Ловинюком. (Наскільки це правда, ми розповімо у наступних публікаціях).

Особливі пристрасті розігруються сьогодні довкола земель сільськогосподарського призначення у громаді. Адже тут зосереджено багато родючої землі, за яку розпочали боротьбу різні компанії – від дрібних місцевих фермерських господарств, за якими стоять інтереси окремих депутатів селищної ради, до таких компаній, як «Нібулон». На сесії селищної ради  2 травня  2022 року, зокрема, погоджено питання щодо оренду ТОВ СП “НІБУЛОН” неуспадкованих земельних ділянок загальною площею 30,8394 га на території Руднє-Городищенського старостинського округу Новогуйвинської селищної ради Житомирського району відповідно до Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану” від 24 березня 2022 року № 2145-IX, 2. Термін дії договору оренди земельних ділянок  становить 1 рік з орендною платою у розмірі 8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Рішення законне. Проте у ньому є чимало «АЛЕ»…

Такий абсурдний стан справ у Новогуйвинській громаді  був би неможливим, якби  її мешканці зваженіше  ставилися до виборів. Згадайте минулі місцеві вибори, кандидатів на посаду Новогуйвинського селищного голови, в тому числі О.Г. Ловинюка, якого, на його превелике здивування, відмовилася висувати кандидатом обласна організація партії «Слуга Народу». І це при активному та наполегливому лобіюванні його кандидатури народним депутатом від партії «Слуга Народу» С. Кузьміних (на сьогоднішній день – підозрюваний в отриманні хабара) в подяку за надання йому Ловинюком значної допомоги на виборах у Верховну Раду України.

Гарячкові пошуки партійної організації, яка б висунула на посаду Новогуйвинського селищного голови у 2020 році  привели тоді пана О. Ловинюка, куди б ви думали? Вірно! В обласну організацію політичної партії «ОПЗЖ»! І знову – відмова! Оце так! Про причини можна лише здогадуватися, вони відомі керівництву обласної організації. Можливо, було враховано «чималий» досвід роботи пана Ловинюка на «керівній» посаді інспектора в КП «Благоустрій» Житомирської міської ради під управлінням пана Самборського (еге ж  … ОПЗЖ!).

Та, на радість проблемного кандидата О. Ловинюка, знайшлась потрібна  політична сила, а саме «Пропозиція», чи точніше один з її представників, депутат Житомирської обласної ради Р.М. Годований. Саме він вирішив «поопікуватися» Новогуйвинською громадою в цілому та «молодим даруванням» (О. Ловинюком) зокрема. А до російської агресії Р. Годований допоміг пропхнути пана Ловинюка   в крісло секретаря селищної ради. Адже саме Р. Годований після звільнення з посади секретаря Новогуйвинської селищної ради В. Дєньги очолив процес обрання нового секретаря селищної ради, вів перемовини від фракції «Пропозиція» щодо кандидатури пана Ловинюка. І досить успішно. Певні обіцянки депутатам зіграли свою роль і Олександра Ловинюка обрали секретарем селищної ради…

Руслан Годований

(Для наших читачів коротко пояснимо, хто такий Руслан Годований. Політичний перебіжчик Р. Годований добре відома фігура на теренах Житомирщини. Він вміло змінював партії, коли одні втрачали рейтинги і обирав нові, які тимчасово ставали популярними, щоб будувати свою кар’єру. Був у партіях «Наша Україна», «Єдиний центр», «Фронт змін», «Народний фронт», «Солідарність», і, нарешті, «Пропозиція». Чому такий інтерес Р. Годований проявляє до Новогуйвинської селищної ради  – тема окремої публікації).

Отакий «тернистий» шлях пана Ловинюка до керівної посади в Новогуйвинській громаді, який, щоправда, містив ще багато цікавих моментів, як-от, наприклад, передвиборчі конверти в поштових скриньках мешканців смт Новогуйвинське та смт Озерне зі штемпелем Зарічанського РЕМ.

А ось результат невтішний – повний хаос в Новогуйвинській  громаді, яка просто нагадує некероване судно з незакріпленим штурвалом у відкритому морі. Мабуть, багатьом вже зрозуміло, до чого призведе перший шторм.

То ж, мабуть, не варто чекати поки «вдарить грім», а треба вже припинити невдалий експеримент у Новогуйвинській громаді, розпочатий паном  Р. Годованим.

А пану О. Ловинюку слід перестати болісно реагувати на зауваження про те, що він не справляється з невластивою для нього справою (цікаво, реакція на твердження про його нездатність стати артистом балету була б у нього такою ж негативно емоційною, на межі адекватності?), та зайнятися більш притаманними йому речами.

Зараз це залежить від депутатів.

А згодом виборці, навчені гірким досвідом, обов’язково зроблять правильний вибір. І Новогуйвинська територіальна громада врешті-решт зможе реалізувати свій чималий потенціал.

Так неминуче буде, бо так влаштоване життя. Прогрес невідворотній.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

Віра КУЗЬМЕНКО

Від редакції.

Ми розпочинаємо нову серію матеріалів про діяльність Новогуйвинської селищної ради, ділків-депутатів, які прикриваючись мандатами народних обранців, хочуть «нагріти руки», набити собі кишені  за рахунок громади.

Чекайте на публікації на нашому сайті та в газеті «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ».

Якщо у Вас є запитання, чи пропозиції, дзвоніть:

067-495-44-17.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.