Сьогодні: 22 травня 2022 року - неділя

wordpress themes.

У малинській громаді віряни зреклися московського патріархату і вирішили приєднатися до ПЦУ

Віряни із сіл Луківського старостинського округу на Житомирщині одностайно проголосували за перехід громади з УПЦ Московського Патріархату під юрисдикцію Православної Церкви України.

Про це повідомляє Духовний фронт України з посиланням на Малинську міськраду.

На зборах, що відбулися 20 квітня, перед сельчанами у Буках виступив секретар міської ради Василь Майстренко та староста Луківського старостинського округу Іван Венглівський. Вони повідомили про відповідне рішення міської ради та запитали, якої думки власне жителі.

Слово також надали священникові УПЦ МП Іонокію, настоятелю місцевого храму св. Дмитрія. На жаль, він категорично відмовився від переходу та закликав усіх “не чинити беззаконня. Не стали для настоятеля й аргументи батюшка, ми ж давно з вами, переходьте”, “ми хочемо чути у храмі українську мову”. Священник відмовився відкрити церкву, аби перевірити, в якому стані майно.

Натомість віряни в один голос заявляли про те, що підтримають і державу, і армію, і своїх постраждалих співвітчизників, яких тут – чимало.

Схід сельчан закінчився збором підписів про бажання переходу вірян до ПЦУ. Після відмови настоятеля відкрити церкву, вони власноруч повісили на ній замок.

На Великдень же місцеві жителі зможуть освятити кошики біля храму із священнослужителем Православної Церки України.

“Подібні події відбуваються і у інших громадах Малинщини. А це значить, що вихід вірян з-під юрисдикції Московського Патріархату – неминучий”, – зазначили у Малинській міськраді.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.