Сьогодні: 22 травня 2022 року - неділя

wordpress themes.

понад 300 кримінальних справ за фактами вчинених злочинів російською армією на території області розслідує поліція Житомирщини

У населених пунктах Народицької громади, звільнених від ворожих військ російської федерації, продовжується робота військових ЗСУ, поліцейських і спецслужб. Наразі у чотирьох селах тривають необхідні слідчі дії для ретельної фіксації вчинених воєнних злочинів і заходи з відновлення безпекового простору для місцевих жителів.

Комплексна робота компетентних і уповноважених правоохоронних органів наразі триває у деокупованих селах на півночі Житомирщини. З перших днів війни окремі населені пункти Народицької громади були захоплені ворожими російськими військами. Села зазнали значних руйнувань, а ті селяни, які не встигли евакуюватись на цей період, більше місяця перебували під загрозою через окупаційний режим.

Нині наслідки обстрілів мирних сіл, руйнування інфраструктури і приватних обійсть, словесні та речові свідчення вчинених злочинів ретельно документально фіксують слідчі Головного управління Нацполіції Житомирщини та Коростенського райуправління. Така робота проводиться спільно з фахівцями вибухотехнічної служби ГУНП, працівниками УСБУ і прокуратури.

На час роботи правоохоронців в одному з обійсть, куди влучила ворожа ракета у с. Новій Радчі, приїхав і господар. Через загрозу для життя пан Микола вимушений був залишити домівку і тепер разом з правоохоронцями оглянув пошкоджені помешкання і господарські приміщення, які залишились після вибуху. За словами чоловіка, з обійстя зникли окремі речі, інструменти, садовий інвентар тощо. Ймовірно, вони могли стати «трофеями» для росіян, які проходили через село.

Слідчі поліції працюють і на згарищах, які до 24 лютого були затишними садибами або батьківськими будинками жителів інших регіонів, зокрема столиці. У с. Новій Радчі, ймовірно, навмисно спалені окупантами окремі хати, у с. Давидках – вогнем зруйновані цілі вулиці.

У слідчих протоколах і на носіях технічних засобів фото- і відеофіксації відображаються пошкодження у селах будівель магазинів, приміщень сільської школи і зв’язку. Усередині них, а також у вцілілих приватних будинках також побували окупанти, які, вочевидь, шукали харчі, «трофеї» з України або просто розваг.

Слід зазначити, що станом на 12 квітня правоохоронці Житомирщини загалом розпочали 329 кримінальних проваджень за фактами вчинення воєнних злочинів російським агресором на території регіону. У 147 випадках дії ворога кваліфіковані за ст. 110  (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) КК України, ще 157 фактів стосуються порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 КК України) та інші. 

Джерело: Відділ комунікації поліції Житомирської області

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.