Сьогодні: 22 травня 2022 року - неділя

wordpress themes.

У ВИШПОЛІ МАЙЖЕ РІК ЛЮДИ ЖИВУТЬ БЕЗ СВІТЛА

Скандали довкола садівничого  товариства  «Берізка» не вщухають. «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» раніше повідомляло  про події, які стосувалися приєднання частини  кооперативу до села Вишпіль і який спротив чинився з боку правління кооперативу та особисто голови Світлани Семенюк. Сьогодні ця історія набула несподіваного повороту.

Справа в тому, що землі згаданого товариства були розміщені на території двох районів: 22 гектари  –  у селі Кам’янка Житомирського району та 29, 2 гектари у селі Вишпіль Черняхівського району.  У процесі децентралізації та об’єднання громад  земельну ділянку 29,2 гектари рішенням Вільської сільської ради Черняхівського району від 19 вересня 2019 року  було віднесено до земель у межах села Вишпіль. Після останніх виборів до місцевих рад село Вишпіль увійшло до Оліївської територіальної громади Житомирського району.

Деякі члени  садівничого товариства вирішила надалі не терпіти свавілля  керівництва кооперативу і прописатися повноправними мешканцями в селі Вишпіль. Адже непрозора діяльність правління кооперативу неодноразово була причиною різноманітних скарг. Люди платили невмотивований завищений земельний податок, вартість світла перевищувала вдвічі порівняно з тарифами, які сплачували в селі. Водночас проконтролювати, куди ці кошти йшли, ніхто не мав змоги. Владу у товаристві узурпували голова правління  та її прихильники. Кошти сплачували  в так звану «касу» товариства, а всі розрахунки велися без квитанцій,  записи були лише у книжці садовода.

Коли у правлінні садового товариства дізналися про наміри окремих членів «Берізки» від’єднатися від них і стати мешканцями села Вишпіль, 4 квітня 2021 року від 47 будинків без попереджень було відрізано електропроводи начебто за борги, хоча боргів вони не мали. Зробив це електрик садового товариства за вказівкою голови правління товариства С. Семенюк. Керівництво товариства фактично шантажувало усіх, хто відмовлявся від їхніх послуг.

Постраждалі зверталися у різні інстанції: до Житомирської райдержадміністрації, до Черняхівського  РЕМ, але світло їм досі не підключили.

Трансформатор, який забезпечує  сьогодні частину мешканців села Вишпіль, перебуває на балансі садівничого  товариства «Берізка», яке є його фактичним власником, а обслуговується Черняхівським РЕМ.

28 травня 2021 року рішенням сесії Оліївської сільської ради за №197 частині будинків, мешканці яких вийшли із садового товариства,  було присвоєно юридичні адреси села Вишпіль.  Здавалося б, що проблеми зі світлом у людей будуть вирішені.

Але не так сталося. Заяви  до енергопостачальної компанії про відновлення світла  результату не  принесли. Їм пропонують якесь нестандартне підключення до сільської мережі за шалені кошти як для юридичних осіб.

Володимир Миленький, який свого часу купив будинок у товаристві «Берізка» та нині прописався у Вишполі з наміром тут постійно жити, у розпачі.

– Вартість підключення до мого будинку від сільської мережі, що за 300 метрів, за розрахунками енергетиків коштує 250 тисяч гривень, –  розповідає  Володимир Миленький. – За такі гроші можна в селі купити пристойний будинок. Щоб забезпечити підключення електроенергії до 31 будинку, мешканці яких звернулися до енергопостачальної компанії,  потрібно 1 млн 700 тис грн. Зрозуміло,  що самостійно сплатити такі кошти нереально. На початку лютого цього року ми звернулися до Оліївської сільської ради з проханням вирішити проблему зі світлом. Однак таких коштів, як нам пояснили, в сільській раді немає. Сільський голова Анатолій Мельниченко пропонує  провести перемовини з керівництвом садівничого товариства «Берізка», щоб там могли відновити на певний час  електропостачання для відключених будинків. На сьогодні деякі власники будинків придбали собі генератори, однак це не вирішує загальної проблеми…

Віктор Мельник, який також постраждав внаслідок шантажу товариства «Берізка», повідомив кореспонденту «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ», що справа зайшла в глухий кут.

– Нас знову штовхають у залежність до «Берізки». Чи буде  так званий  «круглий стіл» за участі представників Оліївської сільської ради, правління садівничого товариства та відключених від електропостачання споживачів успішним, не знаю, – сказав В.Мельник. – Тимчасово, можливо, це зніме проблему. Але ж ми стали мешканцями Оліївської громади і місцева влада має нам  допомогти, щоб ми не почувалися, як у кам’яному віці…

Продовження читайте  в наступних номерах «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ».

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.