Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ЮРІЙ ДРАГАН: «У ЛЮДЕЙ ЦИНІЧНО І НАХАБНО ВІДІБРАЛИ ЗЕМЛЮ. А ФЕРМЕР ГАНЬКО ЩЕ Й ПОЗБИТКУВАВСЯ НАД НИМИ…»

Цього разу земельний скандал розгорівся довкола обслуговуючого кооперативу  «Городницьке товариство  «Злагода».  Раптом люди дізнаються, що їхні земельні ділянки офіційно мають нових власників.

Кореспондент  «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ»  попросив  роз’яснити ситуацію голову  обслуговуючого кооперативу  «Городницьке товариство  «Злагода», Почесного землевпорядника України Юрія ДРАГАНА.

–  У 1991 році  обласна рада  прийняла рішення  про виділення  тисячі гектарів земель  мешканцям великих населених пунктів  для ведення городництва та садівництва,  це були лікарі, вчителі, інваліди та учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС, інваліди та ветерани воєн та праці. У приміській зоні земельні ділянки були в межах  п’яти соток,  біля сіл та селищ  – до 60 сотих.

У багатьох випадках земельні ділянки надавали  для ведення особистого селянського господарства, право користування та  власності посвідчувалося державним актом на право власності  постійного користування, договорами оренди. Тобто землею користувалися на законних підставах. 

Однак у роки здійснення земельної реформи, особливо після 2013 року, коли розпорядження землями  поза межами населених пунктів перейшло до  Держгеокадастру,  ці землі почали роздавати іншим особам уже в незаконний спосіб, – розповів Юрій Драган. –    Після початку російського-української війни 2014 року,  коли першочергове право на виділення земельних  ділянок отримали  учасники АТО, ці процеси набули масового характеру.  В межах Житомирської області  землі під особисте селянське господарство розподіляли  мешканцям   Дніпропетровської, Одеської, Кіровоградської, Донецької областей, зрідка це були місцеві жителі. Так,  всупереч земельному законодавству,  1114 осіб  повторно отримали  земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства (це – факт )  по 2 га. А це грубе порушення Земельного кодексу України!

На сьогодні багато громадян звернулося до суду, відстоюючи своє право на земельні ділянки, які обробляли багато років.

 У районі Житомирського м’ясокомбінату  у садово-городньому кооперативі «Ветеран»  115  осіб   користувалися земельною ділянко  площею  7  га. Двічі  Головне управління Держеокадастру у Житомирській області  роздавало  ці землі  по 2 га учасникам АТО з  різних областей України. Місяць тому  Житомирський апеляційний  суд  визнав недійсним наказ  Головного  управління Держгеокадастру у Житомирській області про затвердження  документації із землеустрою та  надання земельної ділянки у власність певній особі  площею  2 га та скасував державну реєстрацію права власності на цю землю.

Судове  рішення по суті визнає те,  що земля  кооперативу «Ветеран» була роздана незаконно. Для цього потрібно оскаржити усі накази  Держгеокадастру, які стосуються тих, хто користувався землею в подібних кооперативах чи товариствах.

– Що відбувається довкола обслуговуючого кооперативу  «Городницьке товариство  «Злагода»?

–  Сьогодні така ж  ситуація з городнім масивом  біля колишнього заводу хімічного волокна  площею 15  га, який обробляли члени  обслуговуючого кооперативу  «Городницьке товариство  «Злагода» з 1991 року. Членами  товариства є понад  300 осіб.

Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області  розподілило цю  землю за подібною схемою  під особисті селянські  господарство по 2 га. Швидше за все,  це були підставні особи. Бо одразу землю було продано.

Члени городницького товариства «Злагода»  випадково на початку жовтня цього року дізналися, що їхню землю нахабно відібрали. На земельних ділянках хтось встановив таблички з написами, на яких  вказувалося, щоб люди забрали своє майно, бо землю будуть переорювати.

Згодом ми отримали інформацію, що  половину цієї землі  купила дружина фермера Богдана Ганька  з села Калинівка. Незважаючи на те, що на земельних ділянках уже висаджені фруктові дерева, облаштовані сарайчики  для збереження городнього інвентарю та особистих речей, 3 грудня цього року фермер Ганько  викорчував  плодові дерева, виноградники, знищив приватне майно городників і підготував землю під оранку. Він не зважив, що  питання цієї землі є спірним, що у людей, які десятиліттями користувалися землею, є документи на землю.

– Які документи?

– Члени городницького товариства «Злагода»  користувалися землею відповідно до  рішень  1991 року   обласної ради, Житомирської міської ради,  колишньої Левківської сільської ради  про надання цих земель в тимчасове користування  без  встановленого кінцевого терміну користування, тобто згідно законодавства – до 50 років. У багатьох людей також є рішення про надання земельних ділянок у приватну власність, постійне користування, договорів на оренду земельних ділянок на 25 років з правом продовження згідно рішення колишньої Левківської сільської ради і Житомирської РДА.    

Держгеокадастр не набув  права суб’єктності на цю землю. Для того, щоб землю розподіляти, її потрібно було мати у своєму розпорядженні,  здійснити інвентаризацію землі…  Тоді б і  виявили, що земля перебуває у користуванні кооперативу на основі рішень вищезгаданих рад.

У випадку припинення  користування земельними ділянками людей мали б попередити. До того ж є рішення Держгеокадстру України   від 2014 року  про обов’язкове погодження  з місцевими радами у разі вилучення земель. Але цієї норми у даному  разі  також не було  дотримано, що було підтверджено  довідкою Левківської сільської ради.

  – Що мають намір робити члени кооперативу?

–  Люди посадили часник, цибулю,  підготували фруктові дерева до зимівлі, а фермер Ганько усе це знищив.  Вони звернулися до поліції   Житомирського  району. Ми сподіваємося на відновлення справедливості у судовому порядку, судові позови вже підготовлені.

Члени нашого кооперативу – це переважно люди похилого віку, які  сприйняли цю новину надто болісно.   У декого погіршився стан здоров’я.

На своїх зборах прийняли рішення звернутися до суду щодо скасування надання по 2 га землі  підставним особам у власність та позиватися до  родини Ганьків щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Довідково.

Ганько Богдан Васильович є засновником та фактичним власником фермерського господарства  «Екостарт».  ФГ зареєстроване 01.04.2013 року.

Справа в тому, що на час реєстрації фермерського господарства, відповідно до Закону України  «Про фермерське господарство»,  Б. Ганько  не мав досвіду роботи в сільському господарстві та відповідної аграрної освіти. Він також не мав в наявності землі сільськогосподарського призначення, що було обов’язковою підставою для реєстрації  фермерського господарства.

Виходить, що він для реєстрації подав підроблені документи?

 А це вже питання до правоохоронних органів.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.