Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ОЛЕКСАНДР МЕДВЕДЮК: «ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ДЕПУТАТА – ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ ВИРІШУВАТИ ЇХНІ ПИТАННЯ»

Олександр Володимирович МЕДВЕДЮК, підприємець, меценат, депутат Новогуйвинської селищної ради. Зусиллями О. Медведюка у Житомирі  було споруджено пам’ятник визначному українському діячеві І. Огієнку.

За свою сподвижницьку працю О. Медведюк був удостоєний Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

Олександр  Володимирович відповів на запитання кореспондента «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» про те,  що вдалося йому зробити за рік депутатської діяльності.

– У депутати селищної ради я йшов із завданнями, які ставив самостійно. Мені повірили виборці зі сподіваннями, що я можу зробити для них щось корисне, – говорить О. Медведюк. – Я був депутатом Житомирської районної ради сьомого скликання, і тоді мені вдалося реалізувати  у селах мого округу багато  інфраструктурних проектів, які фінансувалися  з районного бюджету.

За рік роботи депутата Новогуйвинської селищної ради, відверто скажу, чимось особливим похвалитися не можу. І це пов’язано передусім з нестачею фінансового ресурсу. Адже у селах потрібно ремонтувати дороги, проводити освітлення, що вимагає немалих коштів.

Пригадаю: за час каденції депутата Житомирської районної ради  мною було зроблено чимало корисних речей, серед іншого – відремонтовано клуби у селах  Соснівка, Гай, ФАП у селі Рудня-Городище. Було зроблено реконструкцію  освітлення села Соснівка, вуличне освітлення в Гаю та Рудні-Городище. Однак сьогодні ні в Соснівці, ні в Гаю вуличне освітлення не працює з певних причин. Це питання озвучувалося на депутатських комісіях та сесіях селищної ради. І цим треба займатися.

Я є членом земельної комісії, а тому за цей час детально вивчив проблеми, пов’язані із землекористуванням. До мене особисто звернулися люди за допомогою в оформленні земельних ділянок. Адже десятиліттями люди користуються городами, земельними ділянками довкола будинків, паями, спадщиною, яку вчасно не оформили, і відповідно не є повноправними власниками.

За моєї ініціативи та за мої кошти  більше 20 мешканців громади, отримавши кваліфіковану юридичну допомогу, змогли оформити земельні ділянки у власність. Ще понад 10 осіб невдовзі оформлять землю у приватну власність.

Як депутат я порушив питання щодо орендованих земельних паїв на території громади. Так,  фермерське господарство у Троянові обробляє понад 100 гектарів без укладених договорів, переважно – це не витребувана спадщина. Люди не отримують коштів  за оренду, місцевий бюджет податків. Керівництво громади має врегулювати це питання з орендарем.

– Новогуйвинська селищна рада – специфічна громада, яка об’єднала  приміські селища та віддалені села. Чи виправдалися сподівання людей на таку ОТГ?

– Сільські люди мало що отримали від такого  об’єднання. Ті послуги, які вони мали б отримувати сьогодні, стали більш віддаленими. Деякі процедури забюрократизовані. Не витримуються установлені законодавством терміни звернень, особливо  у земельних питаннях. Доїхати до Новогуйвинського з багатьох сіл стало проблемою.

Сьогодні депутати мають зробити усе можливе, щоб запобігти конфліктам у громаді і розподіляти ресурси таким чином, щоб нікого не забути і не образити.   

– Ваше ставлення до управлінської кризи в Новогуйвинській селищні раді, яка була пов’язана зі звільненням секретаря селищної ради В. Дєньги та обранням нового секретаря?

–  Одна з проблем – це те, що у селищній раді кадрові питання вирішуються абияк.  А тому люди не задоволені якістю послуг, які надає селищна рада. Нам потрібні кваліфіковані та досвідчені спеціалісти, які могли розв’язувати вузли проблем, а не створювати їх.  

У депутатів чимало питань до керівників на місцях, в старостинських округах. Депутати виносили пропозиції  щодо звіту старост спочатку перед людьми в округах, а потім на сесії селищної ради. Однак річні звіти старост були затверджені лише на сесії.

Я розумію старост, які у багатьох випадках не можуть вирішити ті питання, з якими до них звертаються, через відсутність фінансування. Однак вони мали б прозвітувати перед своїми громадами, до яких депутати їх делегували. Так було б логічніше.

–  Наскільки важлива роль депутата в громаді?

–  Зрозуміло, усі депутати намагаються обіцяти. Вони виходять не з якоїсь користі, вони хочуть, щоб все вдавалося, проте не завжди усе вдається. Наші бажання не завжди відповідають можливостям бюджету. 

Депутат повинен бути ініціативним. Навіть коли відсутні фінансові ресурси для втілення якихось проектів, він має знайти їм заміну, адже допомогти окремим людям можна в різний спосіб. Депутат  може засукати рукава, взяти сокиру, стати зі старостою  і  розчистити, скажімо, чагарники, виконати якусь роботу в селі.

– Чи ефективно розподіляються бюджетні кошти у селищній раді?

– Основні кошти йдуть на освіту, на медичне обслуговування, житлово-комунальне господарство, адже у селищній раді три селища, які мають фактично міську інфраструктуру. Цього року в  Озерному не могли вчасно розпочати опалювальний сезон через борги  перед постачальником газу. Довелося перерозподіляти бюджет, щоб покрити борги.

Моя позиція – навести порядок у першу чергу в земельних питаннях. Є багато людей, які володіють  об’єктами нерухомості, наприклад колгоспними дворами,  але не у всіх оформлена земля,  і громада втрачає, тому що не сплачуються податки.  

Об’єкти нерухомості, які є на території громади, повинні приносили дохід до бюджету. Перший успішний приклад є.  Приміщення понад 50 квадратних метрів в Озерному зі стартовою вартістю оренди 1300 гривень за місяць через електронні торги було здано в оренду за 16 тисяч за місяць.   

Потрібно займатися економікою і шукати джерела наповнення бюджету, а потім витрачати кошти в інтересах громади.

   Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.