Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧОМУ В УПРАВЛІННІ НОВОГУЙВИНСЬКОЇ ГРОМАДИ ПАНУЄ БЕЗЛАД?

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» продовжує відслідковувати події в Новогуйвинській селищній раді. До розмови ми запросили депутата Новогуйвинської селищної ради Сергія КОТВИЦЬКОГО.

– Сергію Валерійовичу, після серії політичних скандалів у Новогуйвинській селищній раді дійшло до реальних проблем. Опалювальний сезон розпочався, а для жителів Озерного тепло у їхніх квартирах  стає примарним.

– Ситуація наступна. Фактично в Озерному опломбовано газові пристрої, що не дає змоги включити опалення для місцевих жителів. Це пов’язано із заборгованістю за спожитий газ – вона складає близько 600 тисяч гривень. Газопостачальна компанія відкриє вентиль лише в разі  сплати заборгованості.

Я хочу пояснити мешканцям Новогуйвинської громади, чому так склалося.  До цього призвела недбалість виконавчих органів селищної ради, заступників селищного голови  та керівництва комунального підприємства, яке відповідає за опалення багатоповерхових будинків.  Адже ці очільники розробляли програму соціально-економічного розвитку,  вносили  пропозиції до бюджету.  Вони мали б попередити цю ситуацію.  І це потрібно було робити ще влітку, щоб забезпечити селище газом для опалення. Однак місцеві чиновники робили що завгодно і чомусь не думали, що настануть холоди і людям треба буде обігрівати їхні квартири.

Виникли проблеми і з  опаленням шкіл громади. Більшість навчальних закладів опалюється  дровима. Наскільки я поінформований, на сьогодні школи не забезпечені достатньою кількістю дров, щоб увійти в зиму. Через це діти пішли передчасно на канікули.

Керівника освітньої галузі в громаді немає, він звільнився. Нового очільника не призначено. Курує освітою у громаді заступник селищного голови пан Стах, який не розуміє, чим займається. Вчителі невдоволені таким керівництвом.

А це відбулося тому, що при формуванні виконавчих органів влади, ніхто не запитував у депутатів, які кадри нам потрібно для нормальної роботи селищної ради.

І коли деякі особи намагаються тлумачити, що у селищній раді виникла криза серед депутатів і намагаються їх звинуватити у всьому, я з цим не погоджуся. Адже до апарату селищної ради  були набрані працівники вкрай низької кваліфікації.  А точніше їх  ніхто не набирав, усіх цих людей  взяли з Житомирської районної ради минулого скликання  і влаштували на роботу в селищній раді. А виявилося, що велика різниця працювати в районній раді та у селищній раді, де потрібно вирішувати конкретні питання, пов’язані з проблемами людей.

 Повторю: Пан Стах  опікується освітою, але  яке відношення до освіти він має, загадка.

Заступниця селищного голови з юридичних питань  Світлана Садовська – взагалі не зрозуміло,  навіщо така посада. Адже у селищній раді є цілий юридичний відділ. Яка користь від такої заступниці?

 Користі від того, що у селищній раді роздули штат, ніякої. Лише витрачання бюджетних коштів, які могли б спрямовуватися на потреби громади. І, можливо, ми тоді б не мали проблем з опалювальним сезоном в Озерному.  У  селищній раді чотири заступники, секретар, керуючий справами, не рахуючи апарат, який «перевалив»  за 110 осіб. Про це повинні знати мешканці Новогуйвинської селищної ради, на що витрачаються їхні кошти.

У селищній раді умудрялися проводити закупівлі по 50 тисяч гривень, щоб уникнути тендерів, а розуму вирішити питання з боргами перед газопостачальною компанією, чомусь не вистачило.

Сьогодні по всій громаді відбувається вирубка аварійних дерев. Виконавця робіт не залучали через конкурс, а  просто підписали з ним договір на умовах: половина зрізаної деревини має передаватися селищній раді на дрова на опалення тих же шкіл, а половина лишається у того, хто ріже. Як дотримуються ці норми, незрозуміло. До мене надходить інформація, що стовбури дерев залишає собі виконавець, а селищній раді – гілки…

– Чим закінчилася історія зі звільненням секретаря селищної ради?

– У минулому місяці частина депутатів зібралася на якусь сесію  о 7.30,  оголосила недовіру секретарю селищної ради  і припинила його повноваження. Зрозуміло, що це фейк. У селищній раді так і не з’явився протокол засідання цієї сесії. Частина депутатів хотіла таким чином  зняти секретаря  і привести до влади свою людину.

– Кого?

–  В кулуарах мова йде про депутата селищної ради Олександра Ловинюка. Однак цього зробити не вдалося. Діючий секретар наклав вето на незаконне рішення сесії, яке навіть ніхто не намагався подолати. Секретар ради В. Дєньга у свою чергу написав заяву про  складання повноважень. Ця заява поки не розглядалася.

– Чому між депутатами виникла така конфронтація?

– Вже почалася передвиборча кампанія, адже вибори Новогуйвинського селищного голови призначено на 27 березня 2022 року.  І кожна з фракції селищної ради бачить на цій посаді свого представника.

– Депутати вимагали прозвітувати заступників селищного голови. Чому заступники не погодилися розповісти про свою роботу за майже рік свої діяльності?

– Більше місяця тому депутати просили прозвітувати заступників селищного голови. Однак представники фракцій, які мають своїх заступників селищного голови, а це «Свобода»,  «За майбутнє»,  «Європейська солідарність» проголосувати проти такого звіту. Партійна солідарність.

Тому коли мешканці громади запитують, чому в управлінні громадою панує такий безлад, можуть звернутися за відповіддю до цих партій. 

Від редакції.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» запрошує усіх зацікавлених осіб висловитися стосовно останніх подій у Новогуйвинській селищній раді.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.