Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

КОРЕЄЦЬ ЛІ ВИРОЩУЄ В СЕЛІ ЗАБРІДДЯ ГІГАНТСЬКІ КАВУНИ

Проходячи по вулиці Хлібній у Житомирі повз торгівців городиною, звернув увагу на чоловіка, який продає величезні кавуни. Поряд напис, що вони вирощені у нашій місцевості.

Домашнім баштаном сьогодні вже мало кого здивуєш. Дедалі частіше житомиряни беруться плекати соковиті ягоди. Проте мало є у цій справі таких спеців, яким можна вважати  Афанасія Миколайовича Лі, який нині мешкає в селі Забріддя Житомирського району.

Він вирощує унікальні кавуни  і продає їх на Житньому ринку.

– Мої батьки Лі Микола Митрофанович  і Тен Ірина Степанівна проживали на Сахаліні. Восени 1937 року  до їхньої  оселі зайшли енкаведисти і попередили, що їх переселяють, дали 48 годин для того, щоб могли зібрати щось в дорогу. Так моїх батьків репресували, – розповів Афанасій Лі. –  Спочатку їх привезли в Узбекистан в Ташкентську область. А в 1953 році батьки переїхали ближче до Ташкенту. Батьки  вирощували рис, цибулю, кавуни, дині. Я народився у 1956 році. З 10 років вже працював в полі разом з батьками.   

У  1996 році разом з матір’ю  я переїхав  в Україні, де було її родове коріння.  Тут я відслужив армію, одружився. Працював в Києві шеф-кухарем.. Я дуже люблю цю справу. Знаю тайську, японську, українську кухню.

Згодом я почав вирощувати ранні сорти кавунів в селі Гальчин Бердичівського району. У 2014 році  мій товариш виїхав в Білгородську область на проживання, а мені запропонував вселитися в його хату в селі Забріддя.   Я переїхав туди зі своєю родиною, де продовжив свою улюблену справу   –  вирощувати  кавуни.

Афанасій Лі досконало оволодів секретами баштану. Каже, що немає жодного року, коли кавуни не вродили б. До вибору сортів ставиться прискіпливо, в основному –  це голландські сорти.

– Кавуни на моєму полі виростають вагою 14-19 кілограмів, – розповідає  Афанасій Лі. –  Це звичайно рекорд, але я на цьому не зупиняюсь…

 Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.