Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Чи загрожує громадам Житомирщини насильницьке об’єднання?

Останнім часом ширяться міфи про насильницьке об’єднання чи роз’єднання громад на підставі начебто їх неспроможності.  

Щоб розвіяти ці міфи, Житомирське РВ АМУ пропонує ознайомитися з фаховим коментарем народного депутата України, Голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталія Безгіна. 

«1. Наразі не існує законодавчих інструментів для об’єднання/роз’єднання/ліквідації громад. Є урядовий законопроект #4664, який буде презентований публічно 20 вересня, а далі буде розглянутий комітетом.

2. Тези про неспроможність громад не мають під собою нічого, бо наразі нема єдиного підходу щодо визначення спроможності в динаміці та невідворотних показників. Що стосується проблем з фінансовими показниками, то я бачу 3 ключові причини:

  делеговані повноваження, що не покриваються відповідним фінансовим забезпеченням,

  неефективний менеджмент та роздування видатків на утримання апарату,

пандемія.

Жодна з цих причин не може бути підставою для ліквідації громади чи зміни її конфігурації.

3. Хочу щоб громади знали, що наш комітет не дозволить ніяких дій на кшталт “не по закону, а в насильницький спосіб”, щоб там не заявляли певні представники регіональної влади, та буде захищати місцеве самоврядування та державницькі (законні) позиції».

Світлана ПРОКОФ’ЄВА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.