Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

Культурно-мистецький проєкт «Мереживо витинанок»

У Житомирі на Майдані Соборному просто неба розмістили експозицію витинанок. Захід провели в рамках відзначення 30-річчя з дня проголошення незалежності України.Культурно-мистецький проєкт реалізовано Житомирським обласним Центром дитячої та юнацької творчості спільно із благодійним фондом «Надія Є».

Витинанки створені на основі паперових моделей, які власноруч зробили переможці конкурсів з народного декоративного мистецтва, вихованці позашкільних закладів Житомирщини.Під час офіційного відкриття заходу із вітальним словом виступила керівник Житомирського обласного Центру дитячої та юнацької творчості Марія Бовсуновська.  

«Вітаю українців зі святом! З Днем Незалежності України! З 30-річчям нашої держави! Сьогоднішній захід – це реалізація творчого задуму у співпраці з Благодійним фондом «Надія Є» з відродження мистецтва витинанки. Витинанка вже давно вийшла за межі класичної. Переступивши поріг хати, де вона народилася, була прикрасою і оберегом, витинанка впевнено займає яскраві позиції інтер’єрних прикрас, видавничих ілюстрацій, тощо.

Проте і сьогоднішня витинанка пронизана українськими традиційними народними символами, що вкоренились у творчість. Сучасний світ витинанки об’єднує талановитих майстрів і початківців. Майже у всіх закладах позашкільної освіти Житомирщини керівники гуртків декоративно-ужиткового  та образотворчого мистецтва навчають дітей витинанкарству. Вони відтворюють автентичні зразки та створюють авторські проєкти. На таких заняттях діти набувають технічної вправності, відчуття ритму, пропорції та багатства орнаментики.

Щорічно КЗПО “Обласний Центр ДЮТ ” Житомирської обласної ради проводить обласну виставку-конкурс “Паперовий світ”, де в номінації “Витинанка”  діти показують свої вміння і захоплення цим видом мистецтва. Найпопулярнішими роботами вихованців є сюжетні тематичні витинанки. Саме з таких робіт і визначені переможці сьогоднішнього заходу», – зазначила Марія Бовсуновська.Після завершення святкувань витинанки стануть окрасами музеїв та мистецьких виставок Житомирщини.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.