Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Нерест-2021: підсумки

30 червня на водоймах Житомирської області закінчилась весняно-літня нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів.

Тому наступив час проаналізувати в яких же умовах пройшов Нерест-2021 та які підсумкові результати роботи всього інспекторського складу Житомирського рибоохоронного патруля. Слід зазначити, що цьогоріч нерест  проходив в нормальних природно-погодних умовах. Так, природа нам подарувала майже повноцінну сніжну зиму, а весна та початок літа запам’ятались частими та рясними дощами. У підсумку сукупність цих факторів створила майже ідеальні умови для нересту. Річки повноцінно забурлили стрімкими потоками, місця нерестилищ, заплави не відчували дефіциту води, на річках проходив повноцінний паводок. Водосховища та ставки отримали максимальний рівень води. Такі умови лише додали роботи (в хорошому розумінні цього слова) інспекторам Житомирського рибоохоронного патруля, першочерговим завданням якого і було надійно захистити нерестилища від посягань браконьєрів.

Слід зазначити, що великий внесок в охорону водних біоресурсів під час нересту внесли і громадські активісти, які приймали участь у спільних рейдах, безпосередньо це представники Житомирського районного осередку Українського товариства мисливців та рибалок, активісти ГО «ЗВІР», які допомагали інспекторам в охороні Житомирського водосховища.  Активно допомагали також активісти  з Новограда-Волинського та Малинщини, за що ми їм усім щиро вдячні.

Отже, в умовах, що склалися, за підтримки активістів та небайдужих громадян, а також працівників Національної поліції на місцях інспекторський склад Житомирського рибоохоронного патруля спрацював досить ефективно по виявленню та попередженню порушень правил любительського та спортивного рибальства.

За період нересту Житомирським рибоохоронним патрулем було виявлено 308 порушень правил рибальства, з яких 90 грубих, відповідно інспекторами, були складені адмінпротоколи на порушників за ч.4 ст. 85 КУпАП. Нараховано збитків на суму 23137 гривень. Також складено 87 адміністративних протоколів за ч.3 ст.85 КУпАП, 14 адміністративних протоколів за ч.1 ст.88-1 (порушення порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, незаконний продаж риби), 7 адміністративних протоколів за ч.1 ст.85-1 (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову). Крім того, оформлено 110 актів виявлення та вилучення майна власники яких не встановлені.

Всього за період нересту інспекторами рибоохоронного патруля було вилучено 407 заборонених знарядь лову, з них 284 сітки загальною протяжністю майже 14 000 метрів, 360 кг незаконно добутої риби. Вилучено 13 гумових та дерев’яних човнів.

Найбільше порушень було  зафіксовано на річках Тетерів, Гнилоп’ять, Гуйва, Случ, Уж, а також на водосховищах в с. Дворище та смт  Нова Борова.  

Звертаємо увагу мешканців області, що з 15 липня по 5 вересня буде діяти заборона на будь-який  вилов раків під час другої линьки.

У разі виявлення фактів незаконного вилову риби та інших водних біоресурсів, а також їх незаконного збуту, просимо повідомляти на «гарячу» лінію Житомирського рибоохоронного патруля цілодобово за телефонами: (0412)24-57-81 та 067-414-60-74.

Інформацію підготував провідний державний інспектор

Валентин ДОВГАНЬ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.