Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

ТАРАС СОБКО: «МИ РОБИМО ВСЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ У НАШІЙ ЛІКАРНІ МОГЛИ НА СУЧАСНОМУ РІВНІ ДІАГНОСТУВАТИ ТА ЕФЕКТИВНО ЛІКУВАТИ ПАЦІЄНТІВ»

У переддень Дня медичного працівника кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» зустрівся з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Житомирська багатопрофільна опорна лікарня»  Новогуйвинської селищної ради  Тарасом Дмитровичем СОБКОМ.  (Це колишня Житомирська районна лікарня, Сквирське шосе, 3, Станишівка, –  редакція).

– Тарасе Дмитровичу, на якому рівні реформування перебуває Ваша лікарня?

– Сьогодні в державі проходить процес реформування медичної галузі.  Процес довготривалий, не одномоментний. Пройшла реформа первинної ланки, створено інститут  сімейних лікарів. Сьогодні кожен пацієнт  повинен мати свого сімейного лікаря, який супроводжує його по життю: консультує з приводу здорового способу житття, призначає у разі потреби обстеження, консультування  вузькими спеціалістами та лікування, тобто здійснює безперервне динамічне спостереження за кожним пацієнтом.  

Житомирська  багатопрофільна лікарня належить до лікувальних закладів  вторинного рівня.  З 1 липня цього року реформа вступає  в кінцеву фазу реформування. Пацієнт за направленням сімейного лікаря йде на спеціалізоване лікування на вторинну ланку, його тут лікують і держава відшкодовує лікарні кошти за пролікованого пацієнта. Раніше формула фінансування зводилася до того. що  кошти виділялися відповідно до кількості населення. Нині фінансовий стан лікарні буде залежати від кількості пролікованих хворих.

Держава визначила пакети  надання медичних послуг і тепер кожен лікувальний заклад  в силу своїх можливостей, тобто які має кадри, якою апаратурою оснащений, заключає з національною службою охорони здоров’я України договір  щодо надання медичної допомоги. Наша лікарня заключила  таких тринадцять «пакетів», за якими ми можемо надавати кваліфіковану медичну допомогу. Це – стаціонарна  хірургічна допомога,  стаціонарна терапевтична допомога, допомога  при порушеннях мозкового кровообігу, ендоскопічні обстеження, УЗД-обстеження, допомога при Covid-19,  фіброскопія, бронхоскопія, гастроскопія та ін.

Ми в електронній формі через інформаційні системи надаємо звітність про  пролікованих пацієнтів  і на підставі цього  отримуємо по факту кошти від держави.  Цей етап триватиме три роки. Перший рік держава фінансуватиме 60%  від наших потреб, незалежно, скільки ми пролікуємо. На другому етапі держава сплатить нам 50% від «глобальної ставки», тобто від кількості населення, яке ми обслуговуємо. На третій рік – лікарня отримає від держави 40% фінансування. А вже через чотири роки лікувальний заклад  зароблятиме сам, працюватиме виключно за кошти, які отримуватиме за пролікованих хворих.

– Тобто, почнеться реальний ринок надання медичних послуг…

– Якщо лікарня має кваліфіковані кадри, сучасне медичне обладнання, до неї підуть люди  лікуватися, лікарня буде  отримуватиме кошти від держави за надання медичних послуг за кожного пацієнта.  Якщо ж  до лікарні не звертатимуться пацієнти, така лікарня не матиме майбутнього.

Наш лікувальний заклад увійшов до числа 10  опорних закладів області.

Сьогодні будь-який мешканець області може лікуватися у нашій лікарні, тому що електронне направлення сімейного лікаря дає право пацієнту  звернутися до будь-якого медичного закладу.  У цьому і суть медичної реформи, що пацієнт має право вибору лікувального закладу.

–  З початку пандемії Covid-19 Ваша лікарня була перетворена фактично в інфекційну лікарню. Розкажіть про це.

–  Житомирська багатопрофільна опорна лікарня в числі перших в області почала лікування  хворих на Covid-19. Згідно наказу міністра охорони здоров’я, лікарня була перепрофільована повністю під Covid-19. Усі медичні фахівці лікарні займалися лікуванням цієї хвороби протягом півтора року (з березня минулого року по червень 2021 року). У нас були дні, коли ми лікували більше 150 людей одномоментно. Лікарня за державні кошти була оснащена апаратами для штучної вентиляції легень. За сприяння народного депутата України Сергія Кузьміних також було придбано апарат ШВЛ. Сьогодні у нашій лікарні усі ліжка забезпечені киснем, а це 180 кисневих  точок. Лікарнею придбано станцію для  вироблення кисню. Стаціонарно  пролікувано  1630 пацієнтів, у яких було діагностовано коронавірус. Ми здобули досвід інфекційної лікарні, нашим фахівцям на цей  період довелося змінити свою спеціалізацію, вони вчилися, здобували нові знання, набували практику з протидії коронавірусу.

Зазначу, що ми є опорною лікарнею, але на сьогодні у нас відсутнє інфекційне відділення.  Свого часу приміщення  інфекційного відділення районної лікарні було передане в оренду дитячій обласній лікарні. Нині вирішується питання про  переведення  дитячого інфекційного відділення КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради, що наразі займає будівлюнашої лікарні, у приміщення КНП «Житомирський протитуберкульозний диспансер» Житомирської обласної ради.

 – Чи була у Вас плинність кадрів під час пандемії Covid-19?

– У нас жоден медичний працівник  не звільнився через Covid-19.  У нас з кадрами проблем під час пандемії коронавірусу не було. Тому я хочу подякувати медичним працівникам лікарні за ту віддану роботу, яку вони провели під час боротьби з коронавірусом.

Тарасе Дмитровичу, наскільки Вам вдалося модернізувати лікарню  за останні роки?

– Коли я став керівником лікарні, визначив для себе три пріоритети, перший – це кадри, другий – модернізація, а також покращення умов для пацієнтів.

Мені вдалося залучити фахівців з інших медичних закладів. У нас сьогодні кращі спеціалісти в області хірургії, травматології, гінекології, неврології та в інших галузях медицини.  Ми робимо оперативні втручання на рівні Житомирської обласної лікарні.  Я говорю про це відповідально.

У нас цілодобово працює комп’ютерний томограф, а тому ми спроможні оперативно надати медичну допомогу хворим з інсультом, щоб вони  могли уникнути небажаних ускладнень.

Так,  ми придбали копм’ютерний томограф, акція зі збору коштів  була започаткована ще в колишньому   Житомирському районі. Ми купили фіброскоп, апарат  УЗД-діагностики, бронхоскоп, момограф останнього покоління.

Ми робимо все для того, щоб лікарня  на сучасному рівні могла діагностувати та ефективно лікувати пацієнтів.

Ми зробили ремонт у хірургічному відділенні, нині завершуємо  у травматолоічному. Приміщення кожного  відділення   намагаємося привести до сучасного вигляду, щоб наші пацієнти почували себе комфортно, щоб там були  окремі палати з душовими кабінами та усіма вигодами.

– Як вирішується кадрове питання, адже в медицині існує жорстка конкуренція?

– Моя роль як керівника лікарні  полягає в тому, щоб зробити такі умови, щоб медичний  заклад був привабливий для  медичних фахівців. Ми залучаємо багато молодих   спеціалістів. Мені приємно чути, коли колеги говорять, що наша лікарня «помолоділа». Зараз у нас до 10 інтернів проходять навчання.

На ринку медичних послуг ми знаходимо своє достойне місце і готові конкурувати на ринку медичних послуг.

–  Ваші побажання колегам до дня медичного працівника.

– У переддень професійного свята медичного працівника  хочу своїм колегам  щиро подякувати  за відданість  своїй справі. Міцного вам здоров’я, багато щасливих днів, успіхів у всіх справах та починаннях, благополуччя та добробуту. Нехай і в будні, і у свята ви ніколи не засумніваєтесь у важливості своєї благородної праці та вибору професійної стезі медичного працівника. Нехай вдячність та повага пацієнтів додає кожному з вас сил для служіння людям.

А пацієнтів запрошуємо до нас на лікування, ми надамо вам сучасний спектр медичних послуг.

Будьте здорові!

Сергій ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.