Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ДО УВАГИ ПАСІЧНИКІВ! ЯКЩО ВАША ПАСІКА ПОСТРАЖДАЛА І СТАЛОСЯ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ

Власник пасіки звертається до органів місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради, та ін.) з пропозицією щодо проведення комісійного обстеження пасіки по засвідченню факту загибелі бджіл, обстеження території та проведення відбору зразків. 

У максимально короткі строки (до 2-х днів), комісія обстежує пасіку з метою засвідчення факту загибелі бджіл та проводить комісійний відбір зразків.

бджіл, які загинули та шматочок стільника (15х15 см) з свіжо принесеним нектаром, квітковим пилком та медом. У кожний відібраний зразок вкладають листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії та направляють на проведення дослідження.

А також рослин з поля обробленого пестицидами. Зразки рослин відбирають по діагоналі  поля в 7-10 точках з однаковою відстанню між ними, вкладаючи листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії. 

За результатами проведеної роботи, члени комісії складають акт та оформляють супровідні документи на відібрані зразки (підмор, продукти бджільництва, рослини і ін.).

 Зразки відібраних проб підмору бджіл та продуктів бджільництва разом із супровідними документами для дослідження направляють до Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК: Києво-Святошинський район, смт Чабани, вул. Машинобудівників, 7 (+380 44) 526-4504  (+380 44) 527-8854),

 або в Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи: Київ, вул. Донецька, 30,
 телефон: +38(044)243-37-54, факс: +38(044)243-37-55, e-mail: dndildvse@vetlabresearch.gov.ua) та Житомирську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: місто Житомир, вул. Коростишівська, будинок 54, тел.: 0412-42-70-03, 0412-42-70-04, e-mail: ztlabvet@ukr.net.

Зразки відібраних рослин разом із супровідними документами власник пасіки направляє у контрольно-токсикологічну лабораторію за місцем розташування. (акредитована лабораторія, Житомирська КТЛ).

У випадку підтвердження загибелі бджіл від отруєння пестицидами, власник пасіки із відповідними підтверджуючими документами може звернутися до суду у встановленому законодавством порядку. Шкода, заподіяна   внаслідок   порушення   законодавства  про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Борис ГУЩИН,

начальник Житомирського управління

 Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.