Сьогодні: 25 червня 2021 року - п"ятниця

wordpress themes.

ОЛЕНА КУМЕЧКО: «НА ДОСЯГНУТОМУ В СПОРТІ НЕ МОЖНА ЗУПИНЯТИСЯ»

Житомирська ДЮСШ №2 вже не один рік радує нас спортивними успіхами. Кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ»  з цього приводу взяв інтерв’ю  у тренера з боротьби самбо та дзюдо Олени Миколаївни Кумечко.

– З чого ви починали свою спортивну кар’єру?

З 14 років я почала займатися боротьбою самбо та дзюдо. Сьогодні я  майстер спорту Міжнародного класу з самбо, майстер спорту з дзюдо, чемпіонка світу з боротьби самбо, призерка Чемпіонату Європи з боротьби самбо.

Щоб добитися таких успіхів, потрібно весь час тренуватися, бо без боротьби немає перемоги. Вже 19 років я працюю тренером-викладачем. Стараюсь прищепити любов своїм вихованцям до цих видів спорту.

Олено Миколаївно, ви тренуєте також свою доньку Віолету, розкажіть про її здібності?

– Моя донька з самого дитинства зі мною в спортзалі. Спочатку спостерігала, як тренуються дівчатка, а згодом і сама виявила бажання до цього виду спорту.

Я думала, що вона подивиться і піде, та ні, я побачила  в її очах вогник до перемоги. З тих пір і треную свою доньку.

Віолета Кумечко срібна призерка чемпіонату України з дзюдо серед кадетів до 18 років.

А 19-20 березня цього року на чемпіонаті України в м. Суми вона виконала норму кандидата в майстри спорту України.

На цьому чемпіонаті вона виграла чотири змагання, лише одне програла. Я задоволена її результатами. Їй тільки чотирнадцять, все у неї ще попереду.

Якими цьогорічними перемогами можете похвалитися?

13 березня в місті Києві проходив всеукраїнський турнір «Київська весна 2021р.” з боротьби дзюдо. Моя вихованка Проценко Софія-Марія зайняла друге почесне місце. Виграла три поєдинки і одну програла, а Кумечко Віолета зайняла почесне трете місце, вигравши чотири поєдинки, один програла.

Що ви можете сказати про успіхи сестер Проценко, яких тренуєте?

– Скажу відверто – це дуже талановиті спортсменки, хоча тренуються не так давно, але показують відмінні результати. У цих сестер велике майбутнє, бо вони цього хочуть і прагнуть.

Софія-Марія приносить нашій команді гарні результати. Хочу перерахувати її перемоги. Вона здобула І місце у відкритому  турнірі дзюдо на призи СК «Тріумф» у Києві, І місце у відкритому чемпіонаті КДЮСШ №14 з боротьби  самбо у Києві, І місце у Всеукраїнському турнірі «Чемпіон» з дзюдо в Ірпені, І місце у чемпіонаті області з дзюдо у Житомирі та ІІ місце у Всеукраїнському турнірі з дзюдо «Пам’ять» в Очакові, здобула І місце в міжнародному турнірі з боротьби самбо. Вона була срібним та бронзовим призером чемпіонату України з боротьби самбо і двічі чемпіонкою України з боротьби самбо.

Хочу сказати і про Анну-Марію Проценко. Я пишаюся своєю вихованкою.  Анна-Марія  стала бронзовою призеркою  чемпіонату світу серед юнаків та дівчат старшого віку  з боротьби самбо 2020 року.

Команда Житомирщини була добре підготовлена до чемпіонату світу з самбо, який проходив в Сербії. Наші три учасники зайняли призові місця і ми посіли загальнокомандне ІІІ місце.

Хочу подякувати нашим тренерам і спортсменам. На чемпіонаті світу з самбо успішно виступила Валерія Бірюченко – ІІ місце (м. Коростишів) – тренер В.В. Вовнюк, Дар’я Чугайнова – ІІ місце (м. Житомир) – тренер В. Ю. Голуб,   Анна-Марія Проценко – ІІІ місце (м. Житомир) –  тренер О.М. Кумечко.

Вдячна за підтримку директору ДЮСШ№2 Людмилі Миколаївні Новицькій, всім, хто  вболіває за успіхи наших спортсменок-самбісток та дзюдоїстів.

Не зважаючи на коронавірус, ми готуємось до інших чемпіонатів.  Адже на досягнутому  в спорті не можна зупинятися.