Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Лінійний прискорювач для Житомирської онколікарні: справа зрушить з місця?

Оснащення Житомирського онкодиспансеру лінійним прискорювачем було визначено одним з пріоритетних проектів у Стратегії розвитку Житомирської області. Житомирська область одна з найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС і чи не єдина в Україні, де відсутнє сучасне обладнання для променевого лікування онкологічних хворих.

Лінійний прискорювач – медичне обладнання, що дозволяє проводити променеву терапію онкологічним хворим, не зачіпаючи здорові тканини організму. Але про його придбання лише говорять: приймають звернення, обіцяють. 24 березня  сторінці у Фейсбук народний депутат Сергій Кузьміних повідомив про власну ініціативу: «Вчора зареєстрував законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо придбання для КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» лінійного прискорювача (70 млн грн).»

Чи будуть внесені зміни до Державного бюджету, покаже час, але ця ініціатива переводить питання придбання прискорювача для онколікарні в іншу площину. Маємо сподівання: законопроект зрушить справу з місця…

Довідково:
На диспансерному обліку Житомирщини перебуває 32690 хворих на онкологію, щорічно діагностується близько 4 тис. нових випадків злоякісних новоутворень, кожен рік помирає від раку більше 3 тис мешканців області.

Лікування за допомогою лінійного прискорювача продовжить життя багатьох хворих на роки і зменшить смертність від онкопатології – на 20-30%. На даний час такого лікування потребують більше 1000 хворих, щоденно – близько 100 хворих. Вартість лінійного прискорювача становить близько 70 млн. грн., поточне обслуговування на рік обійдеться в 5 млн. грн. на рік.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.