Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ОЛЕНА АСТАХОВА: «ПРАЦЮЄМО НАД БЛАГОУСТРОЄМ В СЕЛАХ ТЕТЕРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ»

Комунальне підприємство «Тетерів  2017» було створено згідно рішення  Тетерівської сільської ради понад три з половиною роки тому. Ми надаємо послуги у сфері благоустрою, а саме: вивіз сміття від населення,  прибирання територій та вулиць.

Сьогодні ми обслуговували 15 сіл громади, з 1 січня цього року до нас приєдналося чотири села колишньої Високопічської сільської ради. Навантаження на підприємство значно зросло, а на балансі ми маємо лише старий автомобіль ЗІЛ, який купили за 45 тисяч гривень в 2017 році.  У 2020 році цим автомобілем було вивезено майже 600 тонн сміття. Нам не вистачає техніки.

А тому я  звернулася до голови Тетерівської сільської ради з  проханням придбати для потреб комунального підприємства спеціалізовану техніку для вивезення сміття та відходів з територій  наших сіл.

Лише село Тетерівка нині  обслуговує  КАТП 0628 Житомирської міської ради, яке виграло конкурс  на вивезення сміття, відповідно до укладеного договору, який  чинний до березня 2023 року.  Однак  КАТП  0628 повідомило про  збільшення тарифу на послуги з утилізації побутових відходів  з 1 січня 2021 року з 4,92 гривень  до  16,32 гривень за кубічний метр. КП «Тетерів 2017» не виключає можливості розірвання чинного договору у разі значного збільшення вартості послуг.

На вулицях Тетерівки  встановлено 45 металевих контейнерів. Це наші власні контейнери,  що значно здешевлює витрати з вивезення сміття.  В інших селах громади ми власними силами встановили 50 дерев’яних контейнерів для збору твердих побутових відходів. Сільська рада виділила кошти для придбання контейнерів для сіл Дениші та Висока Піч.  

На сесії Тетерівської сільської ради 17 лютого цього року після тривалих дискусій нам виділили для придбання сміттєвозу 460 тисяч гривень. З приводу цього буде оголошено тендер, ми маємо намір придбати на ці кошти вживаний автомобіль, адже вартість нового сміттєвозу для нас не є реалістичною при його вартості в понад 4 мільйони гривень.

Ми прорахували, якщо будемо мати власний сміттєвоз, це значно здешевить послуги з вивезення та утилізації сміття, зекономить бюджетні кошти, зробить нас конкурентоспроможними на цьому ринку. 

Усі працівники комунального підприємства – це мешканці нашої громади, нині  це 15 осіб, які працевлаштовані, отримують заробітну плату, сплачують податки, в тому числі до сільського бюджету. У всіх селах громади працюють двірники, які забезпечують  чистоту в публічних місцях. Ми економимо бюджетні кошти, надаючи послуги  з вивезення побутових відходів, адже  спеціалізовані підприємства надають відповідні послуги за ринковими цінами, ці послуги дуже вартісні.

За роки своєї діяльності КП «Тетерів 2017» сплатило в бюджет громади один мільйон гривень, тільки у 2020 році  – 300 тисяч.

Вивезення сміття – це велика частина роботи нашого підприємства, і я особисто контролюю, наскільки якісно працюють наші працівники. Я переконана, що благоустрій громади, і прибирання сміття, як його важлива складова, має бути в пріоритеті нашого підприємства.

Однак наша ініціатива з придбання сміттєвозу чомусь викликала несподівану реакцію у деяких активістів, які цілеспрямовано почали розповсюджувати про нас недостовірну інформацію через соціальні мережі. До нас надходять безкінечні запити щодо роботи підприємства. Що не влаштовує цих людей? Мені незрозуміло, чому сторонніх людей так цікавить чистота вулиць сіл  нашої громади. Я щиро запрошую їх до весняного прибирання, для усіх вистачить роботи. Але погрози на нашу адресу є неприпустими.

За три з половиною роки ми прибрали багато довколишніх полів та лісів від сміття,  ми активно роз’яснюємо людям, що  такі дії, коли сміття викидається будь-де, призводять до великих штрафів з боку екологічної інспекції.

 Території біля узбережжя річки Тетерів  в селах Перлявка, Дениші, Тригір’я привабливі для відпочивальників, після них  залишаються купи сміття. А прибирати змушені ми, ідемо, збираємо вручну, пакуємо у мішки, а потім відвозимо на міський полігон для утилізації, за що сплачуємо кошти.

Політика Тетерівськоїсільської ради – навести порядок у наших селах.

Ми боремося із сміттям постійно. Кожного року організовуємо суботники, плануємо масові прибирання під час всеукраїнських та місцевих зелених толок. Дякуємо депутатському корпусу та усім небайдужим і активним жителям наших сіл, які беруть у них участь, дякуємо також волонтерам, які постійно прибирають ліси і лісосмуги біля своїх садиб, у місцях, де граються діти. Але, на превеликий жаль, ті, хто смітить, на суботники і на толоки не ходять.

У грудні минулого року  ми зробили величезну роботу з прибирання сміттєзвалища в лісі на околиці села Висока Піч вздовж автодороги Висока Піч – Залужне Туди сміття вивозилося протягом десятиліть. Ми працювали протягом тижня. Тепер там чисто.  

Для ефективного, своєчасного надання послуг необхідне взаємне виконання зобов’язань і виконавцем послуг в особі КП «Тетерів 2017» і кожного мешканця. Мова йде і про виконання договору оферти, відповідно, своєчасної оплати за спожиті послуги. На сьогодні близько 40% громадян невчасно сплачують нам  за вивезене сміття, заборгованість складає понад 300 тисяч гривень.

Незважаючи на всі попередження, стихійні сміттєзвалища продовжують з’являтись. Побутові відходи складуються на полях, біля пустуючих садиб, у природних рельєфних утвореннях — низинах та ярах. Це все призводить до забруднення населених пунктів та прилеглих територій, незадовільного естетичного вигляду сіл, становить екологічну небезпеку, оскільки стічні води, насичені забруднювальними речовинами, потрапляють у водні об’єкти.

Зазначимо те, що створюють такі сміттєзвалища, самі ж жителі села або люди, які проживають поряд. Тому, для того, щоб зменшити кількість сміттєзвалищ, кожен громадянин повинен почати з себе та на благо свого села просто не кидати сміття на вулицях, узбіччях та лісі. Тільки тоді, коли самі ж жителі будуть дотримуватись правил благоустрою, рідне місце буде безпечним та чистим.

Підсумовуючи, хочеться зазначити, що для досягнення бажаних результатів нам потрібно співпрацювати, зосередившись на спільній меті, а це привабливий вигляд нашої громади в усіх її куточках.

Маю вдячність до місцевих жителів, які знаходять час і підтримують свої та прилеглі до власних домоволодінь території в належному стані

Комунальне підприємство «Тетерів 2017» успішно працює  над благоустроєм в селах Тетерівської громади.

Олена АСТАХОВА,

директор комунального підприємства «Тетерів 2017»

Тетерівської сільської ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.