Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

Путівник для підприємств ТКЕ: як відтермінувати до осені оплату за газ

Системна і результативна робота АМУ допоможе підприємствам ТКЕ поступово розрахуватися за використаний природний газ. Цьому сприяло підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води (повний текст Меморандуму тут).

Пункт 3 Меморандуму передбачає особливості розрахунків підприємств теплопостачання з НАК «Нафтогаз України» за спожитий цьогоріч протягом січня-квітня природний газ. Йдеться про відтермінування платежу до 30 вересня 2021-го за зверненням підприємства теплопостачання та за умови надання ним підтверджуючих документів.

Тож, підприємство теплопостачання має право відстрочки різниці між вартістю природного газу, встановленою в тарифі (але не менше 6,99 гривень за кубічний метр) та встановленою НАК «Нафтогаз України» вартістю природного газу. Цьогоріч, 10 лютого, НАК «Нафтогаз України» встановив вартість блакитного палива у січні для підприємств теплопостачання 7,33 гривень за кубометр (без врахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Одразу після цього, до підприємств теплопостачання почали надходити проєкти додаткових угод до договору на постачання природного газу з уже встановленою вартістю блакитного палива. При цьому, надіслана додаткова угода не містить норм, які передбачають можливість відтермінування до 30 вересня 2021 року оплати різниці вартості газу, як це передбачив укладений Меморандум.

Зазначимо, що за таких обставин, Асоціація міст України наполегливо рекомендує підприємствам ТКЕ підписувати надіслані додаткові угоди з протоколами розбіжностей. У цьому протоколі необхідно передбачити надання відстрочки оплати різниці вартості природного газу (яка передбачена у підписаному НАК «Нафтогаз України» Меморандумі). Окрім того, до протоколу розбіжностей необхідно додати підтверджувальні документи, які свідчать про обґрунтованість надання такої відстрочки (наявність різниці між передбаченою в тарифі вартістю газу (якщо вона не менше 6,99 гривень за кубометр) та ціною на нього, встановленою НАК «Нафтогаз України»). У листі, яким направите протокол розбіжностей потрібно, обов’язково зазначити про необхідність застосування такого відтермінування оплати.

Лише за таких умов підприємства теплопостачання матимуть можливість частково відтермінувати оплату спожитого газу.

Світлана ПРОКОФЄВА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.