Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Архбудконтроль повертають громадам Житомирщини

23 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України профільний міністр Олексій Чернишов презентував План завершення реформи містобудування та нагадав, що минулого тижня Уряд схвалив постанову, якою відновлено дію постанови №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Документ зараз доопрацьовується і найближчим часом його оприлюднять. За цим рішенням місцевому самоврядуванню повернуто повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

9 місяців будівельна сфера залишалася без належного державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування. Нині ж, за словами Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, місцева влада на виконання закону «Про регулювання містобудівної діяльності» зможе протидіяти реальним та потенційним порушенням у будівництві і висловив сподівання, що анонсована Урядом реформа у містобудуванні:

усуне очевидні серйозні проблеми, які збурюють суспільство;

передбачить належну роль місцевого самоврядування для забезпечення гармонійного просторового розвитку громад;

 створить умови для надання на місцевому рівні якісних адміністративних послуг із містобудівних питань та захисту майнових прав як громадян, так і забудовників.

Нагадаємо, що АМУ послідовно і наполегливо відстоювала необхідність наділення громад правом здійснювати архітектурно-будівельний контроль. На засіданні парламентської ТСК  щодо відновлення дії постанови №553 Житомирщину представляв Коростишівський міський голова Іван Кохан. Мер окреслив головні проблеми, пов’язані з тим, що досить тривалий час будівельна сфера залишається без держархбудконтролю:

«Ми занепокоєні, що органи ДАБІ лишені можливості контрольних функцій, а тому певна оперативність і здійснення архітектурно-будівельного контролю на місцях неможливі. У нас напрацьований позитивний досвід, але відсутність механізму контрольних функцій є неприпустимою і стримує розвиток місцевого самоврядування».

Світлана ПРОКОФЄВА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.