Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ОЛЕКСАНДР ШУЛЬГА: «НОВОРІЧНУ ЯЛИНКУ ЗА ДОСТУПНОЮ ЦІНОЮ МОЖЕ КУПИТИ КОЖЕН»

Напередодні Нового року до редакції газети «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» почали надходити телефонні дзвінки з запитаннями, де можна придбати дешевше новорічну ялинку. Ми взяли коментар у спеціаліста ДП «Житомирський лісгосп» Олександра Івановича Шульги.

Олександре Івановичу, як потрапляють ялинки до покупців?

– В ДП «Житомирський лісгосп» створено спеціальну плантацію різних видів новорічних ялинок.

  –  Які відпускні ціни на новорічні ялинки?

Ми їх реалізуємо на ялинкових базарах та через павільйони «Лісовичок». Ціна залежить від висоти дерева. Наприклад, ялинка висотою 1 метр коштує за відпускною ціною 90 гривень. Ялинка 2,5-3 метри коштує за відпускною ціною 405 гривень. А при висоті 3,1 метр і більше за кожен метр треба доплачувати з ПДВ — 300 гривень.

А яка ж тоді оптова ціна ялинок?

– Оптом вважається кількість від 100 штук. Якщо висота ялинки до 1 метра, то відпускна ціна становить 75 гривень, а якщо висота 2,5-3 метри – 360 гривень. При висоті 3 метри і більше за кожен метр доплата з ПДВ — 240 гривень.

 – Чи продаєте ялинки в контейнерах?

– Так, ми продаємо для населення ялинки в контейнерах, на них є попит. Все залежить від висоти ялини. Наприклад, вартість ялинки  висотою 0,20-0,40 м становить  600 гривень.

Щороку збільшується попит на ялини з закритою кореневою системою, в подальшому власники висаджують їх в ґрунт.  

Чи є випадки крадіжок ялинок перед Новим роком?

– Звичайно є. Ділянки ялинок охороняються в посиленому режимі. Крім цього, використовуємо рейдові бригади, які  складаються з майстрів лісу. Бригада з трьох лісівників та  один правоохоронець. Охочих заробити на ялинках дуже багато.

 – За якими правилами затримуєте порушників?

– Є постанова Кабінету Міністрів №665 від 23.08.2009 року. Згідно Кодексу КУпАП  України існує стаття 65 «незаконна порубка, пошкодження  та знищення лісових культур молодняка», сюди входять перевезення та зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Накладається штраф на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімальних доходів громадян і на посадових осіб від 150 до 300 неоподаткованих мінімальних доходів громадян.

Особу, яка протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне  з  порушень, передбачених частиною цієї статті, накладається штраф: на громадян від 60 до 990 неоподаткованих мінімальних доходів громадян, а на посадових осіб від 60 до 900 неоподаткованих мінімальних доходів громадян.

Олександре Івановичу, скільки плануєте реалізувати ялинок цього року?

–  До двох тисяч зрізаних та 200 в контейнерах.

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.