Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ОЛЕНА КУМЕЧКО: «НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З САМБО МОЯ ВИХОВАНКА АННА-МАРІЯ ПРОЦЕНКО ЗДОБУЛА ТРЕТЄ ПОЧЕСНЕ МІСЦЕ»

Цей рік для тренера з боротьби самбо та дзюдо Житомирської спортивної школи №2 Олени Кумечко був багатим на перемоги. 

У вересні в курортному селищі Кароліна-Бугаз відбулося три чемпіонати України з боротьби самбо.  

– У моїй групі було 10 спортсменів. Взагалі команда виступила добре. Моя вихованка Проценко Анна-Марія зайняла І місце і виборола путівку на чемпіонат світу боротьби з самбо, – розповіла О. Кумечко.

Анна-Марія згадує, як під час змагань на відкритому Всеукраїнському турнірі з дзюдо «Європа», що проходив в Одесі, вона раптово занедужала, але від боротьби не відмовилася.

– У спорті головне – не відступати. Я нічого нового не скажу, але це не тому, що я не хочу нічого говорити, а тому що це так і є. Просто на власному прикладі знаю, що тільки наполегливістю можна чогось досягти,  – сказала Анна-Марія.

Її молодша сестра Софія-Марія здобула І місце у відкритому турнірі дзюдо на призи СК «Тріумф»  у Києві, І місце у відкритому чемпіонаті КДЮСШ №14 з боротьби самбо у Києві, І місце у Всеукраїнському турнірі «Чемпіон»  з дзюдо в Ірпені, І місце у чемпіонаті області з дзюдо у Житомирі та ІІ місце у Всеукраїнському турнірі з дзюдо «Пам’ять» в Очакові.

– Ну якщо стосується спорту, то однозначно я людина, що дотримується режиму, – зізнається Софія-Марія. – Я впевнена, що досягнути успіху може лише той спортсмен, хто дотримується режиму. Можна сказати, що коли я притримуюсь певних правил, – не важливо, дієта, тренувальний процес чи розпорядок дня — потім на килимі цим себе «піддіваю», мовляв, якщо вже докладаю таких зусиль, то зараз необхідно лише перемагати. Тільки так можна показати гідний результат.

Тренер дівчаток майстер спорту Міжнародного класу з боротьби з самбо та майстер спорту з дзюдо Олена Миколаївна Кумечко зазначає, що сестри Проценки — талановиті спортсменки, вони не лише сестри по крові, а й сестри по спорту. О. Кумечко впевнена, що на сестер чекає гарне спортивне майбутнє.

– Анна-Марія займається дзюдо та самбо лише з жовтня 2016 року, ставала неодноразово чемпіонкою з цього виду спорту Житомирської та Київської областей, – додала тренер О. Кумечко.

– Хочу розповісти і про інших учасників моєї команди, – додає О. Кумечко. – Камерон Ємілія на чемпіонаті України серед юніорів зайняла ІІІ місце, а на чемпіонаті України серед жінок (18 років) – ІІІ місце та виконала норму на звання Майстра спорту України.

Кумечко Віолета зайняла ІІ місце на чемпіонаті України серед кадетів (14 років) і виконала перший дорослий розряд.

А Протасевич Оксана зайняла ІІІ місце на чемпіонаті України серед кадетів.

Чугайнова Дарія на чемпіонаті України серед дівчат старшої групи зайняла І місце і виборола путівку на чемпіонат світу.  

Кореспондент “ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ” запитав у тренера Ольги Миколаївни, про що вона мріє сьогодні, вона відповіла:

– Взагалі для кожного тренера, напевно, головною мрією є виховання олімпійця.

 – Чи задоволені ви своїми вихованцями?

– Незважаючи на визнання моїх спортсменів, на зіркову хворобу я не страждаю. З головою поринула у підготовку спортсменів, і це мені вдається. Виховала багато спортсменів. А завдяки цьому виду спорту виховується сила, гнучкість та швидкість реакції, ще  й сила волі, відчуття впевненості в собі.

З 5 по 8 листопада цього року в Сербії, в місті Новий Сад, відбувся Чемпіонат світу з самбо.  У чемпіонаті взяли участь 30 команд світу. 

Ось що розповіла тренер Кумечко Олена Миколаївна:

– Ми давно готувалися до чемпіонату світу. Команда Житомирщини була добре підготовлена. Наші три учасники  зайняли призові місця і ми посіли загальнокомандне ІІ місце. Бірюченко Валерія — ІІ місце (м. Коростишів) –  тренер Вовнюк В.В., Чугайнова Дарія – ІІ місце (м. Житомир) – тренер Голуб В.Ю.,  Проценко Анна-Марія  – ІІІ місце (м. Житомир) – тренер Кумечко О.М.

Бірюченко Валерія виступала в категорії вагою 60 кг серед юніорів, а Чугайнова Дарія та Проценко Анна-Марія  – у ваговій категорії 48 кг серед юнаків та дівчат старшого віку.

Як тренер задоволена виступом своєї вихованки Проценко Анни-Марії. Я весь час молилася за нашу команду. Бог почув наші молитви, і ми здолали всі труднощі і зайняли друге загальнокомандне місце  на чемпіонаті світу. Вважаю, що  все попереду, бо Україна має величезний потенціал і обдаровану молодь.

– Чи задоволені ви виступом своєї вихованки Анни-Марії?

Цілком. Вона впоралася зі своїми хвилюваннями і здобула почесне третє місце.   Хочу, щоб вона працювала ще більш завзятіше і взяла для себе урок  на все життя з чемпіонату світу і наступного разу виступила ще яскравіше. Успіх залежіть від таланту. Якщо все правильно поставити у своє русло, результат   не змусить себе чекати!

   Проценко Анна-Марія:

– Мені здається, що я багато чого добилася в свої 15 років, але щоб досягти супер результатів, треба тренуватися…

 (Фото з Чемпіонат світу з самбо надані О. Кумечко).

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.