Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

Місцеві бюджети Житомирщини можуть втратити мільйони через звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку

Розгляд питання про звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку відкладено.

Асоціація міст України продовжує роботу з відстоювання інтересів місцевого самоврядування та збереження фінансового ресурсу для територіальних громад, зокрема на фінансування освіти та охорони здоров’я.

9 листопада, вдалося відстояти виключення із законопроєкту №4101-д (до першого читання) загрозливої для місцевих бюджетів норми щодо звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку. Про це повідомляє Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ.

Сергій Гаращук, консультант з бюджетних питань Житомирського РВ АМУ, розповідає, що для окремих бюджетів Житомирщини плата за землі Укрзалізниці є вагомим бюджетоутворюючим джерелом і складає до 15% загального обсягу власних доходів. В цілому за 2019 рік до місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування-членів АМУ надійшло понад 83 млн.грн. Втрати місцевих бюджетів по Україні загалом можуть скласти близько 5 млрд. грн.

Якщо податок на землю для Укрзалізниці скасують, то місцеві бюджети втратять від сотень тисяч до мільйонів гривень. Мова йде про Коростенську, Бердичівську, Житомирську, Новоград-Волинську, Овруцьку, Олевську, Коростишівську, Корнинську, Пулинську, Ємільчинську, Білокоровицьку, Гришковецьку, Брониківську, Семенівську та Станишівську громади нашої області.

Світлана ПРОКОФ’ЄВА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.