Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ПІДТРИМАЙТЕ МЕДИКІВ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ! ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТАРАСА СОБКА!

Кандидат у депутати Житомирської обласної ради Тарас Дмитрович Собко впевнений, що реформи у суспільстві, а саме збільшення повноважень органів місцевого самоврядування та широке представлення у них медиків, позитивно вплине на вирішення проблем охорони здоров’я.

Сам Тарас Дмитрович працює у медичній галузі з 1989 року.   Після закінчення  Івано-Франківського медичного інституту пройшов трудовий шлях від лікаря-хірурга ординатора до керівника Червоноармійської ЦРЛ, а з серпня 2017 року – керівника районної лікарні Житомирського району. Саме з цього часу у закладі розпочалась його потужна робота як менеджера з підвищення конкурентоспроможності лікарні серед медичних закладів регіону.

Принцип надання допомоги в умовах реформи охорони здоров’я, а саме реформи спеціалізованої медичної допомоги – це екстериторіальність, тобто незалежно від місця проживання, пацієнт може звернутись до лікаря-спеціаліста будь-якого закладу або з метою обстеження чи на планове лікування до стаціонару за наявності направлення від свого сімейного або лікуючого лікаря. Пацієнт сам обирає медичний заклад, у якому, на його думку, потрібну послугу нададуть кваліфіковано. Такі принципи створюють умови конкуренції на ринку медичних послуг та слугують поштовхом до розвитку – підвищення якості,  обсягу та сервісу медичної допомоги.

Саме над цими питаннями працює колектив Комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, який протягом останніх трьох років очолює генеральний директор Тарас Дмитрович Собко. Підготовку до реформи було розпочато за трьома основними напрямками: посилення кваліфікації медичних кадрів шляхом залучення фахівців та підготовки молодих спеціалістів, посилення матеріально-технічної бази та створення комфортних умов для пацієнтів. Як досвідчений керівник Тарас Дмитрович визначив напрямки, за якими буде розвиватись медична допомога у закладі. Пріоритетними стали:

травматологічна допомога – відкрито відділення на 26 ліжок, залучені висококваліфіковані фахівці та впроваджено операції з ендопротезування кульшових та колінних суглобів, у планах складні операції на суглобах з застосуванням артроскопії;

неврологічна допомога – службу посилено фахівцями, для надання медичної допомоги при мозкових інсультах закуплено комп’ютерний томограф та укладено договір з Національною службою здоров’я на цю послугу, яку заклад надає в режимі ургенції по області згідно зони обслуговування;

хірургічна допомога  – кадровий склад лікарів та рівень підготовки в рази зросли, що дало можливість надавати спеціалізовану хірургічну допомогу за декількома напрямками, у тому числі з широким використанням лапароскопічної (малоінвазивної) техніки, що значно скорочує терміни лікування та одужання, у перспективі розширення хірургії дитячого віку, пластичної та відновної хірургії, оперативне лікування судинної патології, неабияке значення має той факт, що хірургічне відділення набуло сучасного вигляду та облаштування після проведеного капітального ремонту;

урологічна допомога – залучені фахівці та розширено обсяги цистоскопічних обстежень та оперативних втручань на органах сечовивідної ситеми, зокрема лапароскопічних, у планах – лікування сечокамяної хвороби сучасними методами без операції за допомогою спеціального обладнання – літотриптора;

гінекологічна допомога – посилено висококваліфікованими спеціалістами, проводиться сучасна діагностика  та лікування захворювань жіночої репродуктивної системи в умовах переоснащеної жіночої консультації, оперативні втручання проводяться в комфортних умовах гінекологічного відділення, де також широко застосовуються лапароскопічні оперативні методики лікування, проводяться складні операції, які у перспективі будуть розширені за рахунок оснащення новітнім ендоскопічним обладнанням;

поліклінічна консультативна допомога  у закладі надається лікарями 16 спеціальностей, проводяться малі оперативні втручання та лікування в умовах денного стаціонару.

Звичайно, для вибору необхідного виду лікування потрібна якісна діагностика. Щороку керівник закладу разом з фахівцями визначає потребу у діагностичному обладнанні, і з перших днів на посаді, Т. Д.Собко будував стратегію співпраці з органами влади та місцевого самоврядування для залучення фінансування на розвиток матеріально-технічної бази лікарні, що успішно реалізована. Було закуплено сучасний комп’ютерний томограф, УЗД-апарат з доплером, відеоколоноскоп, відеогастроскоп, відеобронхоскоп, оцифровувач рентгенівських обстежень, кольпоскопи, апарати ШВЛ, лабараторний біохімічний аналізатор, обладнання для ІФА діагностики, яке ефективно функціонує. Кожне робоче місце лікаря обладнане комп’ютерною технікою для впровадження сучасного ведення медичних записів. Наразі  вирішується питання щодо придбання мамографа для реалізації програми раннього виявлення (скринінгу) онкопатології молочної залози серед жіночого населення.

Тарас СОБКО з колегами Житомирської центральної районної лікарні

Житомирська центральна районна лікарня стала однією з семи опорних для надання медичної допомоги у Житомирському госпітальному окрузі – це означає, що основним напрямом діяльності буде надання невідкладної допомоги та інтенсивного лікування при гострих захворюваннях, травмах. Наразі триває реконструкція  приймального відділення, яке стане відділенням екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

Від початку карантину Житомирська центральна районна лікарня  обслуговує пацієнтів з коронавірусною хворобою, що як і в інших медзакладах обмежило надання планової стаціонарної допомоги. Наразі допомогу отримали понад 440 пацієнтів з підтвердженими випадками СOVID-19  з Житомирського,  Андрушівського,  Попільнянського,  Черняхівського, Пулинського, Бердичівського районів, м. Бердичева та м. Житомира.  У закладі є всі препарати, необхідні для лікування коронавірусу в достатній кількості, у тому числі дороговартісний препарат   «Актемра», який забезпечує ефективне лікування при важкому перебігу хвороби. У перспективі відкриття окремого інфекційного відділення, що дозволить збільшити обсяги надання допомоги при інших захворюваннях.

Сьогодні громада Житомирщини потребує:

1) сучасного онкологічного лікування та підвищення доступності до діагностики онкозахворювань скринінговими методами;

2) відкриття окремої госпітальної бази для лікування інфекційних хвороб у дітей та дорослих.

3) втілення принципів медичної реформи з найменшими негативними наслідками як для самих медиків, так і для пацієнтів.

До вирішення проблем потрібно підходити системно, змінами тільки у одній сфері життєдіяльності суспільства вплинути на громадське здоров’я неможливо.

У медичній галузі, яка перебуває  сьогодні у складних умовах і реформування і карантинних викликів, ще багато проблем, які доведеться вирішувати як на державному, так і на місцевому рівнях. Саме делегування у місцеві ради кандидатів з медичної спільноти допоможе оптимально направити фінансування на вирішення нагальних проблем медицини. Вирішальним у прийнятті рішень на сесіях та під час роботи у постійних комісіях місцевих рад є професійна думка медика, менеджера та ефективного керівника.

Саме тому Тарас Дмитрович Собко  прийняв рішення балотуватись до обласної ради по 3-му виборчому округу, щоб мати змогу позитивно впливати на рішення щодо фінансування охорони здоров’я у області та відстоювати інтереси  закладів охорони здоровя області.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.