Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

«ІВАНІВСЬКА ГРОМАДА» ЗА РЕАЛЬНІ ЗМІНИ!

Однією з дієвих форм контролю за діяльністю органів влади та захисту прав й інтересів населення є громадські організації та об’єднання.  В Житомирському районі зареєстровано та діє чимало таких спілок різного спрямування. Сьогодні ми хочемо познайомити наших читачів з діяльністю Громадської організації «Іванівська громада Житомирського району» та її очільником Денисюком Сергієм Олексійовичем.

–  Пане Сергію, розкажіть будь ласка, коли і за яких умов було створено Громадську організацію «Іванівська громада Житомирського району»?

–  Мотивацією до створення нашої організації стали події, пов’язані з процесами децентралізації. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року було внесено зміни до Перспективного плану формування територій громад Житомирської області, згідно з якими територіальну громаду Іванівської сільської ради Житомирського району віднесено до Житомирської об’єднаної територіальної громади з центром у м. Житомир. Хочеться звернути увагу на те, що процеси децентралізації та створення ОТГ в Україні почалися ще у 2015 році, згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Але на території Іванівської сільської ради з 2015 року  жодного разу не проводились громадські обговорення з даного питання. Всі пропозиції, які надходили до депутатів сільської ради, мешканцям громади не озвучувались. Лише 20 травня 2018 року на території сіл Іванівка, Барашівка, Давидівка, які входять до складу Іванівської сільської ради, відбулися загальні збори жителів, на які було винесено питання приєднання до Оліївської ОТГ або об’єднання з містом Житомир.  Жоден варіант об’єднання (приєднання) присутні на зборах не підтримали.   Для того, щоб не допустити маніпуляцій зі сторони голови Іванівської сільської ради Житомирського району та відстояти інтереси жителів  Іванівки, Барашівки, Давидівки та Бондарців, найбільш активні представники цих сіл об’єднались та заснували Громадську організацію «Іванівська громада Житомирського району».

– Яким чином ви вирішували проблему входження населених пунктів Іванівської сільської ради до складу Березівської ОТГ?

– Відповідно до ст. 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», при створенні об’єднання потрібно проводити громадські обговорення. 21 травня 2018 року було проведено спільне зібрання депутатів Іванівської сільської ради та представників ГО «Іванівська громада», на якому було вирішено формою обговорення визначити опитування населення шляхом анкетування. 28 травня за результатами анкетування було складено протокол, який оприлюднено та затверджено того ж дня на зборах громадян. Відповідно до нього, в опитуванні взяло участь 1555 чоловік з 2900 жителів, які мають право голосу. З них проголосувало за об’єднання з м. Житомир – 132 особи, Оліївською ОТГ – 87, Тетерівською ОТГ – 2,  за створення ОТГ з центром у с. Березівка – 1272 особи. Хочу наголосити, що думка кожного мешканця важлива для нас. Але, враховуючи бажання більшості, ми продовжили роботу в напрямку об’єднання з сільськими радами, які в майбутньому мали створити Березівську ОТГ.

Наступним нашим кроком стала підготовка звернень до усіх політичних  партій, які входили до складу Житомирської обласної ради, з метою внесення змін до Перспективного плану. Найбільшу підтримку у раді ми отримали від Голови Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Сидора Кізіна та представниці партії «Батьківщина» Анжеліки Лабунської.  26 серпня 2018 року жителі наших сіл відвідали сесію Житомирської обласної ради, де відстояли бажання людей входити до складу майбутньої Березівської ОТГ. Зміни до Перспективного плану формування територій громад Житомирської області було внесено. Та, на жаль, через низку обставин у 2018 році об’єднання так і не відбулося. Через затягування процесу децентралізації знову виникла загроза для наших населених пунктів бути включеними в межі Житомирської ОТГ. Неодноразово ми звертались із усними та письмовими проханнями до керівництва Житомирської обласної державної адміністрації дати можливість створити Березівську об’єднану територіальну громаду саме в межах 5 сільських рад: Березівської, Іванівської, Садківської, Василівської та Заможненської. Довелось навіть відвідати Міністерство розвитку громад та територій України і доводити економічну спроможність нашої майбутньої об’єднаної громади. Велика подяка від нас усіх за розуміння та допомогу очільнику Житомирської облдержадміністрації Бунечку Віталію Івановичу, який дослухався до думки людей та підтримав  створення Березівської ОТГ в межах названих сільських рад.

На сьогодні всі проблеми з утворенням нашої єдиної об’єднаної громади вирішено і ми з нетерпінням чекаємо виборів 25 жовтня, на яких буде обрано гідного голову та депутатів вже нової, досить великої ради. І саме нові представники місцевої влади докладуть максимум зусиль для розвитку громади в економічній, соціальній та культурній сфері.

– Пане Сергій, а чи займалась Громадська організація «Іванівська громада» ще якимись справами, окрім вирішення проблеми створення ОТГ?

– Безперечно. За багато років бездіяльності представників місцевого самоврядування на території наших сіл накопичилась низка проблем у сфері благоустрою. Невирішення деяких з них несе пряму загрозу здоров’ю та життю людей, особливо дітей. Наприклад, в селі Іванівка вздовж траси проходить канава водовідведення. Декілька років поспіль ні діючий сільський голова, ні депутати, не переймалися проблемою її очищення від кущів дикого верболозу та сміття. Як результат, канава перестала виконувати свою функцію і після дощів пішохідна алея перетворюється в одну суцільну калюжу, бо воді нема куди сходити. Діти, добираючись до школи, змушені йти вздовж автомобільної траси з швидкісним рухом вагового та легкового транспорту.

Ми з’ясували, що дана територія знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг в Житомирській  області та звернулися до тогочасного  очільника даної організації Савченка Геннадія Васильовича, пояснили ситуацію й попросили допомоги у вирішенні даної проблеми. Керівництво САДу пішло нам зустріч. За сприяння Служби автомобільних доріг, підтримки й активної допомоги мешканців Іванівки та Барашівки кущі верболозу вирізали та вивезли. Надалі було заплановано роботи із заглиблення канави водовідведення та ремонт двох пішохідних алей вздовж траси в селі Іванівка. Кошторис проекту склав 200 тисяч гривень. Служба автомобільних доріг в Житомирській області надіслала до Іванівської сільської ради листа з проханням надати співфінансування на проведення очисних та ремонтних робіт у сумі 100 тисяч гривень бюджетних коштів. Та сільський голова Кузовкова Лариса Олексіївна навіть не поставила цей лист на розгляд під час засідання депутатського корпусу. І ця проблема залишається невирішеною до сьогоднішнього дня. Нам вдалось вмовити керівництво САДу вичистити та заглибити канаву водовідведення лише поблизу території школи. А вже два роки могли не знати проблеми із затопленням алей та підтоплення дворів людей. Намагаємось вирішити це питання. Але у нас не так багато можливостей і  важелів впливу як у представників місцевої влади.

– Сергію Олексійовичу, чи часто місцева влада відкидала пропозиції Громадської організації щодо благоустрою ваших сіл?

– Так. Майже завжди. Це постійне протистояння. Найбільше суперечок між представниками Громадської організації та сільської ради виникло у ході вирішення проблем ліквідації стихійних сміттєзвалищ та організації централізовано збору і вивезення сміття від населення.

 Спільно з односельчанами ми неодноразово організовували і  проводили толоки. Але в наших селах до 2019 року не збирали та не вивозили побутове сміття від населення, а довкола населених пунктів зростали масові стихійні сміттєзвалища. Сільська рада ніяк не реагувала на наші усні та письмові прохання їх ліквідувати. А дотримання чистоти і порядку на ввіреній території – це прямий обов’язок представників місцевого самоврядування. Нам довелось писати звернення на Екомапу – електронну сторінку Міністерства екології та природних ресурсів України. І лише після приписів з Києва, побоюючись адміністративних стягнень, представники сільської ради організували роботу щодо ліквідації найбільших стихійних сміттєзвалищ.

Але проблема централізованого збору та вивезення сміття від населення залишалась. Ми розробили проект «Чисте довкілля», який включав в себе низку заходів, таких як, облаштування майданчиків для збору сміття, закупівля сміттєвих контейнерів, проведення просвітницької роботи серед населення щодо доцільності сортування сміттєвих відходів, укладання договору з приватним підприємцем, який погодився закуповувати скло, пластик та ж/б (тобто сортовані відходи)  для вторинної переробки. Цей проект не викликав захвату у керівниці Іванівської сільської ради, хоча ми пропонували всю можливу і неможливу допомогу для його реалізації. Нам довелось звернутись до тогочасного очільника Житомирської районної адміністрації Микитюка Сергія Михайловича. Лише за його підтримки та сприяння було створено спільну робочу групу, до складу якої увійшли представники райдержадміністрації, сільської ради та Громадської організації. Після довготривалих обговорень та суперечок минулого року Іванівська сільська рада запровадила щомісячний збір та вивезення сміття від населення сіл Іванівка, Барашівки та Давидівка.

–  Пане Сергій, чи звертаються до Вас мешканці громади за допомогою?

– Так, звернень дуже багато. Ми намагаємось, як то кажуть, почути «всіх і кожного»,  вирішити найбільш проблемні питання та надати всю можливу допомогу. Наприклад, до нас звернулась Чижик Неля Володимирівна щодо ремонту дороги по вулиці Шевченка в селі Іванівка. Сама дорога знаходиться на балансі облради і по ній постійно курсує великоваговий транспорт, який перевозить продукцію Давидівського гранітного кар’єру. Зрозуміло, що це призводить до руйнації дорожнього покриття. Звернення до сільської ради з приводу ремонту цієї дороги та встановлення на ній знаків обмеження тоннажу та швидкості, залишились без відповіді. А ми вирішили спробувати допомогти. Із наявними зверненнями, листами та скаргами мешканців цієї вулиці  прийшли на прийом до попереднього керівника Житомирської обласної держадміністрації Гундича Ігоря Петровича та директора Давидівського кар’єру Гірник Юлії Володимирівни. Узгодили всі питання, отримали відповідні дозвільні документи та заручились їх допомогою –  і робота пішла. Юлія Володимирівна надала техніку аби вичистити узбіччя дороги від чагарників та закупила й організувала укладення асфальтного покриття. Ми ж забезпечили допомогу від людей. Також було встановлено дорожній знак обмеження тоннажності для вагових автомобілів. Схожих ситуацій було чимало. Просто треба стукати в двері, а не сидіти в кріслі. І тоді можливо вирішити швидко і якісно багато питань.

– Сергі. Олексійовичу, а які проекти ви реалізували з власної ініціативи?

– Наше основне прагнення – зробити життя в наших селах комфортним. Щоб різні куточки спільного громадського простору підіймали настрій, спонукали до кращого, надихали, примушували замислитись та цінувати те, що ми вже маємо.

У селі Барашівка ми заклали алею Пам’яті біля пам’ятного знаку воїнам, які загинули під час Другої світової війни. Реставрували та оздобили в стилі петриківського розпису зупинку громадського транспорту. Майже з нуля відновили зупинку в селі Іванівка, де поворот на с. Барашівка. Перекрили дах, «зашили» та зашпаклювали стіни, пофарбували, зробили бетонну основу та встановили лавку. Цю зупинку громадського транспорту ми також оздобили, але вже у стилі вишиванки з традиційними поліськими мотивами.

Можна дуже довго згадувати та перелічувати, що саме ми вже зробили. Більше про наші досягнення можна дізнатись в нашій фейсбук-групі Громадська організація «Іванівська громада Житомирського району».

Та найголовніше, що я хочу відмітити, це те, що завжди до реалізації наших ідей долучалась громада. Без підтримки населення навряд би щось у нас вийшло. Хочу подякувати усім за підтримку та допомогу, а особливо небайдужій молоді Іванівки та Барашівки, які усім серцем хочуть змін на краще та не шкодують власного часу і сил аби ці зміни відбулися.

– Пане Сергій, а над чим зараз працюють представники Вашої громадської організації?

– Зараз працюємо над проектом дитячого майданчика в селі Іванівка. Ми вже вичистили чагарники на пришкільній ділянці та шукаємо меценатів, які допоможуть матеріалами. А потрібно і щебінь, і ґрунт, і саджанці туї, і плитка для доріжок, і спортивні споруди та різноманітні гойдалки і розвиваючі комплекси. Сподіваємось, у нас все вийде і наступного року буде урочисто відкрито великий спортивно-ігровий майданчик для дітей та сквер, де зможуть відпочивати дорослі, чекаючи на малечу.

– Сергій Олексійович, чи не здається Вам, що всі проекти, задуми та мрії простіше було б реалізувати, якби представники Громадської організації входили до складу депутатського корпусу? Адже тоді Ви мали б більше важелів впливу та могли дієво перерозподіляти кошти з бюджету сільської ради на вирішення нагальних проблем ваших сіл.

– Дякую за запитання. Я з вами повністю погоджуюсь. І не лише я, а й усі представники нашої Громадської організації за більше ніж два роки діяльності дійшли до такої думки.  Саме тому ми вирішили балотуватись в депутати вже нової ради –  Березівської об’єднаної громади на майбутніх виборах 25 жовтня 2020 року. Ми обрали найбільш компетентних і досвідчених членів Громадської організації «Іванівська громада Житомирського району», які дійсно вболівають за розвиток наших сіл, вже доклали для цього чимало зусиль і готові відповідально та якісно працювати в майбутньому. Це єдина команда однодумців та патріотів нашої громади: Цимбалюк Олена Василівна, Нікітченко Людмила Олександрівна, Кондратюк Алевтина Анатолівна, Сероклін Олександр Сергійович, Кондратюк Тетяна Миколаївна, Неподобний Василь Вікторович, Чижик Неля Володимирівна, Денисюк Роман Георгійович, Глухівська Єлизавети Микитівна, Ясінській Володимир Станіславович та я, Денисюк Сергій Олексійович.

Ми спільно розробили єдину програму дій, які спрямовані на розвиток наших сіл. Першочергові завдання, які потребують вирішення: зміцнення місцевого самоврядування та відстоювання інтересів громади, розробка проекту та будівництво дитячого садочка, ремонт доріг в усіх населених пунктах, капітальний ремонт мосту в с. Барашівка, освітлення частини траси, яка проходить через с. Іванівка, технічна модернізація закладів освіти, будівництво спорткомплексу та облаштування спортивних і дитячих майданчиків в кожному селі, створення парку відпочинку громади, реорганізація клубів у постійно діючі Центри дитячого та молодіжного дозвілля, встановлення системи відеоспостереження, забезпечення якісного транспортного сполучення, сприяння у вирішенні проблем жителів дачних масивів, пошук та залучення інвесторів.

Це не просто слова чи обіцянки. Адже ми вже продумали, що треба зробити і куди звернутися для реального вирішення цих проблем.

Та нам надзвичайно потрібна підтримка усієї громади. Ми звертаємось до усіх мешканців Іванівки, Барашівки, Давидівки та Бондарців – ми за громаду! Прийдіть 25 жовтня на виборчі дільниці! Підтримайте тих кандидатів, які дійсно працюють і змінюють наші села! Не вірте словам, довіряйте справам! Пам’ятайте, місцеві вибори дуже важливі, адже це наше майбутнє, майбутнє наших дітей!

– Дуже дякую, Сергію Олексійовичу, за спілкування. Бажаю аби Ваше прохання почули усі виборці, і Вам та Вашій команді вдалось реалізувати задумане.

– Дякую. Щиро ваш, Денисюк Сергій Олексійович.

Олена СОНЯЧНА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.