Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ТАРАС СОБКО: «СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЖИТОМИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ – ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЛІКАРІВ ТА НАДАННЯ ЯКІСНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ»

Після призначення Тараса Дмитровича СОБКА керівником Житомирської районної лікарні ця медична установа стала однією з кращих в області.

У лікарні зявилося новітнє медичне обладнання, до роботи залучені висококваліфіковані медики. Пацієнти можуть отримати тут якісні медичні послуги, чого раніше не було.

Генеральний директор  КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради Тарас СОБКО відповів на запитання кореспондента «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ».

– Тарасе Дмитровичу, на сесії  Житомирської районної ради Вас підтримали депутати щодо співфінансування реконструкції  приймального відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Чи вдалося реалізувати цей проект?

– Сьогодні в  Житомирській районні лікарні триває реконструкція  приймального відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Хочу вчергове нагадати мешканцям Житомирського району, що районна лікарня  є нині однією з семи  опорних лікарень  в області. Роботи проводяться за кошти  з державного бюджету  та десятивідсотковому співфінансуванні  з районного бюджету. Вартість робіт –  майже 9 мільйонів  гривень, вони мають бути завершені  до кінця нинішнього року. Більше того, планується  оснащення цього відділення сучасним  медично-діагностичним обладнанням  за кошти державного  бюджету.

Сподіваємось, що ці плани успішно будуть реалізовані і наша лікарня  ще більше закріпиться на  ринку надання медичних послуг.

Щиро вдячний депутатам районної ради, які підтримали мою пропозицію.

– Що вважаєте головним успіхом в роботі районної лікарні?

–  Завдяки тому, що ми вчасно придбали комп’ютерний томограф, почали надавати важливий «пакет» медичної допомоги, а саме  –  при гострих мозкових інсультах. Двічі на тиждень у середу та  п’ятницю ми в цілодобовому режимі  надаємо допомогу  при цій патології мешканцям міста Житомира та ще пацієнтам з дванадцяти районів області. До нас привозять десятки хворих з інсультом.

Є лише п’ять лікарень  в області, які  лікують гострі мозкові інсульти: Житомирська обласна лікарня, Перша міська лікарня Житомира, Житомирська районна лікарня, Новоград-Волинська  і  Коростенська  міські лікарні.

Скажімо, у Бердичеві не лікують такі патології, тому що  умова  національної служби здоров’я   України передбачає  наявність  у лікувального закладу комп’ютерного томографа, який має працювати в цілодобовому режимі.

Коли до нас поступає пацієнт з інсультом, йому одразу робиться комп’ютерна томографія і відповідно встановлюється  діагноз, чи це ішемічний інсульт, чи геморагічний інсульт.  У залежності від діагнозу,  абсолютно  протилежна тактика лікування. У нас є дорогоякісний препарат, який коштує понад 20 тисяч гривень – актилізе, який  розчиняє тромб.

При перших проявах інсульту, при  гіпертонічному кризі  потрібно негайно викликати швидку допомогу. Бо є так званий  «золотий час», а це три години від початку  прояву інсульту, що дасть можливість  вчасно доставити пацієнта до лікарні і ввести препарат, який розчиняє тромб  і відповідно людина  значно краще проходить   процес лікування.

 Ми запроваджуємо  нові напрями в лікуванні. Свого часу відкрили травматологічне відділення, зараз проводимо  ендопротезування  ключових і колінних  суглобів. Ми проводимо лапароскопічні   та  гінекологічні операції. Ми придбали сучасний апарат для дроблення каміння   в сечовидільних шляхах.

Наразі  вирішуємо питання щодо придбання мамографа. Адже рак молочної залози  займає перше місце  по кількості у жінок, а його виявляє  тільки мамографія. Це «золотий стандарт» для виявлення цієї патології.

І це все впливає на фактор обраної стратегії розвитку Центральної районної лікарні – підвищення кваліфікації лікарів. Придбання нового обладнання розкриває потенціал лікаря, який не сидить на місці, підвищує свій кваліфікаційний рівень, здобуває нові знання. А якщо лікар на своєму місці, то й пацієнти будуть впевнені в тому, що віддають своє здоров’я в надійні руки.

У планах – розширити можливості дитячої хірургії, розвивати  травматологічні   артроскопічні операції. Йде мова про придбання  апарату, який дозволить проводити операції на суглобах  малоінвазивними  методами.

Коли я йшов на посаду головного лікаря Житомирської районної лікарні, декларував зміни: створення травматологічного відділення, залучення професійних кадрів…

 Треба  вчити молодь здобувати практику і досвід, а для цього необхідно мати достойних вчителів. Мені вдалося залучити до роботи в районній лікарні кращих фахівців, які  створюють  «школу»  для молодих колег. Я забезпечував створення матеріально-технічної бази лікувального закладу, тому що фахівець без сучасного обладнання реалізувати свою медичну практику не в змозі.  Дякуючи підтримці депутатів Житомирської районної ради, ми придбали комп’ютерний томограф, і це дало нам змогу стати  опорною лікарнею.

Ми  дбаємо про створення достойних умов  для перебування  пацієнтів. На сьогодні нам вдалося провести ремонт у хірургічному відділенні.  Ми прагнемо зробити усе для того, щоб палати були максимум двомісні зі всіма зручностями, з   доступом  до інтернету…

?

 Наскільки готові  були лікарі  до виклику, повязаного з коронавірусом?

–  Якщо порівнювати з іншими медичними закладами, кадрового колапсу у нас не було.  Так, медики звільнялися з різних причин: хтось переїздив в інше місце, хтось знаходив  більш оплачувану посаду. Однак панічних настроїв  у нашому колективі не було.  

Час показав, що наші лікарі були готові до таких екстремальних  умов, навіть за умови, що у нас не було інфекційного відділення. Адже коронавірус у нас лікують фахівці різних профілів, для цього є протоколи надання  допомоги при цій хворобі.

На сьогоднішній  день  (28 вересня – ред.)  у Житомирській районній лікарні перебуває  27  пацієнтів з діагнозом  коронавірус  та 17  з підозрою на цю хворобу, з них один на апараті  штучної вентиляції легень  та семеро на кисневій підтримці.

Була тенденція  до значного  зростання хворих на COVID-19. Два тижні тому у нас перебувало до 70 пацієнтів з  цією інфекцією, однак тенденція  знизилась. Добре, що Житомир  на базі другої міської лікарні відкрив  інфекційне відділення і  пацієнти звертаються  тепер  також до  міських лікарень.  До цього частково вони  зверталися до нас, а тому  у нас було «перевантаження».

Я хочу нагадати, що Житомирська районна лікарня  обслуговує хворих на коронавірус  з п’яти районів області: Житомирського,  Андрушівського,  Попільнянського,  Черняхівського, Пулинського.  Жителів цих районів привозять до нашої лікарні.  Вони поступають до  «інфекції №2», де проходять обстеження і при підтвердженні  ПЛР переводяться  в «інфекцію №1», де проходять відповідне лікування. У нас є всі препарати, які необхідні для лікування коронавірусу в достатній кількості, навіть дороговартісний препарат   актемра, який забезпечує ефективне лікування.

Коли за підтримки обласної та районної  влади нам вдасться перевести дитяче інфекційне відділення з приміщення нашої лікарні в корпус  тубдиспансеру  (там зараз  тривають проектні роботи),  пацієнти, які сьогодні перебувають в приміщенні районної лікарні, будуть переведені туди, а ми уже  спрямуємо своїх пацієнтів у ці приміщення. У нас тоді буде своє інфекційне відділення і відповідно пацієнти  терапевтичного, неврологічного, кардіологічного, хірургічного профілів  будуть мати можливість лікуватися в  більш нормальних умовах.  

–  Сьогодні лікарня працює в звичному режимі?

– Так.  Хоча  ми обмежені у своїй медичній практиці через  відсутність достатньої кількості приміщень, які  використовуються для  лікування хворих на коронавірус, однак надаємо  медичну допомогу за усіма профілями та проводимо планові операції.

– Тарасе Дмитровичу, Ви балотуєтеся в депутати Житомирської обласної ради  на виборах, які відбудуться 25 жовтня цього року. Чим вмотивоване Ваше рішення?

– Чому йду в депутати? Перш за все для того, щоб спрямувати можливості для медичної реформи. Я з повагою ставлюся до  вчителів, будівельників… Але проблеми медиків може зрозуміти лише медик. Я маю намір стати депутатом облради, щоб   підтримати зміни  в галузі медицини на краще. Щоб як депутат обласної ради міг скерувати фінансові ресурси на галузь охорони здоров’я. Мій виборчий округ – це п’ять районів: Пулинський, Черняхівський, Хорошівський, Брусилівський, Романівський і частина  Житомирського району  (Березівська ОТГ в межах Василівської, Іванівської, Садківської, Березівської сільських рад,  Оліївська ОТГ, включаючи  села Вільської ОТГ та Глибочицька ОТГ з приєднаною Левківською сільською радою).

Я  прошу підтримки у виборців цих громад, щоб вони по можливості проголосували за мене та в моїй особі  підтримали галузь охорони здоров’я. Зі свого боку робитиму усе для того, щоб медична галузь області працювала ефективно, була доступною для наших громадян.

Звісно, буду дбати, щоб  Житомирська районна лікарня перетворилася в сучасний медичний заклад.

Інтерв’ю записала

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.