Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

СЕРГІЙ ЧЕРНУХА: «ХОЧУ, ЩОБ МІЙ ПЛАН РОЗВИТКУ БЕРЕЗІВСЬКОЇ ОТГ БАЗУВАВСЯ НА ЗАПИТАХ САМИХ ЛЮДЕЙ»

Напередодні виборів до місцевих рад кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» зустрівся з Березівським сільським головою Сергієм Анатолійовичем ЧЕРНУХОЮ.

– Сергію Анатолійовичу, Ви були ініціатором створення Березівської ОТГ. Розкажіть, як вдалося пройти цей тернистий шлях об’єднання?

–  Робота з децентралізації у нашій громаді розпочалася ще у кінці 2017 року. Процес був важким, не завжди вдавалося знайти порозуміння з колегами.  У 2019 рік ми  вийшли на фінальний етап створення Березівської ОТГ у складі п’яти сільських рад: Заможненської, Василівської, Березівської, Садківської та Іванівської. Логічним  було, щоб центром стало село Березівка. На рівні усіх згаданих сільських рад були прийняті рішення. Нам залишалося подати документи до ЦВК про призначення виборів. У 2019 рік ми мали увійти об’єднаною громадою в новообраному складі зі своїми депутатами та очільником.

Я на усіх рівнях відстоював створення Березівської ОТГ,  адже розумів, що виграє той, хто починає першим. Раніше створені у Житомирському районі ОТГ продемонстрували справжній «стрибок» завдяки тим можливостям, які отримали. Була підтримка центральних органів влади, через державний фонд регіонального розвитку  реалізовувалися значні інфраструктурні проекти, ремонтувалися будівлі соціальної сфери, будувалися спортивні майданчики. Європейська практика, яка полягала в тому, що центральна влада має  поділитися коштами та владою на місцях, почала спрацьовувати.

Однак об’єднана громада не відбулася. Садківська сільська рада не дала на останньому етапі погодження, яке відкривало шлях до виборів у нашій ОТГ. Виправдання було надуманим, садківські депутати  пояснювали це тим, що в Березівську ОТГ начебто хочуть доєднати Високопічську сільську раду, а тому вони проти. Хоча мова про Високу Піч і не велася.

Таким чином було втрачено два роки.

– Неоднозначну позицію займала Іванівська сільська рада…

– Коли ми розпочали об’єднавчий процес, Іванівська сільська рада  прийняла рішення  про відмову у  створенні Березівської ОТГ. Громада не була поінформована про  ці процеси,  однак коли вони набули  суспільного розголосу і Житомир розпочав кампанію про приєднання до себе Іванівки, це збурило місцевих жителів. Іванівські активісти з громадської організації «Іванівська громада»   провели опитування серед своїх жителів, чи згодні вони на створення Березівської ОТГ. Результати були на користь такого об’єднання – більше 1500 мешканців Іванівської сільської ради підтримали входження в Березівську ОТГ. І вже під тиском громадськості Іванівська сільська рада прийняла рішення про участь в об’єднанні у форматі Березівської ОТГ. Я щиро їм вдячний.

У 2020 році ми пройшли повторне коло процедури об’єднання у форматі тих же п’яти сільських рад, уточню, саме добровільного.  Це не маловажно.

 Які переваги, на Ваш погляд, матиме Березівська ОТГ?

– Землі за межами населених пунктів не є сьогодні в нашому підпорядкуванні. Склалася дивна ситуація: Держгеокадастр робить на твоїй території усе, що хоче, передає землю кому завгодно, не враховуючи інтересів місцевої громади. Це неправильно. А без землі говорити з інвесторами марно.

До Березівської сільської ради  під час моєї п’ятирічної каденції надходили пропозиції  щодо встановлення на нашій території сонячної електростанції. Завод «Кромберг енд Шуберт» мав намір розмістити у нас своє виробництво, але для цього  потрібно 3-5 га землі. Були перемовини про розміщення у нас взуттєвого виробництва під маркою «Адідас», а  також малого машинобудування. До нас було достатньо звернень від потенційних  інвесторів, але реалізувати їх ми не мали можливості.

Сподіваюсь, це вдасть вже в об’єднаній громаді, коли нам передадуть землі за межами населених пунктів.

Оскільки наша ОТГ знаходиться на трасі Київ-Чоп, це також є перевагою, адже ми  можемо стати вигідним партнером в логістиці для своїх майбутніх інвесторів.

–  П’ять років каденції на посаді Березівського сільського голови. Якими вони були для Вас?

– Дійсно, нелегкими. По-перше, я здобув досвід роботи у місцевому самоврядуванні. По-друге, незважаючи на обмежений бюджет, нам вдалося вирішувати першочергові  питання.

У військовому містечку ми відкрили дитячий садочок на 75 місць. У Березівці, Дубовці, Черемошному, військовому містечку було  проведено реконструкцію центрального вуличного освітлення. Докладалося багато зусиль, щоб водогінна мережа Березівки не давала збоїв, адже вона вимагає реконструкції. Було почищено свердловину, башту, замінювалися елементи фільтрації води..Вода споживачам Березівки  подавалася безперебійно. Наскільки це було складно, розуміють мешканці Березівки.

У всіх клубних установах сільської ради замінено вікна, частково проведено ремонт.

Дорога від Дубовця до Черемошного потребувала особливої  уваги, нам вдалося її відремонтувати і утримувати.

– Як складалася співпраця з місцевими підприємцями?

– Особливу подяку хочеться виголосити нашим підприємцям, котрі працюють на території Березівської сільської ради.  Сільська рада робила  все для того, щоб ми стали з ними партнерами у спільній меті – процвітанні нашої громади.  Така співпраця відбувалася на засадах партнерства, відкритості та прозорості, узгодження адміністративних та громадських зусиль по створенню сприятливих умов для розвитку бізнесу. Вдячні керівництву Березівського гранкар’єру, підприємству «Агротепломаш», які допомагали вирішувати нам соціальні питання.

Сергій Чернуха, власник ТОВ “Щербини” Олександр Кузнец та керівник СТОВ “Агро-Полісся” Віктор Словінський.

Особлива співпраця склалася з аграріями, які працюють на наших землях. З ТОВ «Щербини» підписана угода, якою передбачено, що з кожного оброблюваного гектара землі вони сплачують на соціальні потреби Березівської громади по 50 гривень. Власник товариства Олександр Кузнец завжди відгукується на потреби наших  закладів освіти.

Керівник сільськогосподарського підприємства «Агро-Полісся» Віктор Словінський йде назустріч у вирішенні багатьох питань.

– Якою Ви бачите Березівську об’єднану територіальну громаду?

– Це вже буде залежати від новообраної місцевої влади, вибори якої відбудуться  25 жовтня.

Березівська ОТГ має бути успішною. Ми доклали багато зусиль, щоб вона відбулася. Як кожен батько дбає про своє дитя, так само і ми маємо подбати про те, щоб жити у громаді для людей було комфортно, щоб ми мали якісну медицину, сучасні заклади освіти, якісні комунальні послуги.

Я переконаний, що  до Березівської ОТГ люди оберуть відповідальних та  компетентних депутатів.  Під час  створення ОТГ мені було приємно спілкуватися з представниками громадської організації «Іванівська громада Житомирського району», які є справжніми  патріотами свого села, які вболівають за його розвиток. Сьогодні  ця організація збирається запропонувати своїх кандидатів у депутати Березівської ОТГ. У місцеву владу мають прийти люди з наміром зробити щось на краще, а не прийти, щоб просто бути депутатом і  «ставити палки в колеса».

–  Сергію  Анатолійовичу, чи будете Ви балотуватися на посаду голови Березівської ОТГ?

 – Раніше я вагався. Навіть створюючи Березівську ОТГ, для мене не було самоціллю стати головою громади. Я таких амбіцій не мав. Я вболівав за те, щоб довколишні села, які живуть спільним життям, де у кожного тут є родичі, знайомі, не розірвали зв’язок і були однією спільною родиною.

Напередодні виборів я можу сказати: так я буду боротися за посаду голови Березівської ОТГ.  Не всім, що я встиг зробити, я нині задоволений, але дякую громаді, що вона саме моє прізвище пов’язує з початком позитивних змін у Березівці, з працею без корупції і злодійства. 

Жив і працював я чесно, по правді служив громаді, примножував її статки і славу. Чужого не брав, не крав і не брехав.

Звісно, мені б хотілося продовжити те, що я починав. Я не з тих людей, що маніакально тримаються за посаду. Я завжди поважав думку громади, їй вирішувати, хто її очолить.

Звісно, я не претендую на монополію любові до рідного краю, я  відкритий до співпраці зі всіма силами на його благо і перспективу.
Тому я вирішив висувати свою кандидатуру на цю посаду. Знаю, що буде непросто, знаю, що доведеться працювати тяжко, але вірю у власні сили і в людей.
Зараз я з командою готую масштабну стратегію розвитку Березівської ОТГ. Вона базуватиметься на потребах громади. Саме для цього ми започаткували проект «Діалог з громадою».

Ми вже вивчаємо проблеми усіх сіл Березівської ОТГ, їздимо на місця, спілкуємось з людьми.   
Я не хочу обіцяти абищо, я не популіст, я буду говорити лише про реальні та здійсненні речі. Хочу, щоб мій план розвитку ОТГ базувався в першу чергу на запитах самих людей.

Усіх, хто має бажання і наснагу,  – прошу долучитися до нашої команди для праці на благо  об’єднаної Березівської громади. 

Інтерв’ю записав

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.