Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ІГОР СМЕШКО: «СПОДІВАЄМОСЬ НА РОЗУМ І ОДВІЧНУ МУДРІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

Упродовж  серпня 2020-го року, поряд із низкою важливих подій і новин, які привертали увагу  громадськості України, кількаразово озвучувалися рейтинги найбільш впливових політиків, а також – провідних політичних партій. Серед політичних партій,  рейтинги яких стабільно зростають, соціологи називають і  показники популярності партії «Сила і честь» (СіЧ). Сьогодні «СіЧ» привертає симпатії понад 6,5% виборців  нашої країни, а це означає, що, за умови проведення  дочасних парламентських виборів в Україні, наприклад, восени 2020-го року, партія «Сила і честь» могла б розраховувати на присутність у Верховній Раді. Однак сьогодні трохи інша ситуація, бо на порядку денному внутріполітичного життя – вибори до місцевих рад усіх рівнів. Про те, як готуються до 25 жовтня 2020-го року осередки «Сили і честі», розповідає лідер партії  Ігор СМЕШКО

– Ігоре Петровичу, наскільки важливими для партії «Сила і честь» стануть вибори до місцевих рад, до яких нині готується Україна?

– Насамперед хочу зауважити, що партія, яка не бере участі у виборах, позбавляючи свій актив можливості йти до людей, деморалізується і зрештою зникає. Таких прикладів у нашій недавній історії  є багато. Отож, ми на вибори йдемо, наші осередки у 20-ти областях України  сьогодні активно готуються до виборів місцевих рад усіх рівнів. Зрештою, інакше й бути не може, бо ж недарма кажуть і правильно вважають, що місцеве самоврядування є основою  великої піраміди влади. Україна якраз на марші цього процесу, коли проходить реформа із децентралізації влади і ради на місцях отримують все більше повноважень.

– Які регіони України для Вас і партії «Сила і честь» наразі є визначальними і  де ви  розраховуєте на найбільшу підтримку свого виборця?

– Минулорічні  вибори Президента України, а потім і парламентські вибори,  продемонстрували  найкращі для нас результати у центральних областях України, а також – на заході нашої країни. Я б сказав про непогані позиції і очевидний потенціал «Сили і честі» на півдні України.  Поки що у нас скромні результати на сході, а тому сьогодні ми звертаємо на цей регіон особливу увагу, бо знаємо, що й там є наш виборець.

– На які соціальні прошарки населення розраховує партія «Сила і честь»?

– Наголошую на тому, що наша партія, яка сповідує ідеологію конституційної демократії,  принципово відрізняється від  ряду політичних сил, які мають  опору олігархічних угруповань. Ми розраховуємо на середній клас. Якщо конкретно – на наукову і творчу інтелігенцію,  на українське вчительство та численний загал працівників сфери охорони здоровя, на фермерство, на  військових пенсіонерів і особливу надію покладаємо на середовище  студентської молоді. У 2019-му році під час президентської виборчої кампанії всього за півтора місяці активної агітаційної роботи нам вдалося заручитися підтримкою майже  двох мільйонів виборців якраз  із  вище означеного мною  соціального середовища України. Сьогодні партія «Сила і Честь» помітно  зміцніла  в організаційному стосунку і тому  ми розраховуємо наростити наші минулорічні  показники.

– Ви розумієте силу конкуренції на виборах до місцевих рад, коли до виборця підуть найбільші в Україні партії, які, до речі, мають сьогодні парламентську «прописку»?

– І я, і мої колеги-однопартійці  відчуваємо напругу соціально-політичної ситуації в Україні і розуміємо, що під час виборів конкуренція за мандати депутатів місцевих рад буде гострою, а, якщо точніше – досі небаченою. Насамперед, партія, яку сьогодні вважають правлячою, насправді дуже кволо, але лише вчиться управляти країною  і саме у таких умовах  її кандидати намагатимуться  досягти позитивного для себе  результату у місцевих радах. Водночас гірко визнавати, що у часи президентства Петра Порошенка в Україні зуміла відродитися так звана «п’ята колона», яка  реанімувала свої ряди, обзавелася цілим комплексом найпотужніших ЗМІ і увійшла до парламенту. Нинішні вибори ці політики розглядають як ще один крок на шляху розвороту України у бік держави-агресора, яка не бачить нас як суб’єкта зовнішньої політики. Ще одна політична структура, яка  взяла на озброєння національно-демократичну риторику, прагне банально повернути собі втрачені торік позиції на шляху і на засадах олігархічного порядку у нашій державі.  «Сила і Честь» на нинішніх виборах намагатиметься делегувати до місцевих рад фахово підготовлених людей, які мають досвід професіоналів і незаплямовану репутацію. Саме такий шлях побудови системи прямої демократії на місцях, зміцнення місцевого самоврядування залишає Україні шанс на  швидке відродження і зберігає надію на оновлення та покращення ситуації у вищому ешелоні влади України. Ми розуміємо гостроту боротьби на виборах до місцевих рад, але розраховуємо на  організаційну потужність наших осередків, які вже мають  досвід  і гарт виборчих змагань. Без сумніву – ми віримо і сподіваємося на розум і одвічну мудрість українського народу, який тяжко, але  все ж таки вчиться обирати до влади високоморальних, порядних людей із  числа фахово підготовлених  і патріотично налаштованих людей.

Інтервю записав

Віктор РАДЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.