Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ВАЛЕНТИНА КОЛОКОЛЬЦЕВА: «ВИБОРЦІ ВИЗНАЧАТЬ, ЗА КОГО ВІДДАДУТЬ СВІЙ ГОЛОС»

25 жовтня відбудуться вибори до місцевих рад, зокрема до Житомирської районної ради. Про перебіг виборчого процесу кореспонденту «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» розповіла голова Житомирської районної територіальної виборчої  комісії  Валентина КОЛОКОЛЬЦЕВА.   

– Валентино Пилипівно, за яким принципом формувалася районна виборча комісія?

– 11 серпня  центральна виборча комісія  своєю постановою утворила  Житомирську районну територіальну виборчу комісію.  Комісія формувалася за принципом  подання  представників  від  політичних партій, які мають фракції у Верховній Раді  та від всіх інших партій. До складу нашої територіальної комісії увійшли  представники партій: «Голос», «Слуга народу», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Молодь  до Влади», «Щаслива Україна», «Відродження», «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська солідарність», «Українська стратегія Гройсмана», «Патріоти Волині», «Республіканська платформа», «Перемога Пальчевського».

Ми будемо проводити вибори депутатів Житомирської районної ради.

– У липні цього року Верховна Рада України прийняла Постанову  «Про утворення та ліквідацію районів», відповідно до якої Житомирський район значно розширився.

– Так, у  Житомирський район тепер входить 31 ОТГ. Ми будемо проводити вибори  у  27  ОТГ, тому що інші – це міські ОТГ, де ЦВК утворила свої комісії.

 Житомир також входить до Житомирського району.

– Скільки депутатів представлятимуть Житомирську районну раду?

– До Житомирської районної ради буде обрано 54 депутати (це попередня цифра).

25 серпня на комісії було сформовано 27 сільських та селищних територіальних комісій. Ми прийняли подання від 23 партій.   

5 вересня розпочинається виборчий процес. На 6 вересня маємо затвердити межі виборчих округів з виборів депутатів Житомирської районної ради.

– За якою системою відбудуться вибори депутатів Житомирської районної ради?

– До Житомирської районної ради вибори пройдуть по багатомандатних виборчих округах. Тобто за партійною системою. Право висувати кандидатів в депутати мають виключно партії. До районної ради будуть обрані депутати, партії яких наберуть 5% голосів виборців.

Буде трохи складний виборчий бюлетень. У бюлетені з виборів депутатів Житомирської районної ради потрібно буде проголосувати за партію і за конкретного кандидата, навпроти кандидата потрібно поставити номер, якщо цей номер виборець не поставить, то буде вважатися, що виборець голосує за той список, який затвердила  партія. Таким чином виборець може надати перевагу комусь з кандидатів від партії, який у списку перебуває в «нижньому місці», що дасть шанси на його обрання депутатом.

Виборці визначать, за кого віддадуть свій голос.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.