Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Місцеві бюджети Житомирщини в другому півріччі 2020 року втратять 5 млн. грн.

На Урядовому порталі оприлюднено постанову «Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році», якою затверджено розподіл часток зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку у другому півріччі 2020 року. https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-723 

За результатами опрацювання постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» встановлено, що із 71 місцевого бюджету Житомирської області, до яких здійснюється зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, у другому півріччі 2020 року передбачається зменшення таких часток по 41 бюджету. 

“Внаслідок зменшення часток зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального розрахункові втрати місцевих бюджетів області у другому півріччі 2020 року становитимуть понад 5,0 млн грн.

Серед міст та ОТГ області, по яких передбачається зменшення часток, 14 є членами АМУ”, – зазначає консультант з бюджетних питань АМУ в Житомирській області Сергій Гаращук.

Асоціація міст України у встановленому порядку погодила наданий Мініфіном проєкт постанови з зауваженнями щодо відсутності розрахунків, пояснень та обґрунтувань, що вплинули на зниження часток акцизу для бюджетів органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.