Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

«ОПЕРАЦІЯ-ПРИВАТИЗАЦІЯ»: ЯК ПІШОВ «З МОЛОТКА» ГОЛОВИНСЬКИЙ КАР’ЄР

Редакція газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» протягом останніх років опублікувала серію статей про Головинський кар’єр Черняхівського району: про спроби рейдерського захоплення колишнього державного підприємства ДП «Головинський кар’єр», про копійчану приватизацію цього підприємства та про тих, хто стояв за цією оборудкою. 

У прокуратурі Житомирської області нам повідомили, що прокуратурою у вересні 2019 року подано до господарського суду Житомирської області позовну заяву в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до Регіонального відділення ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях, ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Інформаційні технології», ТОВ «Головинський камінь», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Державне підприємство «Головинський кар’єр» про скасування наказу, визнання недійсними результату електронного аукціону, договору купівлі-продажу об’єкта малої приватизації та повернення майна.

Прокуратурою встановлено, що внаслідок порушення  порядку визначення стартової ціни єдиний майновий комплекс  ДП «Головинський кар’єр» (до складу якого входив 31 об’єкт нерухомого майна площею 13,5 тис. квадратних метрів; 13 автотранспортних засобів; під’їзна залізнична колія 14 км та 2 тепловози; 70 станків, верстатів та інше виробниче обладнання; право на використання земельних ділянок площею 113 га) продано за 11,9 млн. грн., у той час як ринкова вартість вказаного комплексу складає близько 37,5 млн. гривень.

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 27.09.2019 року відкрито провадження у справі №906/1020/19.

Наразі, ухвалою господарського суду Житомирської області від 09.12.2019 зупинено провадження у даній справі до перегляду у касаційному порядку Великою Палатою Верховного Суду справи №912/2385/18.

Нагадаємо, що у серпні минулого року нацполіція повідомила про затримання начебто на хабарі в. о. директора  ДП «Головинський кар’єр», який начебто був задіяний у корупційній схемі приватизації Головинського кар’єру. Викрив цей начебто злочин Департамент захисту економіки Національної поліції України, який наразі розформований.  

До редакції «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» потрапив цікавий лист, який проливає світло на події довкола приватизації Головинського гранкар’єру.  Його автор – колишній в. о. директора ДП «Головинський кар’єр» Ф. Горбань, який був затриманий  у серпні 2019 року начебто на хабарі і кілька місяців просидів у Лук’янівському слідчому ізоляторі. Лист був адресований Президенту України, Ф. Горбать передав його своєму захисникові 17 вересня 2019 року, перебуваючи в СІЗО. Однак адвокат побоявся його пересилати в офіс президента, лист так і залишився не відкритим. На запитання кореспондента «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ», чому його не було надіслано, адвокат відповів, що боявся за своє життя. 

Ми наведемо лише частину з листа Ф. Горбаня:

«Звертаюсь до Вас, криком кричу – зупиніть негайно процес переоформлення цілісного майнового комплексу державного підприємства «Головинський кар’єр» в приватну власність  ТОВ «Головинський камінь».

«Прихватизувало» ЦМК «ДП «Головинський кар’єр» вище керівництво Департаменту  захисту економіки України нацполіції…

Знищенню підприємства після повернення його з оренди  в державну власність  протягом 2017-2019 років сприяли дуже активно чиновники ФДМУ, очільник Геонадр України, СБУ, Геокадастр та ОДА  Житомирської області.

А з 20.01.2017 року керував цим прибутковим процесом один з керівників Департаменту захисту економіки Національної поліції України, «смотрящий за надрами в Житомирській області» Сьомак Олександр Михайлович. Поплічником був його товариш по роботі в УБЕП в Житомирській області Марчук, а нині він один із високопоставлених  співробітників ДБР України.

«Прихватизоване» підприємство  ФДМУ оформлено на чоловіка рідної сестри Марчук – Косецького, який проживає в Бердичеві і є тепер генеральним директором ТОВ «Головинський камінь», яке було засноване 15.03.2019 року точно перед проведенням торгів , які успішно були завершені з пониженням ціни до мінімальної – 11,2 млн. грн.

Всі мої звернення  про дерибан підприємства протягом цих років у владні структури, на «гарячі лінії» не були почуті»…

Ф. Горбань вважає сфабриковану проти нього справу помстою тих, кому він заважав прихопити державне підприємство у приватну власність. Адже він завжди публічно висловлювався проти приватизації гранкар’єру «в темну». Він відмовився коментувати останні події і коли дізнався, що до редакції потрапив його лист з СІЗО,  був здивований  і перервав розмову.

В одній з минулих публікацій ми розповідали, що згаданого у листі Ф. Горбаня Сьомака постійно на території Головинського кар’єру, де він керує усіма процесами, що там відбуваються. Значить, операція-приватизація вдалася?

Далі буде.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.