Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

НЕ ПОМИЛІТЬСЯ З ОБЛИЧЧЯМИ!

Уже стартували перегони, пов’язані з виборами до місцевих рад. Неофіційно. Потенційні кандидати уже розвісили свої фото та гасла на бігбордах, проводять зустрічі з людьми – потенційними виборцями. Відбуваються кулуарні зустрічі з бізнесменами та підприємцями, де окремі  кандидати обіцяють усе «порішать» у разі підтримки та перемоги.

Серед облич – зовсім нові, ще незнайомі широкому загалу та «старі», добре відомі на місцевому рівні.

Хочу порадити виборцям, щоб вони під час голосування у жовтні цього року  розумно підійшли до свого вибору, щоб потім  протягом наступних п’яти  років не бідкалися: знову обрали не тих, не таких! Ми маємо зрозуміти, що  після адміністративно-територіальної реформи об’єднані територіальні громади вийдуть на прямі  відносини з кабінетом Міністрів України, тобто прямі фінансові відносини. Якщо раніше, до прикладу, податки, які збиралися  з території  Новогуйвинської селищної ради, надходили до бюджету району і депутати районної ради розподіляли їх між  сільськими та селищною радами, то зараз ці кошти напряму підуть в об’єднану територіальну громаду, де обрані вами  голова та депутати будуть  розподіляти кошти на місцеві потреби. Як ефективно витрачатимуть ваші кошти?

Кожен виборець має задуматися над  тим, що  депутат, який буде представляти його інтереси, а тим паче голова громади, який керуватиме  ОТГ, мають бути освіченими людьми, повинні розуміти стратегію розвитку своєї території. Це мають бути люди, досвід яких складається не з  попередніх років. Сіли-поділили, розійшлися – це все минуле, позбавлене розвитку.

На фоні виборчої кампанії «випливуть» кандидати,  які представлятимуть вам свою позавчорашню освіту,  свій радянський досвід. Однак маємо зрозуміти, що все довкола нас кардинально змінилося. Люди у віці переважно консервативні, не мають досвіду сучасного менеджменту, перевчатися запізно.

Будуть і зовсім молоді люди, але амбіційні, а от з досвідом у них невелика проблема – не було де його набути. Це люди 30-35-річного віку, які у кращому випадку закінчили якийсь навчальний заклад, але ні управлінського, ні керівного, ні фінансового досвіду  поки що не мають. Тому цим людям попри бажання важко буде зрозуміти стратегію та прописати її для громади і розпоряджатися бюджетними коштами.

Такі ж критерії стосуються і майбутніх депутатів громад, як очолять бюджетну, земельну комісії і  мають розробляти  програми розвитку, ефективно управляти фінансами.  Вони також повинні мати не уявлення, а реальний досвід сучасного управління.

Чи кожен кандидат на це здатен?

Дивіться на обличчя своїх майбутніх обранців, аналізуйте,  вивчайте їхні біографії, бо не кожен кандидат відкриває свою справжню біографію, як правило, пишуть: учився, працював… Звертайте на це увагу. Бо від вашого вибору буде залежати  майбутнє громади, майбутній її розвиток.

І ваше майбутнє.

Головне – не помиліться  з обличчями.

Сергій КОТВИЦЬКИЙ,

депутат Житомирської районної ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.