Сьогодні: 17 січня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ОЛЕКСАНДР ЛОВИНЮК: «ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ – НАЙБІЛЬШЕ БАГАТСТВО ГРОМАДИ, НАЦІЇ ТА ДЕРЖАВИ»

Шановно  громадо!

Дозвольте мені побажати всім нам гарного здоров’я! Здоров’я – саме той показник, за яким стоять багато чинників та наслідків, як для самої людини, так і для громади, нації та держави. Сьогодні мова піде про те, яке важливе місце в житті новоствореної Новогуйвинської ОТГ відіграє фізична культура та спорт.   

Ще сотні років тому знаний лікар Авіценна стверджував, що щастя людини – це не завойовані землі, не накопичені багатства, а здоров’я. Одним із шляхів здобуття та підтримки здоров‘я були й є планові заняття фізичною культурою та спортом. Як не прикро, але в Україні фізичною культурою і спортом займаються приблизно 13,5% населення, що на багато менше, ніж в розвинених країнах, де цей показник становить від 40% до 50%. Труднощі, з  якими зіткнулася в своєму розвитку ця сфера, в  умовах децентралізації пов’язані з недостатністю державної та громадської підтримки, недосконалістю сучасної нормативно-правової, методичної та інформаційної бази, які б враховували наші реалії, внутрішніми організаційними проблемами в самому фізкультурно-спортивному русі, що накопичилися за останні роки.

Декілька слів про фінансування. Не секрет, що гроші на розвиток фізичної культури та спорту хоч і виділяються, але в недостатній кількості та за залишковим принципом.

 За останні 40-50 років у високорозвинутих країнах завдяки державній політиці  смертність людей зменшилася на 15 %, натомість збільшилася тривалість життя на  15-20 років. В Україні ми маємо шокуючі показники здоров’я населення, Україна посідає перше місце за рівнем смертності в Європі. Досвід  європейських  країн,  які  в  більшості  своїй  вже  ефективно  проводили реформи в сфері фізичної культури та спорту, потрібно прискіпливо досліджувати та застосовувати ефективні механізми розвитку відповідно до наших реалій та історичного розвитку, оминаючи чужі помилки.

Але не потрібно повсякчас дивитися на Захід, чи Схід, сліпо переймати досвід з Півночі, чи то Півдня. У нас самих є багато невикористаних резервів. 

Ще в далекому 1994 році був прийнятий Закон України «Про фізичну культуру та спорт», який постійно оновлювався. Та, як і більшість законів, що не завжди вкладаються в прокрустове ложе нашої дійсності, належним чином не працює й цей закон.

Що, як небажання допомогти розвитку фізичної культури та спорту, може заважати депутатам на сесіях сільських та селищних рад голосувати за виділення коштів?

Приємно, що нарешті і в Новогуйвинській селищній раді прийняли рішення  про підтримку з бюджету громадських організацій спортивної спрямованості. Це повинно допомогти й дати поштовх розвитку  усіх видів спорту, що будуть культивуватися в Новогуйвинській об’єднаній територіальній громаді: футболу, баскетболу, волейболу, шахів, різних видів єдиноборств, легкої та важкої атлетики

На сьогодні головним видом спорту в Житомирському районі та  Новогуйвинській селищній громаді залишається футбол, де в першості  2020/21 з 19 команд вищої та першої ліг грають 4 команди, які є представниками  Новогуйвинської селищної ради. А  це 21% від загальної кількості учасників. І не просто грають, а ведуть перед і виграють.

Так, станом на 7 серпня після трьох турів у  вищій лізі за втраченими очками з 100% результатом 2 перемоги в 2 матчах на першому місті ФК  «Автомобіліст-Актив»  (Озерне, Слобода-Селець), а ФК «Троянів» та новогуйвинський ФК «Танкіст» ділять 3-4 місця з 2 виграшами й 1 поразкою. 

У першій лізі ФК «Сінгури» ділить 6-7 місця, вигравши 1 матч. Пристойно виступають у відкритій першості Житомира з баскетболу 5х5 та в турнірах 3х3 баскетболісти БК «Озерне», які торік завоювали почесне 4 місце в «класичному»  баскетболі.

Щодо розвитку баскетболу, то ще в далекому 2008 році за сприяння пана Аудріса Гірдвайніса в Новогуйвинському був створений дитячий БК  «Новогуйвинські Акули»,  який,  хоч і проіснував не так довго, як би всім хотілося, та був і на сьогодні залишається єдиним приватним дитячим БК не тільки в Новогуйвинській селищній раді, а й в Житомирському районі. Доволі дивно, що для повноцінного функціонування єдиного комунального закладу спортивного профілю для дітей Житомирського району комунальної установи «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа»  Житомирської районної ради  в Новогуйвинському не виділялись кошти в необхідній кількості. Більше того, на  34 сесії Житомирської районної ради 7-го скликання, що відбулася 30 липня  цього року, одним із питань було прийняття протокольного доручення відділу освіти, національно-патріотичного виховання, сім’ї, молоді та спорту Житомирської РДА щодо створення ревізійної комісії для вилучення та перевірки бухгалтерської документації комунальної установи «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» Житомирської  районної ради.

А  20 серпня відбудеться конкурс на заміщення вакантної посади директора КУ «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа», що повинно «зняти плісняву з тихого життя»  і в цьому напрямку.

Дуже приємно, що серед усіх негараздів та негативних явищ  у сфері розвитку фізичної культури та спорту  є й дійсно світлини колективної громадської ініціативи, чим потрібно пишатися. Завдяки власним коштам пересічних громадян, та за моєю безпосередньою участю в 2018 році на стадіоні в Озерному небайдужими жителями було зроблено ремонт баскетбольного майданчика, повішені нові щити та зроблена розмітка. За моєї  та засновника БК  «Житомир»  і його першого президента, нашого земляка Назара Туленка фінансової участі, за наші спільні кошти на новому майданчику було проведено одноденний турнір з баскетболу 3х3, де грали в тому числі наші гості з БК «Житомир».

На світлинах Галини Кисіль-Клепіковської вам представлений саме цей турнір, де чемпіоном стала перша команда БК «Озерне». Позитивний досвід все більше мене переконує, що подібний турнір потрібно робити  традиційним та проводити його в День селища Озерне  14 жовтня.

Можливості селищ Новогуйвинського, Озерного, Гуйви та сіл нашої об’єднаної територіальної громади дозволяють належним чином розвивати фізкультуру та спорт,  проводити не тільки в «столичному» Новогуйвинському, а й в інших місцях  різноманітні першості та турніри серед громад. Саме це, а не чийсь досвід буде сприяти зміцненню здоров’я громадян, що, безсумнівно, посилить «імунітет» громади, нації та держави!

І наостанок: життєдайний девіз нашого світлого майбутнього: «Займаймося спортом, будьмо сильними!  Духом і тілом, перемагаймо завжди та всюди! Бо ми того варті!».

Олександр ЛОВИНЮК,

депутат Новогуйвинської селищної ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.