Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

БАТЬКИ ВИМАГАЮТЬ ВІДКРИТИ ДИТЯЧІ САДОЧКИ В НОВОГУЙВИНСЬКОМУ ТА ОЗЕРНОМУ

Із поступовим послабленням карантину уряд пішов назустріч працюючим батькам малечі та дозволив поступово відкривати дитячі садочки. До організації роботи дитсадків тепер чимало нових карантинних вимог, як і до батьків, які збираються привести своїх дітей до садочків.  

Згідно з ними, до дитсадків не впускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С – при вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також дітям вимірюватимуть температуру протягом дня – щонайменше раз на 4 години. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків. При цьому батькам до приміщення садочку – зась, дитину передадуть із рук в руки.

На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком. Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, робити вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня. До речі, носити маски повинні вихователі та працівники садочків, але не діти.

Забезпечити ці умови має місцева влада, на території якої працюють дитячі садочки.

Однак у  селищі Новогуйвинське та Озерне дитсадки, які відвідують понад 200 малюків кожен,  не відкрилися і по сьогодні.

У Новогуйвинській селищній раді нарікають на те, що немає коштів для засобів дезінфекції, захисту,  а без них у дитячому садку не можна забезпечити умови, прописані в інструкціях.

А от у селах Лука,  Ліщин, Березівка дитсадки відкрили і там усього вистачає. Живемо поряд, однак наче на різних планетах.

Понад 400 матусь з Новогуйвинського та Озерного сьогодні сидять дома зі своїми дітьми, не ходять на роботу, не отримують заробітну плату, у них не вистачає коштів на елементарні потреби… А у місцевої влади відмовки: немає грошей.

Ознайомившись із коментарями батьків малечі у групі на Facebook   «НОВОГУЙВИНСЬКЕ. ОЗЕРНЕ. ГУЙВА» щодо відновлення роботи дитячого садка «Дзвіночок» у Новогуйвинському, можна зробити кілька висновків. По-перше,  у Новогуйвинській селищній  раді не знають, що таке соціальний діалог. А це –  коли представники влади говорять з людьми, цікавляться їхніми думками і спільно вирішують проблеми. По-друге, влада веде себе безвідповідально, тому що не виконує своїх  прямих обов’язків.

Я наведу кілька повідомлень  зі згаданої групи у Facebook.  

Наталія Кравчук:

«Я, як мама готова компенсувати частину витрат на дезінфекцію. Бо якщо не буде й надалі працювати садочок, потрібно звільнятись з роботи».

Юлія Дорожинська:

«Я також. Це виходить по 100 гривень, щоб доплатити 30000…»

Тетяна:

«Цікаво, що за період карантину з районного бюджету  платили зарплату працівникам садочка, а селищна рада економила на харчуванні, оскільки діти не ходили, економію і можна спрямувати на засоби захисту».

Марина Капшина:

«Селищна рада не в змозі купити безконтактний термометр? Головне, щоб на премії вистачало! Діти півроку дома сидять, а батькам на роботу треба ходити. Хоч бери їх в інтернат поздавай».

 Влада – «дзеркало народу»? Владу ж ніби народ і вибирає, вірно? Значить такої влади і заслуговуємо, яку обрали… Здавалося б, виглядає аксіомою, якби не деякі «але»…

Головне «але», напевно, – це виборча система. У нас все влаштовано так, що справді чесні, порядні люди реально не можуть потрапити на ті владні висоти, де вони реально можуть впливати кардинально на ситуацію. Реально порядних (у повному розумінні цього слова) у владі дуже мало. І вони потрапляють туди або випадково, або їх туди свідомо пускають «не дуже порядні» (які все контролюють), – аби показати, що «й порядні є у владі». Аби мати ті посади або владний статус, які дозволяють «вирішувати долю країни, регіонів, міст, галузей, сфер діяльності», треба мати великі кошти, а щоби заробляти великі кошти, як правило, треба мати згаданий владний вплив, або статус. І коло фактично замкнулось…

 «Кожен народ має ту владу, на яку заслуговує», – казав ще далекого 1811-го французький граф Жозе де Местр, мовлячи про уряд Російської імперії. Виходить, заслуговують на свою владу і мешканці Новогуйвинської селищної ради?

Сергій КОТВИЦЬКИЙ,

депутат Житомирської районної ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.