Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

ЧОМУ ТАКА ДОРОГА ВОДА У НОВОГУЙВИНСЬКОМУ, АБО ПРИВІД «ВИЙТИ З БЕРЕГІВ»

Селище Новогуйвинське потерпає від перебоїв з водопостачанням. Неодноразово  через борги Житомирський водоканал відключав постачання води селищу. Та її якість, за словами мешканців,  сьогодні обурює.

Аби зрозуміти, в чому проблема, кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» поспілкувався  з депутатом Житомирської районної ради, мешканкою Новогуйвинського Тетяною Миколаївною ПАРФЕНТІЄВОЮ.

– Вода у Новогуйвинському коштує  дорого – майже 39 гривень за «куб» (на 13 гривень дорожче, ніж у Житомирі), – розповіла Тетяна Парфентієва. – Це за рахунок того,  що є три суб’єкти, які причетні  до  водопостачання селища. Вода купується у Житомирського водоканалу,  далі Житомирський бронетанковий завод через станцію третього підйому подає  воду до будинків, а  Новогуйвинське ВЖРЕКП обслуговує водогінну мережу селища.

У мешканців селища немає прямих договорів на водопостачання з Житомирським водоканалом, відтак, є публічний договір з новогуйвинським  «жеком», фактично мешканці платять за воду  «жеку», який розраховується з бронетанковим  заводом та водоканалом за поставлену воду.

–  Чим не вдоволені новогуйвинці?

–  Обурення  новогуйвинців у соціальних мережах останнім часом викликане навіть не вартістю води, а її жахливою якістю. З  кранів тече коричневого кольору рідина, яка нічого спільного з питною водою не має (див. на фото – ред..). Забиваються фільтри, потребують додаткової чистки колонки, котли та інші побутові прилади, які змушені перекачувати «люру», яку мешканці купують за шалені кошти.

«Жек»  поставив на кожному будинку лічильник води. Ми ж пропонуємо поставити також фільтри, оскільки ніхто не працює над модернізацією мережі.

Я звернулася до Держпродспоживслужби, приїхали їхні працівники  і відібрали проби води. Як не дивно, за результатами аналізів,  вона виявилася майже ідеальною. Говорять, що за державними стандартами для того, щоб взяти воду на аналізи,  вона перед тим 15 хвилин повинна стікала з крана,  відповідно  ми повинні платити за цю воду з  розрахунку з9 гривень за «куб».  

Керівник «жеку» заявляє, що це фізика: ви ллєте воду і таким чином чистите труби, а далі ви набираєте те, що вам потрібно. Але вартість води така, що ти не будеш її сильно лити, чекаючи, коли вона стане  (і чи стане?) прозорою.

Я подала депутатський запит,  щоб провели вдруге забір води на визначення її якості.  Один зразок перевірить державна лабораторія, другий – незалежна лабораторія. Тоді ми зможемо порівняти, наскільки якісною є вода у Новогуйвинському.  Коли вона не буде відповідати стандартам,  – це стане приводом для звернення  до суду щодо перерахунку вартості.

Періодично виникає борг  «жеку» перед водоканалом, адже втрати води через зношені мережі просто шалені. І погашаються вони  за рахунок бюджету селищної ради. Останній  раз  у цьому році  з бюджету виділили 800 тисяч гривень. 

Селищний голова повідомила мені, що вона зверталася до міського голови  Житомира та директора водоканалу, щоб  взяли на обслуговування водогінну мережу Новогуйвинського. Однак там  пропонують її спершу відремонтувати. 

Директор Житомирського водоканалу неодноразово заявляв, що  з постачанням води у місті може виникнути проблема, що призведе до погодинної подачі води. А тому у Новгуйвинському потрібно вирішувати питання автономного забезпечення водою.

– Чому досі це  не вирішується?

–  Мабуть, це було не на часі для місцевої влади. Хоча про це я говорила і п’ять років тому.  На території Новогуйвинського  існують чотири  законсервовані свердловини, пробурені за кошти державної програми у 2010-2011 роках, які цілком, за висновками експертів, можуть бути альтернативою існуючій ситуації.

Тоді я отримала від селищної ради документацію про  свердловини. Фахівці після вивчення паспортів цих свердловин запевнили, що води цілком вистачає  для забезпечення потреб селища. Для цього потрібно провести ряд процедур. Результати фахівців експертної організації  я неодноразово надавала в селищну раду.

Орієнтовна  вартість  робіт 13,5 млн. грн. За 10 років існування свердловин місцева влада спромоглася зробити лише ПКД.

Ситуація довкола водопостачання Новогуйвинського –  гарний привід «вийти з берегів», кожному зі своїх…

Ірина КАРПЕНКО

Від редакції.

14 липня у Новогуйвинській селищні раді питання якості питної води розглянули  на засіданні робочої групи за участі заступники Новогуйвинського селищного голови, депутатів селищної та районної рад, представників Новогуйвинського ВЖРЕКП, громадськості. Новогуйвинське ВЖРЕКП забов‘язали щоквартально  робити аналіз води та  інформувати  мешканців про її якість, щороку промивати мережу та розглянути можливість встановлення прибудинкових фільтрів очистки води.

Розпорядженням селищного голови  створено комісію, яка буде моніторити якість питної води, що подається споживачам селища. До комісії увійшли представники Новогуйвинської селищної ради, Новогуйвинського ВЖРЕКП, Держпродспоживслужби,  ДУ «Житомирський обласний  лабораторний центр МОЗ України», депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва.   

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.