Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Два прапори – одна країна!

Сьогодні, 26 червня, в   Житомирі відбувся автопробіг, присвячений Дню кримськотатарського прапора. Спільна акція кримськотатарської громади міста та Житомирської міської організації Політичної партії «Народний Рух України»  під назвою «Два прапори – одна країна» була покликана  ще раз підкреслити єдність двох народів в боротьбі за свободу проти російського агресора.

Український народ з повагою ставиться до культури кримських татар та підтримує їхнє прагнення зберегти свою історичну спадщину навіть в умовах тимчасової окупації. Зокрема, житомиряни протягом всього маршруту оплесками і гаслом «Слава Україні!» активно підтримували автоколону, прикрашену кримськотатарськими та рухівськими прапорами. На військовому кладовищі учасники акції вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих у війні з російськими найманцями.

Шавкет Веліляєв, очільник кримськотатарської громади в м. Житомирі, подякував рухівцям та учасникам АТО за підтримку, а також зазначив: «Для кримських татар, які залишилися в окупації дуже важливо знати, що український народ підтримує їх. Тільки спільними зусиллями вдасться вигнати російських окупантів з Криму та Донбасу, припинити утиски та переслідування, яких постійно зазнають татари за свою проукраїнську позицію».

Вячеслав Марков, голова Житомирської міської організації Політичної партії «Народний Рух України» сказав: «Одним з ініціаторів повернення кримських татар на історичну Батьківщину був лідер Народного Руху України Вячеслав Чорновіл. Він активно відстоював ідею визнання кримських татар корінним народом та надання півострову статусу національної автономії. І сьогодні рухівці продовжують його політику дружби та взаємодопомоги з кримськотатарським народом».

Ігор Лагнюк,  голова Житомирської обласної громадської організації «Молодий Народний Рух України» відзначив: «Історія кримськотатарського прапора відображає віхи життя всього кримськотатарського народу. Прийнятий першим Курултаєм в 1917 році, він вже в 1929 році був заборонений комуністами як «буржуазно-націоналістичний». В 1944 році цілий народ був виселений, а про національний прапор заборонялося навіть згадувати. Тільки в 1991 році  в Незалежній Україні Курултай прийняв рішення відновити свій прапор. А з 2010 року 26 червня День кримськотатарського прапора відзначається на Всеукраїнському рівні».

На завершення заходу рухівці подарували кримським побратимам свій прапор, а ті в свою чергу подарували їм прапор кримсько-татарського народу.

Прес-служба ЖОО НРУ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.