
Сьогодні, 26 червня, в Житомирі відбувся автопробіг, присвячений Дню кримськотатарського прапора. Спільна акція кримськотатарської громади міста та Житомирської міської організації Політичної партії «Народний Рух України» під назвою «Два прапори – одна країна» була покликана ще раз підкреслити єдність двох народів в боротьбі за свободу проти російського агресора.



Український народ з повагою ставиться до культури кримських татар та підтримує їхнє прагнення зберегти свою історичну спадщину навіть в умовах тимчасової окупації. Зокрема, житомиряни протягом всього маршруту оплесками і гаслом «Слава Україні!» активно підтримували автоколону, прикрашену кримськотатарськими та рухівськими прапорами. На військовому кладовищі учасники акції вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих у війні з російськими найманцями.


Шавкет Веліляєв, очільник кримськотатарської громади в м. Житомирі, подякував рухівцям та учасникам АТО за підтримку, а також зазначив: «Для кримських татар, які залишилися в окупації дуже важливо знати, що український народ підтримує їх. Тільки спільними зусиллями вдасться вигнати російських окупантів з Криму та Донбасу, припинити утиски та переслідування, яких постійно зазнають татари за свою проукраїнську позицію».
Вячеслав Марков, голова Житомирської міської організації Політичної партії «Народний Рух України» сказав: «Одним з ініціаторів повернення кримських татар на історичну Батьківщину був лідер Народного Руху України Вячеслав Чорновіл. Він активно відстоював ідею визнання кримських татар корінним народом та надання півострову статусу національної автономії. І сьогодні рухівці продовжують його політику дружби та взаємодопомоги з кримськотатарським народом».
Ігор Лагнюк, голова Житомирської обласної громадської організації «Молодий Народний Рух України» відзначив: «Історія кримськотатарського прапора відображає віхи життя всього кримськотатарського народу. Прийнятий першим Курултаєм в 1917 році, він вже в 1929 році був заборонений комуністами як «буржуазно-націоналістичний». В 1944 році цілий народ був виселений, а про національний прапор заборонялося навіть згадувати. Тільки в 1991 році в Незалежній Україні Курултай прийняв рішення відновити свій прапор. А з 2010 року 26 червня День кримськотатарського прапора відзначається на Всеукраїнському рівні».
На завершення заходу рухівці подарували кримським побратимам свій прапор, а ті в свою чергу подарували їм прапор кримсько-татарського народу.
Прес-служба ЖОО НРУ