Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

КОЛЕДЖ, ЯКИЙ МАЮТЬ ЗАКІНЧИТИ ВСІ!

Фаховому коледжу будівництва, архітектури та дизайну  Поліського національного університету виповнюється 75 років

Скажіть, хто з вас хоча б один раз ужитті не брав до рук цеглину, молоток, цвях, пилку, киянку? Хто не був таким собі «маленьким» будівельником, споруджуючи чи ремонтуючи паркан, дачний будиночок, теплицю чи фарбуючи паркан?

Принаймні, з чоловіків – усі! І на сьогодні, особливо власники приватного житлового сектора в містах і всі жителі сіл час від часу стають «будівельниками», адже ця діяльність для людини є винятково важливою.

З огляду на сказане, особливої уваги і поваги у кожного з нас заслуговує місце в Житомирі у житловому кварталі, обмеженому вулицями Степана Бандери–Покровською–Михайла Грушевського–Героїв Небесної Сотні. Тут розташовано студентське містечко фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну  Поліського національного університету. Кожного дня сюди поспішають сотні юнаків та дівчат, щоб оволодіти знаннями, необхідними для майбутніх зодчих.

Історія нашого коледжу налічує майже 75 років. Її неможливо уявити без історії України,  Житомирщини. Житомирський будівельний технікум народився 26 вересня 1945 року і мав розпочати підготовку фахівців для відбудови повоєнних руїн, залишених війною, зведення новобудов на місці згарищ.

Історія навчального закладу пам’ятає як стрімкі злети, так і період небуття, адже він зазнав ряд фундаментальних реорганізацій. У 1958 році його було розформовано, а будівельне відділення передане до Житомирського технікуму механічної обробки деревини, та вже за чотири роки підготовку техніків-будівельників було припинено і тут.

Але, зважаючи на бурхливе будівництво, яке розгорнулося у містах і селах Житомирщини, у 1967 році постановою Уряду України технікум відроджується. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 року ЖНАЕУ і коледж передані до сфери  управління Міністерства освіти і науки України. З 1 січня 2020 року коледж набув статус закладу фахової передвищої освіти за освітньо-професійним ступенем з підготовки фахового молодшого бакалавра.

Довготривалий шлях становлення навчального закладу віднайшов своє віддзеркалення і в навчально-виховному процесі. У 1971 році розпочалася підготовка фахівців за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд», з 1979 року готувалися техніки-будівельники за спеціальністю «Сільськогосподарське та цивільне будівництво», а з 1989 року додалася спеціальність «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».

Велика кількість бажаючих отримати фахову освіту сприяла відкриттю у 1974 році заочного відділення та підготовчих курсів для вступу громадян України до вищих навчальних закладів.

Сучасний етап змін датується 1997 роком, коли технікум увійшов до структури Житомирського національного агроекологічного університету (теперішня назва – Поліський національний університет), а у 2008 році здобув статус коледжу.

Коледж – то берег молодості та юності для понад майже 12 тисяч випускників, котрі дарують людям радість і тепло, залишили і залишають свій прекрасний слід на землі в будовах та спорудах. Щорічно випускає зі своїх стін понад 150 молодших спеціалістів. Кожний дев’ятий  випускник отримав диплом із відзнакою.

Немає жодної великої будови на Житомирщині, в інших містах нашої країни, де б не працювали наші випускники або не проходили практику студенти.

Коли дивишся на зведені випускниками прекрасні споруди у Житомирі та області, по всій Україні, то одразу впізнаєш почерк висококваліфікованих кадрів, почерк наших випускників, які залишили трудові «автографи» в Києві, Тернополі, Одесі, Білій Церкві, Новій Каховці, Мелітополі, інших містах України та закордоння.

Сьогодні будівельні організації та проектні установи області в переважній більшості укомплектовані спеціалістами-випускниками коледжу. Саме у нас зросла плеяда багатьох талановитих фахівців, які стали державними діячами, науковцями, викладачами вищих навчальних закладів та профтехучилищ. 14 обдарованих випускників повернулися до коледжу працювати викладачами, наставниками студентської молоді.

Фаховий коледж сьогодні – єдиний вищий навчальний заклад на Житомирщині, який готує молодших бакалаврів–будівельників за спеціальностями: Архітектура та містобудування (Архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр); Будівництво та цивільна інженерія (Будівництво та експлуатація будівель та споруд. Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн). Він має досвідчених викладачів, потужну навчально-матеріальну базу, які дозволяють готувати висококваліфікованих фахівців.

Яким би тернистим та складним не здавалося нинішнє сьогодення, коледж впевнено тримає курс на формування високоосвіченої особистості, виховання у майбутніх будівельників вміння вирішувати найскладніші конструктивні, технологічні та технічні завдання, формування фахівців нової генерації, які мають фундаментальні та спеціальні знання і спроможні самостійно творити, приймати виважені рішення щодо тих чи інших проблем.

Віриться, що заплановане здійсниться, бо для цього трудяться ініціативні, працелюбні, а головне – небайдужі люди, котрі знають, що доля коледжу в їхніх руках, що саме сьогодні закладається основа завтрашнього дня, що тільки постійно рухаючись вперед, можна відчути справжній смак життя.

Коледж. Всього шість літер. А як багато пов’язано з цим словом! Для студентів – це альма-матер, джерело знань та умінь. Для викладачів – друга домівка, де проходить більша частина їхнього неспокійного творчого життя. Для усіх нас – це велика і дружня родина.

Нарешті, для усього суспільства це – навчальний заклад, де готують фахівців з найдревнішої і найблагороднішої професії в історії людства – Зодчества!

Владислав КСЮКОВСЬКИЙ,

директор коледжу будівництва, архітектури та дизайну  Поліського національного університету,

 Заслужений працівник освіти України

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.