Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ІВАН ГЕТМАНЕНКО: «ТЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ДОВКОЛА ГОЛОВИНСЬКОГО КАР’ЄРУ – ЦЕ СПРАВЖНЄ МАРОДЕРСТВО!»

Рік тому відбулася «прихватизація» державного підприємства «Головинський кар’єр». За рік  до Головинської селищної ради новим власником – ТОВ «Головинський камінь» – не було сплачено  жодної гривні податків.

– Через Держгеокадастр украдено 16 гектарів земель промисловості за межами селища Головине.  Ця територія була підготовлена раніше під видобуток каменю, було знято родючий шар землі, – розповідає Головинський селищний голова Іван Гетманенко. – І от цю землю невідомим чином розподілили  для ведення особистого селянського господарства між учасниками АТО з різних регіонів України – з Кривого Рогу, Умані… У списку Головинської селищної ради 28 місцевих учасників АТО, але жоден з них не потрапив до щасливчиків, які отримали у нас землю.

Внаслідок такої приватизації не виконується селищний бюджет. Раніше від діяльності  державного підприємства ми отримували півмільйона податків. Державне підприємство  продали за ціною металобрухту. Фактично це вартість залізничної дороги, яка належала підприємству – це 7 кілометрів залізничної колії, вартість рейок за приблизними підрахунками коштує 14 мільйонів гривень. Колію вже розібрали і вивезли на продаж.

Нові власники продали клуб.

– Мені боляче дивитися на те, що відбувається довкола головинського кар’єру. Це справжнісіньке мародерство, – говорить І. Гетманенко.  –  Наші сподівання створити Головинську ОТГ закінчилися нічим. Декому з очільників області, напевно, все одно, що буде з селищем, яке утворилося довкола кар’єру і побудувало його,  а нині занепадає.  Усі мої спроби, ходіння до губернаторів, не приносять результатів. Надія на громадськість. Другий варіант – потрібно їхати до президента України і домагатися створення Головинської ОТГ.    

При продажу Головинського кар’єру не була включена до списку приватизації електропідстанція. Я спілкувався зі спеціалістами-енергетиками  на предмет  вартості  такої підстанції. Вона оцінюється  в один мільйон доларів. Нагадаю:  кар’єр продали за  майже 12 мільйонів гривень.

Головинський кар’єр був стратегічним підприємством, яке годувало Черняхів та довколишні села.  Чому  так необдумано  відбулася приватизація? Чому не захищені державні інтереси?

У кращі  часи діяльності  Головинського кар’єру там працювало 500 осіб, перед приватизацією – 100. За моєю інформацією,  робочих звільнено, залишилося близько 30 працівників. Новим власникам не потрібні спеціалісти,  для них головне добратися до кар’єру, щоб  видобувати камінь.  

Приватизаційну  оборудку організували люди в погонах за  сприяння фонду держмайна, яке не врахувало інтереси місцевої громади.  Є такий Сьомак Олександр  Михайлович,  полковник поліції, займав  посаду старшого оперуповноваженого  в особливо важливих справах управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕНП України (це управління розформоване – ред.). Коли він був при посаді, неодноразово у селищній раді вилучалися документи, які стосувалися Головинського кар’єру. З боку правоохоронців велася кампанія, щоб «положити» державне підприємство.  Є інформація, що опосередковано Сьомак  причетний до приватизації державного підприємства в інтересах певних осіб.  

Сьогодні  екс-полковник Сьомак постійно перебуває на території підприємства і керує усім, що там відбувається. Він тут – «весільний генерал». Чи це збіг обставин, що колишній коп веде себе, як господар!

А тим часом, не маючи ліцензій, у Головинському кар’єрі видобувають камінь…

Далі буде.

Записав

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.