Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ЧОМУ ГОЛОВИНСЬКИЙ КАР’ЄР ПРОДАЛИ ДЕШЕВШЕ МЕТАЛОБРУХТУ?

У перелік майна ДП “Головинський кар’єр” на момент проведення торгів було умисно пропущено  такий важливий об’єкт державного майна, як приміщення з обладнанням центральної розподільчої електропідстанції ГПП 110/6 кВт з потужністю 10 000 кВт. Також не було проведено відокремлення трансформаторної електропідстанції 630 кВт, яка знаходиться на території  електроцеху підприємства та живить електроенергією водогін та очисні споруди селища Головине з населенням біля 3000 мешканців. А це є кричущим порушенням Закону України «Про приватизацію».

Невже цього не помітили у фонді держмайна, яке готувало до продажу  ДП «Головинський кар’єр»?

Чи, можливо, там діяли у змові з майбутнім покупцем   – ТОВ «Головинський камінь», яке стало переможцем торгів і купило  Головинський кар’єр всього за 11 мільйонів 947 тисяч гривень.

Чому всього? Я наведу лише кілька фактів, які засвідчують, що Головинський кар’єр продали за нікчемні копійки.

Обладнання, яке при проведенні інвентаризації після повернення з оренди признане таким, що непридатне до подальшого використання і підлягає списанню,  коштувало в кілька разів більше.

А саме ділянка залізничної колії, а це 1700 тонн рейок – вартість майже 24 мільйони, 2 тепловози (вартість до 1 мільйона), близько 300 тонн непридатного устаткування (майже 3 мільйони). А ще: устаткування по цехах, котельні, теплотраси. За приблизними оцінками лише металобрухту на Головинському кар’єрі  було на 40 мільйонів гривень.

Покупець Головинського кар’єру  – ТОВ «Головинський камінь»  –  був зареєстрований за два тижні до проведення торгів. Навіть у назві товариства було акцентовано саме «головинський». Там знали, що роблять. Статутний фонд товариства складав 15 мільйонів гривень, тобто усе  було   якраз розраховано під занижену вартість єдиного майнового комплексу ДП «Головинський кар’єр». Складається враження, що майбутні покупці діяли у змові з представниками фонду державного майна. Звідки з’явилися у ТОВ «Головинський камінь» такі гроші? Чому не було перевірено легальність та  їх походження? За інсайдерською інформацією,  гроші  вносилися приватними особами  на рахунок товариства напередодні продажу цілісного майнового комплексу ДП «Головинський кар’єр» порціями по 300 тисяч гривень щодня.

В одній з відповідей  на звернення  щодо  незаконного продажу Головинського кар’єру заступник прокурора Житомирської області Р. Гребенюк повідомив:  «Разом з тим встановлено, що за скаргою голови ГО «Захист та справедливість» Громова О.О. наказом Фонду державного майна України від 1.07. 2019 року №636 призначено перевірку діяльності Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Житомирській області з питань дотримання вимог чинного законодавства під час приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Головинський кар’єр»…

Крім того, оцінка законності укладення договору купівлі-продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства від 15.05.2019 року буде надана судом у розгляді справи №906/598/19 за позовом ТОВ «Головинський гранітний кар’єр» про визнання договору недійсним.

Одночасно повідомляємо, що… СВ Черняхівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в області 16.07.2019 зареєстровано кримінальне провадження №12019060310000206 за фактом внесення службовими особами РВ ФДМУ по Житомирській області до офіційних документів неправдивих відомостей за ч.1 ст. 366 КК України».

Обласна прокуратура все ж побачила, що приватизація Головинського кар’єру відбувалася з порушенням закону. Наскільки її потуги будуть успішними, щоб захистити державні інтереси?

Далі буде.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.