Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

АМУ НЕ ПОГОДИЛА ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ «ПРО УТВОРЕННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЮ РАЙОНІВ»

Асоціація міст України розглянула проєкт Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів», надісланий на погодження Міністерством розвитку громад та територій України, та висловила негативну оцінку його положенням. АМУ дійшла висновку, що положення Постанови несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому і бюджетних відносин у містах обласного значення та районів зокрема.

«Проєкт Постанови передбачає створення районів, до складу яких включать і міста обласного значення. Бюджетний кодекс України (ст.ст.64, 69-1, 89) визначає однакові доходи та видатки як для районних бюджетів, так і для бюджетів міст обласного значення. Тому при адміністративно-територіальному устрої, який запропонований проектом Постанови, є загрози позбавлення міст обласного значення або районів бюджетів», – пояснюють в Офісі реформ Житомирського РВ АМУ.

Асоціація міст України вважає, що питання зміни адміністративно-територіального устрою повинно розглядатися одночасно зі змінами до бюджетного законодавства із розмежуванням доходів і видатків між відповідними рівнями місцевого самоврядування.

Нагадаємо: запропонований поділ на нові райони в Житомирській області передбачає 4 замість 24 з центрами в містах Коростень, Новоград-Волинський, Житомир та Бердичів. Проте, як зауважують в Житомирському РВ АМУ, нині на Житомирщині 5 міст обласного значення – Житомир, Коростень, Новоград-Волинський, Бердичів, Малин, – які мають власні бюджети, а при включенні до складу районів їхні бюджетні відносини з центрами укрупнених районів не врегульовані.

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.