Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

КАРАНТИН НЕ СТАВ НА ЗАВАДІ СПІВПРАЦІ НОТАРІУСА ЗІ СТАНИШІВСЬКОЮ ОТГ

У попередньому номері «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» йшлося про особливості надання нотаріальних послуг, в тому числі консультацій, в умовах карантину. Зокрема, було надано практичні поради щодо того, як спадкоємцям не пропустити 6-місячний строк на прийняття спадщини або отримати юридичну пораду onLine. Чимало питань виникає у читачів нашої газети з приводу продовження практики надання безоплатної правової допомоги жителям ОТГ, зокрема Станишівської та Глибочицької.  Про напрямки адаптації кількарічного волонтерського проекту йдеться в інтерв’ю нашого кореспондента із приватним нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу Віктором Доброльожею.

– Вікторе Віталійовичу, співпраця із ОТГ Житомирського району впродовж останніх 5 років  постійно перебуває  серед Ваших професійних пріоритетів. Нещодавно Ви долучилися до оформлення документів КЗ «Публічна бібліотека Станишівської сільскої ради». Тобто карантин не особливо позначився на можливостях надання юридичних послуг?       

– На жаль, карантинні обмеження суттєво вплинули  на сферу послуг, і нотаріуси тут не є винятком, оскільки людям непросто доїхати до нотаріальної контори. Окрім того, ситуація з пандемією різко змінила пріоритети наших співгромадян, що, в свою чергу, скоротило кількість охочих купити-продати-подарувати нерухомість. З іншого боку, життя триває, і ми маємо адаптуватися до тих змін, що відбуваються. В тому числі під іншим кутом поглянути на звичні, навіть буденні речі, як-от надання-отримання консультації. Про це  ми мали грунтовну розмову з керівником Станишівської громади Юрієм Матвійчуком. Попри все, було узгоджено рішення, що  практика безоплатних правових консультацій має бути продовжена, проте з урахування певних особливостей так званого адаптивного карантину.

– Поясніть, будь ласка, детальніше…

– Йдеться про запровадження дещо іншої моделі систематичного відвідування нотаріусом ОТГ: зустріч-консультація відбуватиметься дистанційно, з використанням новітніх сучасних технологій  комунікації, зокрема «хмарних технологій» Zoom. І це матиме декілька суттєвих переваг порівняно із безпосереднім приїздом нотаріуса до Станишівки, куди   кожної першої середи місяця приїздив із Житомира нотаріус, і куди мали доїхати ті, хто потребував правової допомоги. Наразі охочі отримати безоплатну консультацію можуть прийти (приїхати)  до ЦНАПу сільської ради і отримати консультацію дистанційно. Звісно, їм в цьому допомагатиме  фахівець, який власне і забезпечить комунікацію між мешканцем громади  і нотаріусом. Окрім того,  такий підхід в цьому питанні дозволить  значно збільшити надання безоплатної юридичної допомоги  територіально, оскільки  для технології Zoom (чи іншої, аналогічної їй комунікаційної моделі) байдуже, де перебуває людина, аби поруч був інтернет та комп’ютер (ноутбук, планшет чи сенсорний мобільний телефон). Таким чином, створюється можливість охоплення, окрім Станишівки, ще й інших населених пунктів ОТГ, де є в наявності старостати: це і Зарічани, і Туровець, і  Лука, і  Ліщин. Причому це не потребуватиме додаткових витрат із бюджету, хоча суттєво зменшить витрати і часу, і грошей на поїздки жителів ОТГ до Житомира чи до Станишівки. 

Зрозуміло, що  такий «дистанційний прийом» теж потребуватиме неабияких організаційних зусиль (попередній запис, узгодження графіку тощо), проте він має перспективу порівняно із традиційним, особистим  спілкуванням, в період цифрової трансформації та суцільної нестачі часу. Якщо близько 80% консультацій (за моїми підрахунками) – це питання спадщини, то 10-15 хвилин такої дистанційної експрес-консультації для людини буде достатньо, аби зрозуміти  алгоритм і напрямок руху. А вже більш детально   охочі поспілкуються  безпосередньо  в приміщенні нотаріальної контори, коли в них вже буде зібрано необхідні первинні документи.

Інтерв’ю записала

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.