Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

В ОЧІКУВАННІ «ПОМ’ЯКШЕННЯ» КАРАНТИНУ…

У Житомирі з 1 травня з певними обмеженнями відкрили перукарні та продуктові ринки, які тривалий час не працювали через загальнонаціональний карантин. Відкрити ринки та перукарні дозволив 28 квітня виконком Житомирської міськради.  Роботу перукарень з 1 травня дозволили за попереднім записом та не більше одного відвідувача на 15 кв. м площі, або за умови наявності фізично відокремленого робочого місця.

Щодо продуктових ринків, то з дотриманням карантинних обмежень стало можливим торгувати продуктами у тих магазинчиках, які розташовані по периметру  ринкової території  і мають окремий вхід з вулиці. Однак при цьому на ринках не  повинно було бути торгівлі продуктами харчування без упаковки з відкритих прилавків, а персонал має бути забезпечений   засобами індивідуального захисту. Ну, і звичайно ж,  як і раніше,  забороняється скупчення людей.

Напередодні позачергового засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради, на Михайлівській пройшла акція протесту місцевих підприємців, які вимагали від влади підтримати бізнес  та  відкрити ринки.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин вийшов до людей та вислухав їхні вимоги. Вже наступного дня під час зустрічі з підприємцями з питання відкриття ринків  він сказав, що не потрібно забувати про підприємців, а  розблокувати роботу малого бізнесу слід за умови безпеки людей.

Житомир у цьому контексті не став оригінальним. Подібні акції пройшли у багатьох українських містах. Одночасно з Житомиром  у Чернівцях  підприємці  скаржилися на те, що місцева влада, оголосивши про заборону торгівлі на ринках, не дала їм можливості збути свою продукцію, люди казали, що у них в контейнерах псуються товари. Також у Житомирі, в Одесі підприємці провели автопробіг, протестуючи проти закриття ринків під час карантину.

 І от 1 травня вранці відновили роботу продуктові сектори Житнього ринку та окремі перукарні. Як повідомили мені у дирекції Житнього ринку, люди працюють, відкрилася частина павільйонів. Адміністрація ринку проводить профілактичні заходи, закликаючи підприємців та відвідувачів користуватися засобами індивідуального захисту і дотримуватися всіх вимог безпеки під час карантину. При вході у ринок ведеться температурний скринінг.

Оскільки карантин дуже сильно «вдарив» по кишенях підприємців, деякі з них вирішили виконувати умови карантину опосередковано. Я провела журналістське розслідування та  з’ясувала, що далеко не всі готелі та бази відпочинку   дотримуються вимог карантину.  Величезні штрафи не лякають окремих власників готелів і баз відпочинку і вони «чхати хотіли» на карантин та безпеку відвідувачів.

Зателефонувавши  у найбільш відомі готелі, у більшості почула що заклад тимчасово зачинено  і ніяких гостей та  замовлень не приймають. Однак в одному з приміських комплексів відпочинку  у селі Кам’янка під Житомиром працівниця закладу детально розповіла, як дістатися до готелю, які там  умови  та про те,  скільки коштує номер. На запитання стосовно того, чому заклад не дотримується карантину, жінка відповіла: «Ми на карантині, але просто селимо людей, якщо вони хочуть». 

«Просимо, наш заклад гостинно прийме вас»,- відповіла  адміністратор,  готельно-ресторанному комплексу села Вишпіль Черняхівського району .

Аби дізнатися, яким чином  контролюють у регіоні дотримання  умов карантину такими закладами, зателефонувала директору комунальної установи «Житомирський обласний туристичний інформаційний центр» Житомирської обласної ради Василю Кравчуку.

«Ці питання  наш туристичний центр не контролює. Ми займаємося  промоціями регіону, а  функції контролю має  поліція, – пояснив В. Кравчук. – У нас був раніше ще до карантину рейд на предмет того, чи записують туристів у спеціальну книгу, адже  є дані, що багато  таких закладів  часто офіційно не реєструють туристів, аби ухилитися таким чином від податків».   

Не вистачило терпіння дочекатися пом’якшення карантину  на травневі свята у багатьох житомирян. Незважаючи на чинні карантинні обмеження, пов’язані з небезпекою поширення коронавірусу, вони масово вийшли на прогулянки центром міста. Люди спілкувалися, пили каву, прогулювалися  цілими родинами. Чимало з них  були без масок.

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.