Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

НОВА ФЕОДАЛЬНА СИСТЕМА

Реформа децентралізації внесла значний вплив на життя мешканців невеликих містечок та селищ, надавши величезні можливості в сфері місцевого самоврядування, відкривши нові перспективи у розвитку інфраструктури та поліпшення якості життя мільйонів українців.

Як атавізм з минулого, ліквідовується ланка районних адміністрацій, разом з тим – технічні, організаційні, фінансові можливості передаються напряму в сільські, селищні та міські ради, з надією на більш господарське ставлення та раціональне використання ресурсів.

Є ряд вдалих прикладів, коли невеликі ОТГ з незначними доходами змогли добитися дійсно феноменальних результатів: покращити свою інфраструктуру (відремонтувати дороги та вуличне освітлення, якісно переобладнати медичні та освітні заклади, заклади культури та побуту, інше), залучити інвесторів, створити нові робочі місця. Тим самим зробити якість життя місцевих жителів кращою. І таких випадків є чимало, навіть і в нашій області.

Але поряд з цим є й інші приклади, де головною тенденцією реформи децентралізації є УТВОРЕННЯ КАСТИ МІСЦЕВИХ КНЯЗЬКІВ ТА ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ФЕОДАЛЬНОЇ ЕЛІТИ.

Саме така, на мій погляд, ситуація склалася в Тетерівській об’єднаній територіальній громаді Житомирського району Житомирської області. Де невеличка купка осіб узурпувала владу, використовуючи свої службові повноваження та ексклюзивні можливості, вирішують свої особисті питання, де червоною стрічкою проходить отримання понаднормових баришів та дивідендів. Часто із порушенням законів. Це все ми будемо показувати на конкретних прикладах із документальним підтвердженням.

Поле для можливих зловживань масштабне: починаючи від банального понаднормового преміювання (сайт zhitomir-online.com – стаття «Депутати Тетерівської сільради вирішили щомісяця на 250% преміювати Валентину Ільницьку»), роздуванням штатного розпису, проведенням суб’єктивної кадрової політики (сайт zhitomir-online.com –  стаття «Наступ на освіту в Тетерівській ОТГ: директорці Денишівської ЗОШ без пояснень не продовжили контракт»), до схем на закупівлях, маніпуляцій на будівельних роботах та дорожньому будівництві, лобіюванні інтересів окремих представників бізнесових структур та іншому.

І зараз ми повинні уважніше придивитися до діяльності осіб місцевого самоврядування, що своєю діяльністю зводять нанівець усі позитивні досягнення реформи децентралізації.

Більше того, в нинішній час відбувається кристалізація нової феодальної еліти, коли посадові особи, яким довірили право представляти свої інтереси місцеві жителі, поступово перетворюються у регіональних князьків та царів, зі своїми корумпованими свитами. 

Сергій ТКАЧУК,  

голова правління

громадської організації «ПОЛІСЬКИЙ ЩИТ»,

магістр з державного управління економікою

Від редакції.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» пропонує висловитися усім, чиї інтереси зачіпаються у цій публікації.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.