Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

ВІД ЯКОСТІ НАСІННЯ – ДО ЯКОСТІ ВРОЖАЮ

При підвищеному попиті на насіння сільськогосподарських  культур, що спостерігається з наближенням  весняно – польових робіт, в покупців  зростає ризик купити некондиційне насіння.                                         

З огляду на це,  відділ контролю в сфері насінництва та  розсадництва  управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області   нагадує споживачам насіння  та садивного матеріалу.

При купівлі насіння покупець має право вимагати в продавця відомості про партію насіння, яке він хоче придбати. Номер партії вказано на  пакеті, а  дані про посівні якості цієї партії насіння занесені згідно ДСТУ 6006:2002  в  Довідку про сортові та посівні якості, яка видається власнику насіння  фірмою-продавцем і містить наступну інформацію;

Обов’язково має бути назва  підприємства, де придбано насіння, кому відпущено, культура, сорт, (гібрид), рік врожаю, номер партії, схожість, чистота, вологість, походження насіння, термін дії документу.

Покупцеві варто знати,  що термін дії документів на насіння овочевих культур щодо посівних якостей становить 12 місяців, а на упаковане в герметичну тару – 24 місяці.

Використання та реалізація насіння, яке не забезпечене супровідними документами про їх походження та якість – забороняється.

Власник  насіння повинен гарантувати  відповідність сортових та посівних якостей насіння і садивного матеріалу, зазначених у відповідних документах, і в разі їх порушення несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Людмила  КОЗЯР,

головний спеціаліст відділу контролю в сфері

насінництва та розсадництва

управління фітосанітарної безпеки ДПСС

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.