Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ОВРУЦЬКИЙ АПОКАЛІПСИС

Ці пожежі на Житомирщині почалися 4 квітня. Вогонь з лісів розповсюджувався на населені пункти, згоріли десятки житлових будинків. У відселених  селах Острови,  Личмани, Середня Рудня, Нижня Рудня та Верхня Рудня  вогонь знищив 39 будівель, 45  вдалося врятувати.

Пожежним вдалося не допустити знищення будівель у 6 населених пунктах (селищі Першотравневе, селах Виступовичі, Рудня,  Дівошин,  Слобода та  Ясинець). Півсотні жителів  лісових сіл Личмани та Магдин Овруцького району внаслідок лісових пожеж залишилися без даху над головою. У Личманах вогонь знищив цілі вулиці. під час пожежі селяни втікали з речами першої необхідності.

«Страшно згадати цей жах,  хати горіли, як свічечки, скільки живу, а такого не пам’ятаю», – каже очевидець пожежі у Магдині, секретар  Колесниківської сільради Віталій Царюк.

Він  згадує, що  погорільці у розпачі тікали, хто куди. Їх спочатку відселили на кілька днів, а тепер вони повернулися додому до свого села. Речами і продуктами допомогли волонтери з Житомирщини та інших областей. Однак  люди просять ще допомогти їм теплим одягом, взуттям…
 … Машина звертає з основної траси на лісову дорогу. Вже через десять хвилин  зліва і справа  – випалений ліс, відчутний  запах горілого дерева, земля вкрита попелом та зітлілими головешками. Подекуди ще тліють пеньки.

Їдемо хвилин тридцять.

У  лісовому селі ще здалеку видно згарища. Під час пожежі тут згоріли 25 хат. Тепер замість них — купа обвугленої цегли та розкидані речі. В одному з таких обійсть вціліла собача будка і песик на ланцюгу. Люди  тут вже не живуть, однак пес  і далі охороняє свій  згорілий  двір. Гавкає здалеку, а коли я підійшла, пес сховався в буду.

Неподалік від цього згарища — вцілілий будинок. Подвір’ям  ходить  жінка.

«Я з  сусіднього села Магдин, моя хата згоріла повністю, тепер ось приїхала до сестри. Вона сама проживає в Овручі, а це  –  хата  батьків, тепер  сестра її використовує, як дачу, добре, що  вціліла», – каже жителька Магдина.

Раніше про людей, що живуть у Личманах, казали, що вони нібито старовіри. Однак  виявилося, що це — не так.

«Ніякі ми не старовіри, а звичайні православні християни, просто поселилися тут, аби бути ближчими до природи», – говорить Іван Іванович, якого  місцеві  вважають  за головного.

Саме у його дворі волонтери розвантажили допомогу для погорільців. Цей чоловік з довжелезною бородою сам родом з Київщини, з села Вишеньки Бориспільського району, поселився у Личманах вісім  років тому.

Чиновникам, які приїхали, щоб дізнатися, що саме потрібно постраждалим, Іван Іванович  говорить, що  найкраще підішли б збірні будинки,  які  залишається тільки скласти на місці. А якщо ні, то –  будівельні матеріали…  

Після пожежі  Іван Іванович лишився без кози.  Один з керівників обласного рівня пообіцяв йому козу подарувати. Натомість пожартував, що чекатиме у відповідь на частування стравами з козиного молока. Іван Іванович погодився.

Представники влади  аналізують  наслідки пожеж. За  попередніми підрахунки, для їх подолання потрібно 25 млн грн.

Поліція  відкрила низку кримінальних проваджень. Правоохоронці не виключають підпал.

Фахівці кажуть, що найближчими днями лісові пожежі в Житомирській області вдасться повністю загасити.

Зоя ЮХИМЧУК

(Овруцький район,

21 квітня 2020 року)

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.