Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

БЕЗПЕЧНІСТЬ ЦІНОЮ В ЖИТТЯ

Стрімке зростання хворих на  COVID-19, на жаль, не зробило нас обережнішими. Поліцейські посилили патрулювання  окремих міст області. У  Бердичеві, Коростені та Малині збільшили кількість піших та автопатрулів. Правоохоронці переконують мешканців, що слід залишатись вдома, перевіряючи  у них документи. Однак люди продовжують порушувати карантин. Найбільше таких порушень  поліція  фіксує у  Житомирі та Житомирському районі, у Бердичеві,  Малині,  Овручі…

Так, у Малині чоловік заразив знайомих під час святкування свого повернення з-за кордону.

«Мене більше всього вразив факт, коли в Малині зібралася компанія відсвяткувати приїзд свого товариша з-за кордону, і зараз ми маємо спалах  у Малині», – здивовано сказав  голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Через це у Малині  працювала спеціальна комісія, яка вивчала ситуацію з дотримання норм карантину. З 10 квітня на в’їздах у  Малин  встановили тимчасові пункти контролю та пропуску, на яких чергуюють  поліцейські, нацгвардійці і медики.

А в Черняхові хвора на коронавірус 83-річна пенсіонерка приховала, де заразилася. Літня жінка стверджує, що  нікуди не їздила і знаходилася вдома.

Водночас виникає питання: де ж вона могла  підхопити небезпечну хворобу. Зараз  це встановлюють. Одна з версій, чого  пенсіонерка мовчить – у неї, можливо, є родичі в інших містах і вона не хоче їх виказувати.

Ще одна жінка захворіла на коронавірус у Житомирському районі. Хвора, 51-річна мешканка села Калинівка Левківської сільської ради  «тягнула до останнього», протягом двох тижнів займалася самолікуванням і звернулася до лікарів, коли їй стало  зовсім погано.  

У Коростишеві   захворювання на COVID-19  підтвердили у двох медичних працівників, про це повідомив голова Коростишівської РДА Юрій Денисовець. За його даними, у Коростишів інфікування коронавірусом підтверджено у двох лікарів, що контактували з родиною, в якій 5 осіб захворіли на COVID-19.

«На жаль, у п`яти членів родини результат позитивний. У двох лікарів, які контактували з хворими, також підтвердився COVID-19 », – написав Юрій Денисовець.

Усі, хто захворів, перебувають на самоізоляції, а серед інфікованих у Коростишівському районі є також 7-місячна дитина.

На Вербну неділю у  Житомирі  в окремих храмах  зібралося багато парафіян, які свідомо ігнорували заборону на масові заходи під час карантину через коронавірус. Особливо  людно було біля Спасо-Преображенського собору в Житомирі.  Більшість прихожан –  пенсіонери.

Сонячного дня декому важко повірити у те, що пандемія  щодня набирає обертів і забирає людські життя.  Почула на вулиці, як чоловік, що йшов  без маски, на запитання перехожого відповів, що  «не вірить у коронавірус, до того ж, маска коштує дорого».

З останнім важко не погодитись. В окремих аптеках Житомира вже з’явилися медичні маски, однак коштують вони від 18 гривень. Якщо врахувати розмір середньої зарплати і пенсії наших співвітчизників, а також те, що маски ці рекомендують якомога частіше міняти, а не користуватися однією, то ціни на  ці засоби — захмарні. 

Не зовсім зрозуміло, чому у Житомирі у день відкриття  величезного супермаркету будівельних матеріалів (який, слід віддати належне, розпочав роботу  з дотриманням усіх норм карантину) люди  масово посунули  туди, чудово усвідомлюючи, що ризикують  здоров’ям …

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.