Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: БУДЬТЕ УВАЖНІ!

Торгівля людьми є дуже прибутковою комерційною справою. В наш час с це найшвидше зростаюча злочинна індустрія у світі.  За оцінками ООН, близько 2,5 млн осіб з 127 різних країн є об’єктом торгівлі людьми в усьому світі.

Нестабільні соціально-економічні умови, недостатня організаційно-правова обізнаність українців призвели до того, що Україна є країною–донором  «живого товару». Ми опинилися серед  десяти країн, жителі яких найчастіше стають жертвами торгівлі людьми. 

Неефективність політичних та економічних перетворень у державі, корумпованість чиновників, недовіри до органів державної влади та невіри в позитивні зміни в країні привели до того, що молоді люди не бачать перспектив для життя та самореалізації в Україні. Виїзд за кордон розглядається як умова не тільки вирішення тимчасових фінансових проблем родини, але і як стратегія подальшого життєвого шляху для молоді.

Якщо ви або ваші знайомі вирішили поїхати за кордон пам’ятайте :

ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої документи;

завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі;

обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів;

переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу;

перевірте в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном;

трудовий договір  працевлаштування  необхідно укласти  зрозумілою для вас мовою.

Пам’ятайте – туристична або гостьова віза не дає права на роботу.

Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Телефони:

департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195-00-58; (098) 481-03-45; (050) 023-46-78;

національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527  (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та Llifecell);

гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238-16-57;

Якщо ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  МВС України:  (044) 374-37-79 (пн – сб. з 09:00  до 18:00).

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро  Інтерполу: (044) 254-98-36 (цілодобово).

 Інформація надана

управлінням праці

та соціального  захисту населення 

Житомирської РДА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.