Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає, що пік епідемії захворюваності COVID-19 в Україні очікується між 15 і 25 квітня. Про це він написав у Facebook. 

Епідемія нагадала  на Житомирщині про себе ще однією смертю від коронавірусу — 4 квітня у Бердичеві від цієї хвороби помер 49-річний  чоловік. Коронавірус  у пацієнта зафіксували 26 березня. Після того, як лабораторно підтвердили COVID-19, чоловіка рятували «усім миром»: і лікарі, і рідні, і сусіди. Однак стан  хворого погіршився і пацієнта підключили до апарату ШВЛ.  Заразитися бердичівлянин міг  у Борисполі, куди возив свого знайомого.  

9 квітня померла 81-річна жінка з Бердичівського району.

Отже, нові карантинні правила, які приніс цей останній тиждень, навряд чи скоро відмінять. А поки  половина українців обмежили вихід з дому через карантин, третина – дотримуються часткових обмежень, запевняють фахівці соціологічної групи «Рейтинг». Нагальна потреба — це   робота,  вигуляти пса, похід в аптеку…    Однак  карантину дотримуються не всі. 7 квітня, у день Благовіщення, натовпи вірян були помічені біля храмів УПЦ МП, зокрема біля Спасо-Преображенського собору в Житомирі. Після втручання поліції віряни розійшлися.

Водночас Свято-Михайлівський кафедральний собор  давно вже повідомив, що через пандемію коронавірусу в Україні  працює у закритому режимі.

Після сумного перебігу пандемії у Іспанії та Італії  тепер навряд чи хтось сумнівається у доцільності   ухвалених  днями Кабміном додаткових обмежень, пов’язаних з карантином.

Однак є тут і певні нюанси. Щоб люди могли ходити у масках у громадських місцях, маски повинні  продаватися в аптеках. А ще – маємо не порушувати правила карантину. Днями  стала свідком  того, як водій  переповненого автобуса просив закрити шторки на вікнах, аби не було видно, скільки пасажирів у салоні. А коли в автобус без маски зайшла молода дівчина і їй зробили зауваження відносно цього, розгорілася  дискусія  на тему: чи потрібна ця маска взагалі  і кого вона врятує…  

Кожен  з нас з нетерпінням чекає, коли нарешті закінчиться карантин  і життя знову стане таким, яким воно  було ДО… Адже люди часто цінують лише те, що  втрачають, навіть якщо мова йде про речі прості і звичні. І от тепер багато хто мріє про той момент, коли, нарешті, можна буде  вільно гуляти парками і скверами, коли   вулиці стануть багатолюдними, а  ресторани, кафе і  кав’ярні знову наповняться відвідувачами, які сидітимуть БЕЗ МАСОК… Коли  не треба буде стояти в черзі, аби зайти до магазину,  коли біля входу не буде охоронців з  антисептиками, коли на дитячих  майданчиках  голосно і весело зазвучить дитячий сміх. Коли не треба буде думати, якими будуть поминальні дні  і Великдень і чи пощастить не підхопити вірус.

До речі, про Великдень: паски у Житомирі  освячуватимуть прямо на хлібзаводах.

«Епідемія зупиняється лише тоді, коли інфікований, до моменту виявлення у нього захворювання, за статистикою, встигає заразити менше однієї людини», – вважає Антон Геращенко. 

Не зовсім зрозуміло. Швидше б вже відступила  ця пандемія, а за вікном була б просто весна…

 
 
 Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.